Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Polinka

POLINKA OPUSTILA TENTO SVĚT 17. 7. 2022 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 7 roků
Nalezena: převzata od majitelů 21. 9. 2021
V naší péči od: 21. 9. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: pouze do bytu, jako kočičí jedináček
Další informace: 
Charakteristika: Polinku jsme převzali od jejích majitelů, kteří v exekuci přišli o střechu nad hlavou a musejí se stěhovat na ubytovnu, kam s nimi Polinka nemůže. Majitelům bohužel pomoci nemůžeme, Polince naštěstí ano. Víme o ní to, že je jí cca sedm let a byla adoptovaná roku 2014 z pražského městského útulku v Dolních Měcholupech. Odtud ji pravděpodobně adoptovala rodina, která ji nechala v roce 2015 i vykastrovat, nicméně když děti odrostly, kočička celou rodinu omrzela, takže ji nakonec v prosinci 2020 darovali lidem, od kterých jsme ji převzali my. Je to kočička zvyklá odmalička pouze v bytě, i když chodila na kšírkách na zahrádku. Celý život prožila jako kočičí jedináček, ostatní kočky a psi ji děsí. Fixuje se na lidi, jako sedmiletá kočička už naštěstí respektuje režim domácnosti, takže v noci spí (nejraději s lidmi v posteli), ve dne se se účastní chodu domácnosti… Lidská přítomnost ji dodává jistotu, další zvířata ji naopak stresují. U nás je smutná, máme přeplněno a pozornost musíme dělit mezi všechny kočičky, což Polince bohužel nestačí. 
Polinka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

16. 10. 2021
Polinka našla nový domov. Na inzertním portálu padla do oka mladé paní z Třeboně – poohlížela se po kočičí společnici pro svou rodinu. Polinka už má zase domov a podle prvních zpráv se doma chová tak, jako kdyby tam bydlela odjakživa. Za prima domov pro Polinku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

17. 7. 2022 jsme na WhatsApp našli poslední zprávu a fotografii z nového domova.
Dobrý večer. Musím se s Vámi podělit o náš smutek. Dneska jsem musela udělat nejhorší rozhodnutí. Musela jsem nechat uspat Polinku. Odešly jí úplně ledviny a doktor nedoporučoval už infúze, že by to bylo jen trápení. Poslední týdny bylo vidět, že začínala chřadnout. I s krmením to byla katastrofa. Byla to ta nejhodnější kočka. Všichni jsme ji milovali, jak byla hodná a měla ráda lidi. Děkuji moc.

17. 3. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a fotografii z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den. Posíláme pozdrav z Třeboně. Takto se u nás koukáme na televizi:-)

26. 12. 2021 jsme na WhatsApp jsme našli pozdrav a fotografii z nového domova.
Krásný, sváteční den. Posíláme pozdrav z Třeboně. Polinka se s námi krásně zabydlela. Milujeme ji. Jediný háček to má (máme ledvinovou dietu). Nechala jsem jí vyšetřit krev a byly malinko zvýšené hodnoty. Ale dámě chutnají kapsičky od Royal Canin, tak jsme to vychytali. Ještě jednou za ni moc děkujeme. Přejeme hlavně hodně zdraví a ještě mnoho zachráněných kočiček.