Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pralinka

PRALINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 10. 1. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: cca květen 2014
Kastrovaná?: ano, 21. 11. 2014
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ke kočičce či kocourkovi podobného věku a temperamentu, byt i domek s bezpečným výběhem, i do rodiny s dětmi
Charakteristika: Pralinku a Prskavku někdo vyhodil do areálu ústavu pro zdravotně a mentálně postižené lidi. Není to první „dáreček“ tohoto typu, zaměstnanci tímto způsobem získali již 14 kočiček…:-( Budiž řečeno, že se o ně postarali, nechali vykastrovat a krmí je, ale přece jen, čeho je moc, toho je příliš, takže pro část kočičích obyvatel se budeme snažit najít nový domov. Prskavka a Pralinka jsou první letošní nové přírůstky od neznámého dárce, s největší pravděpodobností se jedná o sestry. Obě dorazily v celkem slušném zdravotním stavu (nějaké to začervení…) a jsou to temperamentní, zvědavá a hravá koťátka – číhají na „kořist“, honí se, jsou stále v pohybu. Pralinka je z obou koťátek statečnější, průbojnější, mazlivější, kontaktnější – vypadá jako malý čertík a také se tak chová:-) Nikoho a ničeho se nebojí, nestresuje se, mazlí se, chová se, přijde si pro pohlazení, jakoby tu byla odjakživa… Je to šťastná povaha, vyjde s každým, s lidmi i kočkami. Je temperamentní, honí se za vším, co proletí okolo, ale nic nezničí. Nekouše a neškrábe. Hodí se k domku se zahradou, ale zvládne i byt. V novém domově by uvítala kočičí kamarádku či kamaráda podobného věku a temperamentu. Může být i v rodině s dětmi.
Pralinka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

2. 7. 2014
Pralinka a Pedro (jak se ukázalo později, jedná se o kočičku, takže dostala jméno Prskavka) pocházejí z areálu jednoho ústavu pro zdravotně a mentálně postižené lidi. Do areálu ústavu někdo pravidelně „odkládá“ nechtěné kočičí přírůstky – ve vesnici, kde ústav sídlí, není zvykem (zřejmě v souladu s přírodou) kočky kastrovat, a tak se jich místní zbavují, např. právě hodem přes plot léčebny. Zaměstnanci ústavu naštěstí patří k těm humánnějším, a tak kočičí nalezence nechávají vykastrovat a kočky pak mohou v areálu pobývat a v rámci možností se jim dostává i stravy a základní veterinární péče. Letos ale počet koček opět o něco vzrostl a situaci je potřeba řešit, a tak jsme se domluvili, že část koček postupně převezmeme a pokusíme se pro ně najít nový domov. Pralinka a Prskavka jsou nové přírůstky, „přistáli“ v areálu dva dny před plánovaným převzetím několika kočičích obyvatel. Protože se jedná o koťata, která se v areálu ještě nezabydlela, jela jako první. S největší pravděpodobností se jedná o sourozence, zatím jsou v karanténě. Oba vypadají celkem zdravě, zatím je trápí „jen“ silné začervení.

14. 7. 2014
Pralinka hledá nový domov.

15. 12. 2015
Pralinka včera odjela do nového domova, bohužel dnes se vrátila:-( Vyhlédla si ji prima rodina z domku nedaleko Kolína. Vše vypadalo skvěle, a tak jsme Pralinku odvezli. Bohužel domácí kočička Pralinku nepřijala, reakce na příjezd vetřelce byly opravdu bouřlivé. Taktéž Pralinka byla ve stresu, nejedla, což je u ní neobvyklé. Není divu, že se rodina lekla a ani my jsme nechtěli Pralinku trápit – prostě narazila na jedináčka tělem i duší:-( Takže Pralinka je zase u nás a hledá nový domov.

25. 12. 2014
Pralinka děkuje za kapsičky Athena, které získala v rámci akce Kočičí přání (proběhlo 14. 12. 2014–5. 1. 2015).

10. 1. 2015
Pralinka našla nový domov. Dostala druhou šanci. Tentokrát jsme jeli dál – až k Ústí nad Labem. Zase rodinný domek s možností výběhu ven, prima rodina a fenka, která je na kočky zvyklá. Tak uvidíme, jak to celé dopadne. Snad tu Pralinka zakotví nadobro. Za prima domov pro Pralinku moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

17. 12. 2022 jsme na Messengeru našli další pozdrav a foto z nového domova.
Hezký předvánoční čas, paní Laďko, moc vám zdravím a chtěla bych poslat nějakou korunku, takže si tu najdu vaše číslo účtu. Jinak Pralinka je zdravá, počítám, že už jí bude 9 let, letí to moc, ale chci vám popřát hezké Vánoce a poděkování za ty všechny kočičky, co jste kdy vypiplala, mějte se hezky K.

2. 11. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Pralinka zdraví… z postýlky!

7. 11. 2017 jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Moc Vás zdravíme paní Cetlová, takhle jsme to už dotáhli k dokonalosti… baští spolu masíčko a jsou obě moc hodné! K.

4. 4. 2017 jsme e-mailem dostali fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

22. 3. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Posíláme s Pralinkou pozdravy paní Cetlová, říkáme s mužem, jaká je Pralinka hodná, když se díváme na pořad „Kočka není pes“, ona neútočí, nic neničí, v noci nebudí – jen když chce ven, tak zabrnká na žaluzii, to ví že vyskočím… nosí myšky a je to mazlivka. Má tu kočičí kamarády, čekají na ni venku, jen jednou přišla s natrženým ouškem – malinko. Když vidím, že někdo shání kočičku, tak doporučuji váš útulek, tak snad to funguje. Mějte se hezky, hezké jaro. K., Stebno.

12. 8. 2016 jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Zdravíme ze Stebna, jak si sednu k PC, tak přilehne… K.

21. 1. 2016 jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Zdravíme Vás, takhle čekají ve frontě na kousíček file. K.

3. 1. 2016 jsme dostali e-mail a video z nového domova.
Zdravíme paní Cetlová, přejeme do letošního roku samé dobré zprávy a zdravíčko i pro Vaše kočičky a kocourky. Pralinka je moc hodná, je více mazlivá a jak je radši doma, kde je teploučko, tak i přibrala, chodí i na záchod radši ven na svůj záchůdek jen málokdy, nikdy nic doma neudělala! S pozdravem K.

15. 10. 2015 jsme dostal krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Zdravíme ze Stebna, Pralinka rozšířila svůj lovící sortiment o netopýrka malinkýho – chudáček… Ven chodí teď méně, má ráda teploučko, Ešli je na ní hodná, snad budou spolu jednou i spinkat… K.

6. 8. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografii s názvem „Naše Pralinka po noční šichtě“ (viz fotoalbum).

23. 7. 2015 jsme dostali krátký e-mail z nového domova.
Zdravíme moc, Pralinka v poho, včera večer při bouřce spokojeně ležela na otevřeném okně a pozorovala blesky, zatím co Ešlince jsem musela vzít pelíšek ke mě k posteli! Hodně baští, ale není tlustá, vše vyběhá, chytá myšky, rejsky, mouchy, můry atd. K ránu se chodí ke mě pomazlit a to vrní o 106. Mějte se hezky K.

11. 5. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Zdravíme, takhle se Pralinka nahřívá po lovu na myšky. K.

30. 4. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Moc Vás zdravíme, paní Cetlová, už delší dobu Vám chci napsat pokroky Pralinky. Chytá myšky o sto šest, nosí je domů, aby se pochlubila, lítá venku jak divá, leze po střeše – naproti na tom statku, má tu kočičí kamarádky, a je moc hodná, potřebovala by ale vrátného, zamňouká si i zvenku. Je spokojená, když jsou dveře otevřené a ona může ven i domů, tak už snad bude teplo. Mějte se hezky, K.

4. 2. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, zdravíme a posíláme fotečku pro radost, Pralinka si více a více zvyká, lítá jako poděs a už seděla na okně, láká jí to ven, ale usoudila, že je ještě zima… S Ešli je to lepší, už ji tolik nehoní, Pralinka má pro strach uděláno. K.

17. 1. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Přejeme dobrý den paní Cetlová, musím Vám poslat foto, sice už jsou spolu na gauči, ale pod „dohledem“… Jdu se podívat na Váš účet a posílám 500 Kč na kočičky. K.

11. 1. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den přejeme, máme dobrou zprávu, Pralinka byla dlouho za mrazákem, ale v 1 hod. v noci začala šmejdit a do rána se mazlila, vrněla, poskakovala po posteli, jedla nějakou granulku, králičí masíčko nechce, chodí na záchůdek, je šikovná, ještě se schovává, s Ešli na sebe čmuchali zespoda zavřených dveří, snad bude vše OK. Teď jsou dveře do kuchyně otevřené, ale Ešli zatím přivázaná, aby se okoukly holky. Tak jsem ráda, že mohu napsat pozitivní zprávu, děkujeme K.