Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přeslička

PŘESLIČKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 19. 12. 2013 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: březen 2013
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?:
Podmínky: byt, domek s bezpečným výběhem, ideálně společně s někým z rodiny nebo do společnosti jiného koťátka
Charakteristika: Přeslička, dcera Rukolky, pochází stejně jako sourozenci a teta Roketka z vesnice jihovýchodně od Prahy. Zde je někdo odložil u rodinného domku, kde nějakou dobu živořili, než je majitelé dovezli k nám. Maminka Rukolka, sama ještě kotě, byla z porodu a kojení koťátek vyčerpaná, neměla dostatek mléka, takže hladoví byli i její potomci. Všichni dorazili začervení, podvyživení, vyčerpaní. Začali jsme s pomalým odčervováním a rychlým vykrmováním, takže z koťátek jsou zdraví a temperamentní uličníci. Zpočátku byla koťátka vyplašená a ze všeho vyděšená – syčelo to, prskalo to, škrábalo to. Ale teď už jsou klidní – někdy mají ještě tendenci se běžet schovat za mámu Rukolku nebo tetu Roketku. Ale nechají se v klidu lapit i chovat. Budou ale potřebovat trochu vymazlit, na to bohužel u nás není tolik času – chtělo by to vyrazit do nového domova. Přeslička je temperamentní, hravá, ale naprosto nekonfliktní, kontaktní a mazlivá. Hledáme pro ni nový domov, byt nebo domek s výběhem ven, ideálně společně s někým z její rodiny, nebo ke kotěti podobného věku a temperamentu. Koťátka jsou testována na FeLV a FIV, obojí s negativním výsledkem.
Přeslička na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

18. 6. 2013
Kokoška, Kozlík, Polníček, Přeslička a Pupalka jsou koťátka narozená Rukolce. Rukolku a její koťátka jsme přijali 10. 6. 2013. Všichni pocházejí z vesnice nedaleko Prahy, kde loni na podzim Rukolku a pravděpodobně její sestru Roketku kdosi odložil u místního rodinného domku. Majitelům rodinného domku naštěstí nebyl osud kočiček lhostejný a část rodiny se snažila problém řešit, byť bez dostatku zkušeností a vlekle, takže v březnu 2013 drobná, začervená a vyhublá Rukolka porodila pět koťátek – Kokošku, Kozlíka, Polníčka, Přesličku a Pupalku. To bylo již jasné, že je potřeba situaci urychleně řešit, neboť s podobnou nadílkou mohla brzy přijít i Roketka, a tak jsme se řízením osudu o problému dozvěděli my. A bylo na čase, Rukolka začala ztrácet mléko a koťátka začala části rodiny vadit. Všechny kočičky jsme s pomocí rodiny odchytili a ubytovali u nás v depozitu. Jak Rukolka a Roketka, tak i koťátka byla podvyživená, začervená a s nehezkým kožíškem. Narozdíl od maminky Rukolky jsou dost plachá, maminka Rukolka je zřejmě naučila se před světem raději schovávat. Přeslička je hodně plachá, stále na nás syčí a prská a nerada se fotí:-)

27. 7. 2013
Přeslička hledá nový domov.

19. 12. 2013
Přeslička odjela spolu s Akimem do nového domova. Už se zabydlují. Bydlet budou v rodinném domku kousek od Vlašimi jako domácí mazlíčci, ale s možností bezpečného výběhu ven na zahradu. Pár dnů před odjezdem, jakmile bylo dohodnuto, že odjedou společně, jsme je sestěhovali k sobě, aby si na sebe zvykli. Takže domů odjížděli už jako kamarádi, a tak si snad na nový domov zvyknou rychleji. Za jejich společnou adopci moc děkujeme!

16. 12. 2019
Z nového domova dorazil smutný e-mail – Akim uhynul:-( 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (řazeno od nejstarších zpráv po nejnovější)

16. 12. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (viz Akimův profil).

8. 1. 2015 jsme dostali novoroční přání a fotografii z nového domova.
Dobrý den do Kocourkova:-) a v roce 2015 jen to nej Vám i Vašim čtyřnohým kamarádům. Akim i Přeslička se mají dobře, ve volných chvílích sledují TV:-), případně tropí drobné rošťárny. Akim je pořád stejný mazel, takže žádná změna. Přeslička se už také otrkala a dokonce se nechá i „pochovat“. Jeden bez druhého neudělá ani ránu, jen asi budeme muset koupit větší košík – když se v něm Akim rozvalí, Přeslička se tam vejde jen ztěží:-) S pozdravem a přáním krásného dne H.

9. 6. 2014 jsme dostali další e-mail.
Dobrý den paní Cetlová, oběma rošťákům se daří dobře a denně se nám potvrzuje, že byl perfektní nápad, aby nebyl Akim sám. Pořád jsou spolu, kočkují se… Přeslička je výborný lovec, skoro každý den přitáhne myš, nevím, kde je pořád bere. Sice ji nesežere, jen ji uloví a ke konci „her s myší“ – když už se myška nehýbe, vyhazuje si ji do vzduchu a kolem dokola ji ve vzduch loví Kromě myší ulovila i pár ještěrek, nějakého toho ptáčka… Akim toho moc neuloví, ten je spíš na to mazlení. Jinak Akima jsme, tak jak jsme se domluvili, nechali vykastrovat (MVDr. Březinová, Římovice) 11. 4. 2014 a zdá se, že mu to prospělo. Už začínal mít „toulavé“, ale od kastrace se drží doma, nebo kousek od baráku. Jen to vedro mu nedělá moc dobře, včera byl zalezlý skoro celý den v baráku, kde bylo krásných 22 stupňů. Pozdrav od nás i koček, H.

31. 3. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografii.
Dobrý den paní Cetlová, Akim a Přeslička jsou velcí badatelé, dům stodolu a blízké okolí už mají „zmáknuté“. Začátkem února jsme je poprvé chtěli pustit ven a báli jsme se, aby neutekli. Otevřeli jsme dveře, první se postavil na práh Akim, 3 minuty koukal ven a pak se vrátil. S Přesličkou to ani nehlo a nešla ani na práh. Po týdnu už byl Akim statečnější a vyšel dokonce 2 metry za práh a Přeslička až na práh. Druhý den se trošku osmělili, až byly venku asi 5 minut. Další den byl problém, protože Akim zdrhnul a nemohli jsme ho najít. Chodili jsme, volali… k večeru jsme ho zahlédli asi 100 metrů od domu v areálu bývalé fary, ale místo aby přišel, tak utekl. To už jsme se báli, že jsme o něj přišli. Přeslička pořád mňoukala, hledala ho, nechtěl jíst… no hrůza. Ráno seděl Akim u dveří a jak jsme je otevřeli, už byl vevnitř a nám se hodně ulevilo. Od té doby chodí ven a vrací se bez problémů, hodně jsou spolu. Akim včera honil veverku, ale moc se mu nedařilo. Akima jsme zatím nekastrovali, ale asi ho to čeká v 1. polovině dubna. Zatím ještě neznačkuje, netoulá se… ale je vidět, že už začíná „koukat po holkách“. V pátek pojedeme k veterináři na prohlídku, odčervení…, tak se s paní doktorkou domluvíme. S pozdravem a přáním pěkného dne, H.

24. 1. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova Akima a Přesličky.
Dobrý den paní Cetlová, Akim s Přesličkou se myslím adaptovali a už tropí společně hlouposti. Akim je fakt nemožný mazel, Přeslička se hodně změnila. Už to není taková plachá kočička a Akima někdy i pořádně prohání. Nechá se pohladit, neutíká, neschovává se, jen ještě nepřijde, když sedíme, pro pohlazení. To Akim, ten se nacpe k někomu z nás a to hlazení si vyžebrá, i kdyby se nám nechtělo. Ani od jídla už se Přeslička nenechá odstrčit a zpravidla bývá u mističek první. Když jim v kuchyni chystáme něco do bříška, postaví se k lince a kontroluje, jestli je příprava v pořádku. Potom kráčí těsně vedle nohou až k mističkám, nekouká na cestu, ale na to, co se jim nese. Venku ještě nebyli, chceme to zkusit tento týden. Na zavolání už přiběhnou (hlavně když zachrastíme něčím dobrým k snědku), tak by neměl být problém. S pozdravem a přáním pěkného dne, H.

1. 1. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, kočky jsou už docela v pohodě. Lítají po celém domě jako splašené, pořád se kočkují. Akim už si sám přijde pro pohlazení, hlavně když hladíme Přesličku. Ta si oblíbila okno na chodbě a „zabrala“ si i jednu židli v obýváku, kde často odpočívá. Už to není taková vystrašená kočička. Jen s krmením máme trošku problém. Jelikož mají společné mističky, Akim je u jídla vždy první a dělit se moc nechce. Za chvíli z něj bude jedna chlupatá koule. Za pár posledních dní udělaly kočičky velký pokrok. Pěkný den, H.

27. 12. 2013 jsme dostali fotografii a e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posíláme pozdrav z Pravonína:-) a jedno kočičí foto. Akim i Přeslička jsou pořád strašně plaší. Jediné místo, kde se dají pohladit, je „u mističek“ nebo na okně – jinak zdrhají velkým obloukem. Může to být i tím, že mají o hodně víc prostoru, než na který byli zvyklí. Akim je takový průzkumník, chodí po celém domě, ale Přeslička je truhlík – je jen v místnosti kterou zná a jinam se asi bojí. I když je Akim v jiné místnosti, sama za ním nepřijde a počká si, až se vrátí:-) Nejoblíbenější schovku má Akim za závěsem, a Přeslička pod polštářkem v pelíšku – prostě se zavrtá tak, aby nebyla vidět (zřejmě má předka pštrosa:-)). Doufáme, že je to schovávání jednou přejde a že si za námi třeba sami přijdou. S pozdravem a přáním pěkného dne, H.