Jdi na obsah Jdi na menu
 


Princezna

PRINCEZNA NAŠLA NOVÝ DOMOV 14. 7. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 9 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: jako jedináček do klidné domácnosti, ne k malým dětem, byt nebo domek s bezpečným výběhem
Charakteristika: Princezna je kočička, která dosud žila v rodině své nálezkyně – ta se Princezny a její sestřičky ujala jako malých koťat. Princeznina povaha je ovšem skutečně princeznovská, což v původní domácnosti činilo jisté potíže – Princezna má rada klid a stereotyp, čehož se jí v původní domácnosti nedostávalo. U nás se Princezna uklidnila a nabyla vnitřní klid a jistotu, což je na jejím chování znát… Je čistotná, klidná, spořádaná, společenská, užívá si každé chvilky, kterou jí můžeme věnovat – mazlí se, hraje si jako malé kotě… Princezna by moc potřebovala nový domov, kde by byla členem rodiny, za kočičí rod ideálně jedináčkem. Ostatní kočky už zvládne, ale nemusí je, má raději své lidi jen pro sebe, doporučujeme ji tedy jako jedináčka. Hodí se do klidné domácnosti, určitě ne k malým dětem, ale starší děti, které to s kočkami už „umí“, zvládne bez problémů. Princezna je taková nízkonákladová kočička – konzumuje výhradně granule a obecně si vystačí jen s několika „rekvizitami“ – miskou, kočičím WC a sisalovým sloupkem na škrabání. Bude prima společnice pro každého, kdo není doma rád sám. Dokáže čekat, zvládne být sama, není vlezlá…ale za možnost být se svým člověkem je vděčná. Může bydlet v bytě i v domku s bezpečným výběhem – nebude se toulat, ale výběh na zahrádku uvítá. 
Princezna na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

26. 10. 2015
Princezna, složitá kočičí osobnost, která na přijetí k nám čekala několik měsíců, konečně 24. 10. 2015 dorazila. Princezna je devítiletá kočička, která dosud žila v rodině své nálezkyně – ta se Princezny a její sestřičky ujala jako malých koťat. Bohužel Princeznina povaha je skutečně princeznovská, což se projevovalo už odmala – Princezna měla sklony k dominanci, svou sestřičku často napadala, takže se jí sestřička bála… Princezna svou nespokojenost dávala najevo nečistotností. Majitelka nakonec pro Princezninu sestřičku našla nový domov v širší rodině, Princezna zůstala jedináčkem, ale i tak to v domácnosti „hapruje“, což se projevuje právě nečistotností… Ne že by Princezna neuměla používat kočičí toaletu, ale občas prostě přijde období, kdy kočičí WC ignoruje… Rodina zkoušela situaci řešit všemožnými způsoby, ale když do rodiny přibylo dítě, situace se stala kritickou… Princezna žárlí a svou žárlivost projevuje násilím (kouše, seká packou…). Princezně prostě domácnost nevyhovuje, a dohodli jsme se, že se pokusíme pro ni najít vhodnější bydlení – koneckonců to není naše první kočička, které přestěhování do jiného (vhodnějšího) domova výrazně pomohlo… Podle popisu dosavadních majitelů je Princezna skutečně složitá osobnost – lekavá až neurotická s tendencí se fixovat na jednoho člena rodiny, ostatní ignoruje. Ráda se mazlí, ale jen když chce, v opačném případě na sebe nenechá sáhnout – a klidně i sekne. Je nerada dlouho sama doma – vydrží sice zůstat doma sama přes víkend, ale pak dlouhé hodiny chodí po bytě a mňouká a mňouká. Nerada cestuje. Co naopak miluje, jsou pokojové květiny – ty prý spolehlivě okusuje, včetně umělého vánočního stromku:-) Co se jídla týče, je velmi vybíravá – jí pouze některé druhy granulí, občas vařené kuřecí maso nebo kousek ryby. Konzervy a „mokrou“ kočičí stravu odmítá. U nás v depozitu se zatím schovává, ale netrucuje, na zavolání vyleze z pelíšku a nechá se pomazlit, i když za chvíli se zase běží schovat. Jí málo, ale jí. Zatím je vzorně čistotná. Uvidíme, jak se bude projevovat dál, třeba jí budeme moci časem napsat lepší „posudek“.

21. 11. 2015
I Princezna se u nás trochu uklidnila. Bohužel, kvůli epidemii parvoviru jsme na ni neměli tolik času, kolik bychom my i ona potřebovali, ale i tak jsme udělali pokrok. První dva tři dny po příjezdu vypadaly dost nadějně, pak ale Princezna přestala jít a trucovala… Další dva týdny byly díky tomu dost napínavé, ale pak se vše zlomilo a Princezna začala spolupracovat. I tak má od nás ale pochvalu – ani během největší krize, kdy odmítala jíst, nebyla nečistotná. Je stále trochu neurotická, velmi lekavá, občas náladová. Ale bude-li v prostředí, které jí bude vyhovovat, bude v pořádku.

7. 2. 2016
Princezna u nás udělala velký pokrok. Uklidnila se, získala vnitřní klid a jistotu. Pokud se nečistotnosti týče, nemáme na ni za celý pobyt u nás jedinou „reklamaci“. Jen vztah k ostatním kočkám se asi nezlepší – k Princezně pouštíme občas kočičí návštěvy, které ji sice nestresují, ale je zjevné, že chce mít svůj pokojík jen pro sebe. Takže mezi ostatní kočičky ji rozhodně stěhovat nebudeme.

14. 5. 2016
Princezna děkuje za dárek, který získala v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

30. 5. 2016
Tak Princezna je stále u nás, zájemci žádní…Náš „posudek“ je přitom nyní výrazně lepší, než se kterým přišla z původní rodiny – čistotná, zdravá, hravá. Ano, občas stále mírně lekavá, má prostě ráda stereotyp a na nové podněty si hůř zvyká. A ostatní kočky stále nemusí. Ale to je tak všechno, co jí lze „vytknout“. Jinak je to naprosto bezproblémová a nízkonákladová kočička. 

14. 7. 2016
Princezna našla nový domov. Bude bydlet se svými novými majiteli v bytě jižně od Prahy. Noví majitelé přišli nedávno o svou milovanou kočičku a v bytě bylo najednou smutno a prázdno… Jejich zemřelá kočička byla nalezenec z ulice, ale tentokrát se majitelé rozhodli, že si novou kočičí kamarádku najdou v Kocourkově. Kandidátů bylo víc, ale Princezna se snažila. Hlásila se o slovo a předváděla se, jako by tušila svou šanci. Noví majitelé byli upozorněni na to, že s Princeznou mohou být zpočátku problémy, ale nezalekli se… A Princezna snad pochopila, že je to domov snů…:-) Bude kočičí jedináček, hýčkaná a rozmazlovaná. Občas sice bude muset přežít návštěvu vnuka majitelů a příležitostně přichází na hlídání i pes, což pro Princeznu asi nebude zrovna relax, ale v bytě je dost místa, kde může Princezna období „invaze“ přežít. Noví majitelé také v létě rádi jezdí na víkend na chatu – cesta autem opět není Princezninou oblíbenou kratochvílí, ale snad to zvládne. Za odměnu bude mít k dispozici výběh na zahrádku. Věříme, že si Princezna v novém domově zvykne a občasnou nepohodu v podobě cestování či pejska zvládne. A noví majitelé jsou připraveni zvládnout Princezniny případné vrtochy. Snad to společnými silami všichni zvládnou. Za Princezninu adopci velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

7. 9. 2021 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

25. 7. 2021 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

30. 6. 2021 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

21. 8. 2020 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

18. 4. 2020 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

7. 5. 2019 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

27. 9. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

6. 9. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

16. 8. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

5. 7. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

20. 6. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

25. 4. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

27. 2. 2018 jsme dostali další fotografii s tímto popiskem:
Princezna v Řecku mezi ostatními kočkami.

24. 2. 2018 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

26. 12. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova s tímto komentářem:
Princeznina vánoční pohoda.

21. 12. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

8. 10. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Princezna se z „letního bytu“ vrátila zpět do Prahy.
Už je zase doma, kouká, jak by si mohla ukousnout.

11. 9. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

10. 9. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

25. 8. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

28. 7. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

25. 7. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

4. 6. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

29. 5. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

27. 5. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

28. 4. 2017 jsme dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

2. 4. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

5. 3. 2017 jsme dostali další krátký e-mail s fotografií z nového domova.
Princeznino oblíbené místo…

30. 1. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova s tímto textem:
Princeznin polední čaj.

16. 1. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Už i přes den se koš stává jejím útočištěm, spí spánkem spravedlivým. Čisté povlečení a naše Princezna, jako doma…

7. 1. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Princezna má svůj polštářek, od Ježíška.

2. 1. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2016 jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Princeznina premiéra, zatím neokusuje, jen pozoruje. J.

18. 12. 2016 jsme dostali fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

18. 11. 2016 jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Princezna odpočívá, je v naprosté pohodě, stále je zdrženlivá.J.

13. 10. 2016 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

15. 9. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Princeznino oblíbené místo toho pobytu, plně spokojená, užívá si, že jsme spolu sami.

30. 8. 2016 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum). Princezna je se svými páníčky stále ještě na chatě.

22. 8. 2016 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

17. 8. 2016 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Ahoj, ahrada začínáná být její, chce do prostor jako je dílna nebo garáž, ostražitost je již nutná. Když ji honím domů, tak má dost připomínek. JI

15. 8. 2016 jsme dostali krátký e-mail a další fotografii z nového domova.
Ahoj. Princezna se dívá, jak sekám benzinovou sekačkou na zahradě trávu, pohoda. JI

9. 8. 2016 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

8. 8. 2016 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum). Princezna může poprvé ven. 

6. 8. 2016 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum). Princezna už je 10 dní se svou novou rodinou na chatě.

1. 8. 2016 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

26. 7. 2016 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

18. 7. 2016 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

17. 7. 2016 jsme dostali první fotografie z nového domova (viz fotoalbum).