Jdi na obsah Jdi na menu
 


Puclík (Čertice)

PUCLÍK NAŠLA NOVÝ DOMOV 3. 12. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca konec července 2017
Kastrovaná?: zatím ne
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ​ideálně do bytu, do společnosti kočičky podobného věku a temperamentu
Charakteristika: Puclík a její sestra Papulka jsou to sirotci – jejich nálezkyně je uslyšela ve stráni pod silnicí, kde koťátka plakala. V místě našla čtyři asi měsíční koťata, jejich maminka je tam evidentně zanechala a odešla na lov. Jenže už se nevrátila… Pro dvě koťátka přišla pomoc pozdě, dvě další, Papulka a Puclík, ještě žila, i když to už byly jen dvě vyděšené kostřičky potažené kůží. Nálezkyně si obě koťátka vzala k sobě domů, uklidnila je, rozkrmila a hledala, kdo by se o ně mohl dále postarat, a tak koťátka skončila u nás. Jejich léčba byla dlouhá, kočičky byly silně začervené a zablešené, měly potíže s trávením. Ale daly se do kupy a dnes už na nich není jejich dosavadní strádání vidět. Jsou to zdravá, šikovná, hravá a kontaktní koťátka, která se snesou s každým. V novém domově budou určitě potřebovat kočičí společnost, samotným by jim bylo smutno. Ideálně do bytu, i k dětem.
Puclík na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

3. 9. 2016
Puclík a její sestra Papulka u nás pobývají od 30. 8. 2017. Jsou to sirotci – nálezkyně před pár dny uslyšela ve stráni pod silnicí pištění a pláč. Běžela se podívat, co se na místě děje, a našla čtyři asi měsíční koťátka v ďolíčku pod stromem. Maminka je tam evidentně zanechala a odešla na lov. Jenže už se nevrátila… Pro dvě koťátka přišla pomoc pozdě, dvě další, Papulka a Puclík, ještě žila, i když to už byly jen dvě vyděšené kostřičky potažené kůží. Nálezkyně si obě koťátka vzala k sobě domů, uklidnila je, rozkrmila a hledala, kdo by se o ně mohl dále postarat. Skončila u nás. Koťátka měla těžký průjem, odcházela z nich vodnatá stolice s krví. Báli jsme se parvoviru, ale ten byl naštěstí při návštěvě veteriny, která následovala hned po převzetí kočiček do naší péče, vyloučen. Test na giardie a parvovirus byl negativní. Jde tedy „jen“ o těžký zánět střev v důsledku velmi silného začervení a dlouhého hladovění. Kromě toho se koťátka hemží všenkami a blechami, ale jinak se – díky nálezkyni – mají docela k světu. Puclík i po čtyřech dnech intenzivního výkrmu váží jen 404 gramů. Máme s nimi zatím dost práce, střeva jsou opravdu v katastrofálním stavu. Věříme ale, že holčičky zabojují a brzy se z nich vyloupnou krásné kočičí princezny.

10. 9. 2017
Papulka a Puclík jsou stále v karanténě. Podařilo se nám úspěšně obě holčičky odčervit a vyléčit silný zánět střev, antibiotika doberou za 2 dny. Obě hezky prospívají, Papulka z původních 404 gramů už váží 615 g. O víkendu dostaly už pipetku Stronghold plus a mohly by opustit karanténu, jenže se objevila komplikace – Puclíkovi se objevily koncem minulého týdne za oušky lysinky a Papulka má pro změnu lysinku a stroupky na čele. Založili jsme tedy test na plíseň a čekáme, jak dopadne kultivace. Do té doby bohužel stále přísná karanténa.

19. 9. 2017
Tak plíseň se bohužel potvrdila. Naštěstí „jen“ microsporoza. Zahájili jsme léčbu a karanténa se holčičkám protáhne. Nedá se nic dělat. Nevypadají, že by strádaly, i když plíseň se za posledních několik dnů docela rozšířila – hlavně na hlavě. Obě prospívají dobře, Puclík už váží přes 750 g. Hrají si, blbnou a jsou strašně šikovné. Kdyby už mohly být v rodině, nebo aspoň v partě s ostatními kočkami, bylo by to lepší. Ale zvládneme to i tak, jen to bude chvíli trvat.

4. 11. 2017
Léčení obou sestřiček trvalo více než dva měsíce, ale dneska jsou to zdravá a hravá koťátka a mohou hledat nový domov. Puclík navíc změnila kožíšek – do dosud černé srsti začaly prorůstat stříbrné chlupy, a tak má Puclík stříbrný límec:-) Obě sestřčičky strávily dlouhý čas v karanténě, trochu jsme měli obavy, aby je to nepoznamenalo, ale naštěstí ne. Když jsme je konečně přestěhovali k Micince, Pantoflíčkovi a Sasance, aklimatizovaly se bez problémů. Co neuměly, to se rychle doučily:-)

3. 12. 2017
Puclík dnes odjela do nového domova. Vyzvedla si ji u nás její nová panička s rodinou. Puclík bude bydlet bude v rodinném domku v obci nedaleko Kladna, doma už na ni čeká roční kočička Ela. Puclík bude smět i na zahrádku, až přijde vhodný čas, ale jen pod dohledem, jinak bude „pracovat“ na plný úvazek jako domácí mazlíček, což jí určitě půjde znamenitě:-). Za domov pro Puclíčka moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

11. 8. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Moc Vás zdravíme z Kladna. Náš Čertík je úžasná mazlivá kočička. Nejraději mi dělá společnosti na gauči nebo v posteli. Je to naše velká dáma. S pozdravem H.

18. 12. 2018 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

9. 11. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dlouho jsem se neozvala. Naše holky jsou naprosto úžasné. Léto jsme prožili na zahrádce. Už je ale chladno, tak ven chodíme jen chviličku odpoledne, aby se mohli kouknout na ptáčky, co chodí na krmítko. Čertík je naprosto bezproblémová kočička. Je to veliký mazel. Jsou to velké kamarádky z Elčou. Jejich hry na honěnou jsou tedy dost hlučné, ale aspoň se nenudí. Jsou to moje zlatíčka. Moc Vás všichni zdravíme. S pozdravem H.

25. 4. 2018 jsme dostali další e-mail s fotografií z nového domova.
Je to už veliká dáma.

9. 4. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, po delší době jsem se dostala k napsání. Čertinka nám doma dělá jenom radost. Je to naprosto nejúžasnější mazlík. S naší Elou už jsou dost sehraná dvojka. Jsou to takové malé roztomilé uličnice. Už jsme také začali chodit na dvorek, ale jen pod dozorem. Čertík se trošku bojí, tak musí mít otevřené dveře, aby v případě potřeby a strachu mohla běžet domů. Už jsme po kastraci. P. doktorka byla úplně nejlepší. Já měla veliký strach, protože mi připadá, že je stále malinká, ale po kastraci mi hned volala, že bylo vše OK a Čertíka probudila. Nechala jsem jí dát tu nejšetrnější narkózu, co šla. Čertici to bylo celkem jedno, ale já byla vyplašená. Jsou to takové mé malé děti. Všichni Vás zdravíme. Mějte se dobře. S pozdravem H.

24. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Po delší době 2 fota. Holky jdou už úplně v pohodě. Někdy až trochu destrukční četa. Manžel je bezmezně miluje, až jsem to ani nečekala. Čertice spí s náma v posteli. Teda spíš my s ní. Jak je malinká, tak se pěkně roztahuje. Když jsem v práci, tak postel okupují obě i s manželem. Je s holkama velká legrace. Čertina je velmi aktivní, poskakuje, a když letí, je to jako chlupatá koule. Je to velká legrace. Čertík je prostě veliký přínos do naší rodiny. Hrozně ráda se chová a mazlí. Elinka se už také zase chodí mazlit. Moc Vás zdravím.

3. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Tak Čertice taky již mrouskala mezi svátky. Nebylo to tak hrozný. Váží již 2,1 kg. Je to taková dělová koule. Někdy litá jako pometlo:-) S Eli už je to dobré i spolu někdy spí. A také se kočkují. Je to velká legrace:-) Zdravím H.

6. 12. 2017 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

5. 12. 2017 jsme dostali první e-mail z nového domova.
U nás celkem dobrý, Ela testuje co a jak. Puclík (říkáme jí Čertice) je docela v pohodě. Zatím žádné karamboly. Spí u nás v posteli. Vrní jako vrtulník. Je úplně skvělá. Doufám že se brzy úplně skamarádí a bude z nich bezva dvojka. Mám už i nějaké fotky. Ela chodí papat zbytky po Čertíkovi. Asi má pocit , že se má dojídat vše. Cesta proběhla celkem dobře. Moc zdravím a zase napíšu, jak budou holky pokračovat.
P. S. Čertík včera celý den spala s manželem. Moc se mu líbí.