Jdi na obsah Jdi na menu
 


Puf

PUF NAŠEL NOVÝ DOMOV 17. 5. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: 5. 5. 2019
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do společnosti dalšího kocourka či kočičky, možnost adopce s některým ze sourozenců, domek s bezpečným výběhem, hodný pejsek nevadí
Charakteristika: Puf je jedním ze čtyř koťat, která se 5. 5. 2019 narodila kočičce Sofince. Ta knám přijela vysoce březí ze statku kdesi u Chebu a krátce po příjezdu porodila koťátka. Porod byl bezproblémový, Sofinka se o koťátka vzorně starala a kojila je, čímž jim však neustále předávala všechny možné střevní parazity, a tak všechna koťata trpěla neustálým průjmem. Po přeléčení se průjem vždy vrátil, jediné řešení bylo koťata odstavit, což však budilo stres na obou stranách, jak u Sofinky, tak u koťat. Po několika měsících léčby se ale podařilo s parazity jednou provždy skončit a koťátka tak můžou hledat nový domov. Koťátkům pobyt u nás ale velmi prospěl, čím jsou starší, tím jsou mazlivější, přestože temperamentu mají na rozdávání… Puf byl zpočátku velký mamánek, ale konečně už zjistil, že na světě jsou i jiné zajímavé věci než maminka:-) Je to temperamentní, ale nekonfliktní kocourek, který v novém domově uvítá podobně starého a temperamentního kočičího kamaráda či kamarádku, případně může do nového domova odejít s některým ze sourozenců. Hodný pejsek nevadí. Domek s bezpečným výběhem by byl ideální.
Puf na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

7. 7. 2019
Puf už má vlastní profil:-) Je jedním ze čtyř koťat, která se dne 5. 5. 2019 narodila kočičce Sofince. Ta k nám přijela vysoce březí ze statku od Chebu. Sofinka naštěstí neměla žádné komplikace, pokud se krmení prcků týká, a tak z nich všech vyrostli zdraví cvalíci:) Výchovu ovšem zastává Sofinka spíše volnější, a tak jsou to současně i pořádní raubíři. Puf je maminčin mazánek. Když si ostatní koťata hrála nebo už se začala vydávat na samostatné výpravy a na lov, Puf byl stále schovaný u maminky. Dodnes nepřešel plně na kotěcí stravu, dobrovolně sní pouze šlehaný tvarůžek a občas z nouze pár granulek. Jinak se stále stravuje u maminky. Je velký kamarád se sestrou Kordulkou – jsou hodně spolu. Když ale dojde na kocouří výpravy a Pěšinka s Bonbónem vtáhnou Pufa do hry, drží tempo a umí se o sebe postarat. K lidem je přátelský, mazlivý, sám si přiběhne pro pohlazení, žene ho ale spíše zvědavost, než potřeba se mazlit. Na to má zatím maminku:-) Puf je odčervený, doléčený (maminka Ssofinka si bohužel přivezla spoustu střevních parazitů a bakterií, kvůli kterým musela být přeléčena i koťata) a chystá se na první očkování. Brzy bude hledat nový domov. Je samostatný a akční a čím dřív se začne zabydlovat v nové rodině, tím lépe. Formálně ho ale necháváme až do vakcinace ještě v léčení.

22. 10. 2019
Tak léčba celé rodiny se nám nakonec hodně protáhla… Sofinka se sice o své potomky pečlivě starala, ale kojením jim neustále předávala všechny možné střevní parazity, a tak všechna koťata trpěla neustálým průjmem. Po přeléčení se průjem vždy vrátil, jediné řešení bylo koťata odstavit, což však budilo stres na obou stranách, jak u Sofinky, tak u koťat. Po několika měsících léčby se ale podařilo s parazity jednou provždy skončit, některá koťata už hledají nový domov, Puf ještě musí dobrat probiotika. Pufovi pobyt u nás navíc prospěje, je nejvíc závislý na mamince Sofince. Byl odmalička maminčin mazánek. Díky tomu dospíval pomaleji než sourozenci. Byl poslední, kdo vzal na vědomí, že se dá jíst taky něco jiného, než jen maminčino mléko. Jako poslední se naučil chodit do záchůdku:) To všechno ale už dohnal a naučil, teď se konečně pomalu začíná odpoutávat i od maminky, i když tak suverénní, jako jsou jeho sourozenci, asi nebude, spíš opatrnější, nedůvěřivější a celkově méně odvážný. Ale i on určitě přechod do nového prostředí zvládne. Kdyby mohl odjet společně s někým ze sourozenců, nebo s maminkou Sofinkou, bylo by to samozřejmě ideální. Zatím ale zůstává v léčení.

3. 11. 2019
Puf hledá nový domov.

5. 1. 2020
Puf děkuje za dárek, který získal ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2019–5. 1. 2020).

15. 5. 2020
Puf děkuje za dárek, který získal v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2020).

17. 5. 2020
Puf odjel se svou maminkou Sofinkou do nového domova. Konečně se dočkali! Hledání nového domova nebylo totiž vůbec jednoduché – Puf je bezelstný trouba bez pudu sebezáchovy a Sofinka je nedůvěřivý plašík. Oba potřebovali domov s možností přístupu do zahrady, ale kvůli Pufovi jsme museli počkat, až přijde nabídka s opravdu bezpečným výběhem. A i tak to bude riziko – Puf je opravdu neřízená střela. Snad mu Sofinka pomůže se v terénu trochu zorientovat. Puf by naopak mohl Sofince pomoci s aklimatizací – ona sama má při kontaktu s čímkoliv a kýmkoliv novým sklony k panice. Jejich novým domovem teď bude víska na Šumavě, až skoro u hranic. Zatím se zabydlují pochopitelně jen v domě, ale časem bude k dispozici i okolí – zahrada, louky, pastviny… Za prima domov pro Sofinku a Pufa jejich nové rodině velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

4. 5. 2021 jsme na Messengeru našli další pozdrav a fotografii z nového domova.
Krásný den, Pufika za Vás podrbu a pomazlim. Ven se mu moc nechce, nejspokojenější je s náma:-) Sofča to má zas naopak, té se moc nechce domů, ta si tady chodí od sousedů k sousedům:-) Pufík bere dcerku jako sobě rovnou, když jedeme k babičkám, prý tu chodí a hledá ji a brečí. I když tady není sám, tak ji prostě hledá:-) Spí v jejím pokojíčku a tak. Teď ho začala nosit a jemu je to úplně jedno a vrní:-)

4. 4. 2021 jsme na Messengeru našli další pozdrav z nového domova:
Dobrý den, Sofča a Puf se mají dobře, lítají občas po venku, ale Pufovi se tam teda moc nechce, radši by se válel Štěpe mezi hračkama, a to klidně celej den.

14. 11. 2020 jsme na Messengeru našli další fota a vzkaz z nového domova – vzkaz je k dispozici na Sofinčině fotoalbu.

6. 11. 2020 jsme na Messengeru našli další foto a vzkaz z nového domova.
Už je zima, tak na noc chodí Sofča do tepla:-) Puf by už ani ven nechodil:-), je to povaleč a rád se od Štěpy nechává „masírovat“:-) Sofča teď začala chodit taky častěji, páč u nás je už fest zima.

6. 8. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

23. 7. 2020 jsme na Messengeru našli další vzkaz a fotografii z nového domova.
Dobrý den, kočičky se mají fajn, Puf je spokojenej, že má doma společníka, když Sofča běhá po venku:-) Jinak ten trouba vlezl lesákům do stodoly a oni ho tam zamkli. Večer nepřišel, tak mi to bylo divný a pak jsem slyšela, jak někde brečí, tak jsem mu aspoň podstrčila jídlo a ráno poprosila lesáky, ať mu odemknou:-)

6. 7. 2020 jsme dostali fotografie z nového domova. Nová majitelka Pufa a Sofinky není zrovna psavec, máme ale za sebou několik telefonátů a chatů ohledně průběžného stavu zabydlování v novém domově. Puf je zabydlen zcela – nebojí se ani půlroční dcerky majitelů, považuje ji za kamarádku, drží se doma – i když už chodí ven, často a rád, běhá po louce se Sofinkou, vždy se vrací přes den domů pomazlit, večer po jídle už zůstává na noc doma. Sofinka s prvním výletem ven nabrala trochu vítr do plachet, pár dnů si to užívala jen venku, kde se ovšem má kde schovat, ale teď už se umí i vrátit domů, naštěstí ví, kde bydlí:-) Domů zatím chodí jen kvůli jídlu a za Pufem, úplně jista si v novém prostředí ještě není. Ale věříme, že si všechno sedne.