Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pupalka

PUPALKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 1. 9. 2013.
Pupalka se zalíbila mladým manželům až z Chrudimi. Žijí v rodinném domku, mají už doma roční kočičku Dixi a sháněli pro sebe i pro ni kamarádku. Tyto temperamentní typy kočiček mají naštěstí rádi, a tak se nezalekli ani toho, jak se Pupalka vztekala a rozčilovala, když musela opustit svou rodinu… ale nedá se nic dělat, je čas aby se osamostatnila, v novém domově si určitě brzy zvykne – po zabydlení a po kastraci bude moci i na zahrádku, a to bude přesně podle jejího gusta. Za adopci moc děkujeme.

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: březen 2013
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: byt, domek s bezpečným výběhem, ideálně společně s někým z rodiny nebo do společnosti jiného koťátka
Charakteristika: Pupalka, dcera Rukolky, pochází stejně jako sourozenci a teta Roketka z vesnice jihovýchodně od Prahy. Zde je někdo odložil u rodinného domku, kde nějakou dobu živořili, než je majitelé dovezli k nám. Maminka Rukolka, sama ještě kotě, byla z porodu a kojení koťátek vyčerpaná, neměla dostatek mléka, takže hladoví byli i její potomci. Všichni dorazili začervení, podvyživení, vyčerpaní. Začali jsme s pomalým odčervováním a rychlým vykrmováním, takže z koťátek jsou zdraví a temperamentní uličníci. Zpočátku byla koťátka vyplašená a ze všeho vyděšená – syčelo to, prskalo to, škrábalo to. Ale teď už jsou klidní – někdy mají ještě tendenci se běžet schovat za mámu Rukolku nebo tetu Roketku. Ale nechají se v klidu lapit i chovat. Budou ale potřebovat trochu vymazlit, na to bohužel u nás není tolik času – chtělo by to vyrazit do nového domova. Pupalka je temperamentní, hravá, ale naprosto nekonfliktní, kontaktní a mazlivá. Hledáme pro ni nový domov, byt nebo domek s výběhem ven, ideálně společně s někým z její rodiny, nebo ke kotěti podobného věku a temperamentu. Koťátka jsou testována na FeLV a FIV, obojí s negativním výsledkem.
Pupalka na Facebooku

CHRONOLOGICKY

18. 6. 2013
Kokoška, Kozlík, Polníček, Přeslička a Pupalka jsou koťátka narozená Rukolce. Rukolku a její koťátka jsme přijali 10. 6. 2013. Všichni pocházejí z vesnice nedaleko Prahy, kde loni na podzim Rukolku a pravděpodobně její sestru Roketku kdosi odložil u místního rodinného domku. Majitelům rodinného domku naštěstí nebyl osud kočiček lhostejný a část rodiny se snažila problém řešit, byť bez dostatku zkušeností a vlekle, takže v březnu 2013 drobná, začervená a vyhublá Rukolka porodila pět koťátek – Kokošku, Kozlíka, Polníčka, Přesličku a Pupalku. To bylo již jasné, že je potřeba situaci urychleně řešit, neboť s podobnou nadílkou mohla brzy přijít i Roketka, a tak jsme se řízením osudu o problému dozvěděli my. A bylo na čase, Rukolka začala ztrácet mléko a koťátka začala části rodiny vadit. Všechny kočičky jsme s pomocí rodiny odchytili a ubytovali u nás v depozitu. Jak Rukolka a Roketka, tak i koťátka byla podvyživená, začervená a s nehezkým kožíškem. Narozdíl od maminky Rukolky jsou dost plachá, maminka Rukolka je zřejmě naučila se před světem raději schovávat. Pupalka je z koťátek asi nejživější, spolu s Polníčkem vždy první u jídla. Pořád na nás ještě syčí, ale to jen aby se neřeklo – chovat a mazlit se nechá. Hodně kamarádí s plašší Přesličkou.

29. 7. 2013
Pupalka hledá nový domov.

1. 9. 2013
Pupalka našla nový domov.

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

3. 9. 2014 jsme dostali další zprávu z nového domova.
Dobrý den, chci Vám napsat o Pupalce. Zdá se, že vše je na dobré cestě. Na jaře jsme ji dali vykastrovat, ale ochočení to nijak nepomohlo, pořád byla stejně divoká a nedůvěřivá. Tak po měsíci, kdy byla už OK, jsem ji začala intenzivně zvykat na změnu prostředí. Jak mi to čas dovolil, dávala jsem ji i s kukáňkou ven u nás na zahradu, aby nové prostředí okoukla a zvykala si. Vždy jsem k ní přivedla Dixi, aby viděla, že ona venku normálně běhá. Takto jsem to dělala asi měsíc, vždy tak 3–4 x týdně, třeba celé odpoledne byla venku. No a asi po měsíci jsem jednou tu kukáňku otevřela a nechala ji, jestli vyleze. Už jsem měla u dřevníku nachystanou pro ni boudičku, která je zateplená a schovaná u dřeva, aby se cítila v bezpečí. Ona vylezla, ale samozřejmě dovnitř se už nevrátila, schovala se ve dřevě. Naše Dixi už taky zůstala venku i přes noc, tak jak je přes léto zvyklá, a aby jí dělala společnost. Každý večer jsem jí dávala k boudičce krmení a vodu a do rána bylo pryč, ale Pupalku jsem 14 dní neviděla. Byli jsme z toho smutní a už jsme to viděli špatně, že to nezvládne. Ale po 14 dnech se to v ní zlomilo a najednou začala pobíhat po zahradě, hlavně tedy po ránu a pak večer, když se setmělo. Už jsou to skoro 3 měsíce a Pupalka je čím dál lepší, běhá po zahradě po celý den, je veselá, chodí na krmení až k domu, už i myšku chytila a přišla se pochlubit;-) Přijde ke mně tak na 30 cm, ale pohladit se nedá. No, asi z ní nikdy mazel nebude a k lidem má stále respekt, ale udělala obrovský pokrok. Tak snad se třeba někdy dá alespoň pohladit. Jsem ráda, že jsme to takhle zvládli a že Vám mohu napsat dobré zprávy. Snad se to do zimy ještě vylepší, abych jí a Dixi mohla brát v mrazech domů. A jak se daří vašim svěřencům? Mějte se hezky a zdravím Vás. L. T.

10. 2. 2014 jsme dostali zprávu z nového domova.
Dobrý večer, omlouvám se za opožděnou odpověď, ale nějak jsem nestíhala vyřizovat poštu. Pupalka je v pořádku po fyzické stránce, ale vůbec se nám ji nedaří ochočit. Máme ji pořád doma, s naší Dixi je velká kamarádka, i když Dixi si ji drží trochu od těla. S námi je to horší, na krmení přijde, ale nenechá na sebe sáhnout, když ji potřebuji dát tabletu na odčervení, je to hon a manžel mi musel pomoci. Nechce ani vyjít z místnosti, kde bydlí, nechávám jí otevřené dveře, když je tam Dixi, tak to okukuje, Dixi vyjde, ale ona jen pobíhá u dveří a pak si zaleze do kukáňky, ve které spí, a nevyleze celý den, až večer, když tam přivedu Dixi. Proto ani ještě nebyla venku, mám strach, že by nepřišla nazpět. Dělá mi to starosti, nevím jak dál, aby jsme prolomili tu nedůvěru k lidem. A jak se daří Vašim kočičkám, už mají zbylí sourozenci Pupalky nový domov? Přeji vše nejlepší v novém roce a Vašim svěřencům pevné zdraví a hodné lidičky, kteří jim dají nový domov. L. T.

17. 9. 2013 jsme dostali další zprávu z nového domova.
Dobrý večer, mám pro Vás konečně dobrou zprávu. Pupalka už si u nás zvyká, konečně se skamarádila s Dixi, spí spolu v jednom pelíšku. Dixi na ní už vůbec nevrčí, očichávají se, jakoby si dávaly pusinky:-) Když leží Pupalka v pelíšku sama, nechá se ode mě dokonce hladit a neuteče. Takže se vše dobře vyvíjí, jen to chce čas. Co zbytek rodinky, našel někdo nový domov? Moc Vás pozdravuji. L. T.

10. 9. 2013 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, pomalu se to lepší, Pupalka už jí normálně, ale bojácná je pořád. Mnou se dá chytit, jen když je zalezlá v košíku, jakmile je ve volném prostoru, stále se bojí a utíká. Od včera je pokrok, že když za ní přijdu, zůstane ležet tam, kde je, a neběží se schovat. Jde to s ní pomalu, ale pokroky jsou. Dixi ji taky pořád nebere, prská na ni, ale Pupalka si z toho nic nedělá a je ráda, když jí tam děla společnost, hned je veselejší a pobíhá okolo ní. Tak to si myslím, že se snad taky změní, že se nakonec holky skamarádí. Přeji hezký den. L. T.

3. 9. 2013 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer, s Pupalkou se to konečně dnes večer prolomilo, už jsem o ní měla strach a chtěla vám volat. Nic nechtěla žrát a pořád se schovávala v koutě. Chodila jsem za ní během dne každou hodinu, pomazlit ji nebo alespoň skouknout, jestli už něco pozřela. Dixi jsme tam nechali přes noc a během dne jsem ji tam taky pouštěla, aby si zvykaly. Jenže Dixi je taky trochu hysterická, vrčí a prská, ale spíše, že se bojí. No a jak píši až dnes odpoledne snědla Pupalka pár granulek a navečer jsem tam zase zavedla Dixi a to už byla Pupalka zvědavá, obcházela ji, sice s patřičné vzdálenosti, ale přeci. Před chvílí jsem je byla zkontrolovat a Pupalka už byla vylezlá na jednom odpočívadle s poduškou a sledovala Dixi na protější straně, tak už snad to bude dobré a zvládne to. Pozdrav vyřídím:-) Mějte se hezky a ať zbytek rodinky najde brzy nový domov. L.