Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pusinka

PUSINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 4 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:
Podmínky: 
Pusinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

10. 2. 2018
Pusinka byla cca před měsícem odchycena v jedné ze zahrádkářských kolonií v Praze 9 za účelem kastrace a následného opětovného vypuštění. Protože je však – jako jediná z tamějších koček – kontaktní a mazlivá, bylo krmičům a realizátorům celé akce líto ji znovu vypouštět do terénu, a tak skončila u nás – my se pokusíme pro ni najít opravdový domov. Paní, u níž byla Pusinka umístěna po kastraci až do včerejšího dne (a která dala kočičce i jméno), ji na místě viděla prý asi poslední tři roky. Pusinka měla za tu dobu několik vrhů koťat, z nichž prý skoro žádné nepřežilo (terén, zlí lidé apod.). My jsme Pusinku přebírali už po kastraci a po odčervení. Zatím bude v karanténě – je vyplašená a potřebuje čas, aby si všechny ty přesuny a změny srovnala v hlavě. Snad nás brzy vezme na milost – zatím je v křeči…

23. 3. 2018
Pusinku přeřazujeme mezi umístěné kočičky, zůstane u paní, která jí poskytla dočasný azyl po kastraci. U nás Pusinka strávila šest týdnů, po několika prvních dnech naprostého stresu se tak nějak zabydlela a fungovala – co se jídla a záchodků týká – dobře. Po psychické stránce to ale byla bída. Většinu času byla někde skrčená a schovaná. Na jakýkoliv pokus o kontakt reagovala syčením, panikou a zběsilým úprkem. Tady jsme pokrok neudělali skoro žádný. Kromě toho musel Pusince pan doktor vytrhat všechny zuby – bylo jí hodně cítit z tlamičky, takže jsme tušili, že zuby nebudou úplně v pořádku, podle pana doktora to ale bylo nakonec horší, než čekal. Také věk odhaduje pan doktor výrazně vyšší než zmiňované 4 roky… Čili další prakticky neumístitelná kočička – plachá, bezzubá. Dohodli jsme se tedy s paní, která poskytla Pusince dočasný azyl, že se jí ujme, pokud se snese s jejím hodným, ale žárlivým kocourkem. My pevně věříme, že to klapne – Pusinka má paní ráda, takže by to byl ideální domov. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

29. 3. 20018 jsme dostali další sms ze (staro)nového domova.
Moc zdravím. Pusinka je v pohodě, mazlí se – má ráda drbání na bříšku a pomalu si zvyká na další členy rodiny a už se nechá pohladit i od nich, tak snad to bude dobrý. Přeji hezké svátky A. H.

23. 3. 2018 jsme dostali první sms ze (staro)nového domova.
Zdravím. Večer jsme přišli z koncertu, šla jsem zkontrolovat Pusinku a ona ke mně normálně přišla, nechá se hladit, přede, otírá se o mě. Teď u ní sedím a skoro nemůžu psát, jak do mě drcá… tak snad je v pohodě.