Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Rafael

RAFAEL NAŠEL NOVÝ DOMOV 11. 2. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca květen 2014
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: pouze jako jedináček, k dětem i starším lidem, do bytu
Charakteristika: Rebecca a její bratříček Rafael zůstali opuštěni v domě, který jeho majitel opustil ve strachu před věřiteli.Oba sourozenci dorazili vystresovaní a evidentně nesocializovaní, nicméně ne hubení – někdo jim asi občas přinesl něco k snědku. Oba sourozenci jsou dlouhosrstí a bohužel srst byla v hrozném stavu a musela pryč, dredy se nedaly ani ostříhat. Nicméně kožíšek doroste a z Rafaelay bude zase fešák. Také prvotní strach a nervozita zmizely a Rafael je mazel k pohledání. Mazlil by se pořád. Rád se nechá nosit, válí radostí sudy, ducá hlavou, vine se kolem krku… Přitom ale nechňape po rukách, nedrápe, neokusuje. Chová se tak ale jenom k lidem, k ostatním kočkám je agresivní. Když byli s Rebeccou spolu v karanténě, Rafael byl dominantní a utiskoval ji – to všechno ale jen ze strachu. S jinými kočkami bude mít prostě problém. Proto by měl být jedináček, tzn. do domácnosti bez dalších koček a psů. Lidi má ale moc rád, zvládne děti, může i ke starším lidem, je klidný, spořádaný a čistotný. Byl zvyklý bydlet jen uvnitř, takže byt mu nebude dělat problém.
Rafael na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

20. 1. 2015
Rafaela a jeho sestřičku Rebeccu jsme přijali včera. Bydleli v opuštěném, vybydleném, špinavém a smradlavém domě, kde jim občas někdo přinesl něco na zub, protože nejsou úplně vychrtlí. Strava ale jistě nebyla nic moc, protože dlouhé kožíšky jsou v hrozném stavu. Oba sourozenci jsou vykulení, vystresovaní, evidentně nesocializovaní. Nyní v karanténě, uvidíme, jak se bude jejich stav vyvíjet dál.

2. 2. 2015
Rafael hledá nový domov. Už je vykastrovaný, bohužel srst musela stejně jako u Rebeccy komplet pryč. Dlouhosrstému kocourkovi srst nikdo dlouho nečesal (možná nikdy), dredy nešly ani ostříhat. Ovšem kožíšek doroste a z Rafaela bude zase fešák.

11. 2. 2015
Rafael je od dnešního dne v novém domově. Jeho nová panička už měla pro něj vše nachystané, a tak jsme dnes mohli vyrazit. Bydlet bude v Praze v bytě jako hýčkaný jedináček – podle toho, jak se u nás projevoval, to pro něj bude ideální – bude mít paničku jen pro sebe. Za prima domov pro Rafaela moc děkujeme a už se těšíme na fotky

11. 3. 2018
Dostali jsme smutnou zprávu o tom, že Rafaelovi se staly osudnými kuřecí kosti, které si vyhrabal v odpadkovém koši – viz poslední e-mail z nového domova. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

11. 3. 2018 jsme dostali smutný a poslední e-mail z nového domova.
Dobrý den, omlouvám se, že jsem se neozvala. Moc mě to mrzí, že nastávající krásne dny zkazím tak špatnou zprávou. Kde začít, je to už delší dobu, co nám kocourek vyhrabal z koše kuřecí kosti. Bohužel se mu staly osudným. Ani veterinář už mu nedokázal pomoci. Stále je to pro mě těžké se s tím vyrovnat, často na něj myslím. Hodně jsem to obrečela. Rafaela jsme pochovali u kamarádky na zahradě, kde má teď svůj hrobeček. Je mi to opravdu moc líto. V. B.

15. 8. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tady posílám fotky, jak přežíváme až příliš slunné dny. Jak je přežíváte vy?

28. 6. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Zdravíme. Rafael se má k světu, srst už mu pomalu dorostla a o to víc se teď nosí. Nechceme se moc vyčesávat, ale panička na nás stejně vždycky vyzraje. Co se týče jeho kočičí osoby, nikdy bych si nemyslela, že z toho kočičáka za polštářem bude takový akční lovec, Rafael se stále mění, jednou se hodiny mazlí, pak zase útočí na návštěvu, což je momentálně jeho nejoblíbenější číslo. Nenechá žádnou mouchu, můru a vůbec všechno, co se hýbe, na pokoji. Kdykoliv slyší, že někdo přichází a blíží se ke dveřím, je k nezadržení, je to zkrátka vítací ultraspolečenský kocour.

12. 3. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, zasílám pár fotek, kočičákovo oblíbených míst. Začalo nám víc chutnat masíčko než granulky, má sice k dispozici granule po celý den, ale těší se na ráno a na večer na kapsičku. Ráno už vybíhá z pokoje k lednici a pomňukuje si, má takový zvláštní hlásek. Oblíbil si to nejen v kuchyni, pokoj se mu už nejspíš zdá malý. Onehdy jsem přišla z práce a našla jsem ho u spolubydlícího v posteli. Co se týče srsti začíná už mu dorůstat. Mějte se hezky.

25. 2. 2015 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Zdravíme, jsme rádi, že i Rebecca našla svůj domov. Rafael už pod mým dohledem prozkoumal celý byt, jelikož začal být neuvěřitelně zvědavý, nesmí mu nic uniknout. Z postele se občas už přesune i spát do boudičky, což mě překvapilo. Jak nastává večer, stává se z něj občas dábel, to pak víří po celém pokoji a vyžaduje pozornost nejen myšky. Občas při tom navštíví místa, kam bych řekla, že se v životě nemůže dostat. Mimo jiné miluje všechny šuplíky skříňky a různé úkryty. To se takhle občas vrátíte z práce domů a Rafael čeká ve skříňce na vašem oblíbeném svetru:D Je to zlatíčko. Musíme se přiznat, že nám začalo i více chutnat, což nejspíš svědčí o tom, že už jsme úplně zabydlení.

22. 2. 2015 jsme dostali e-mailem fotografie z nového domova (viz Rafaelovo fotoalbum).

13. 2. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, zdravíme z Prahy. Kočičák si zvykl mnohem dřív, než jsem čekala a než to na první pohled vypadalo. Když jste odjela, krčil se ještě nějakou dobu v posteli za polštáři. Pak mu to nedalo a vydal se na průzkum. Večer mu to nedalo a vplížil se nenápadně i do kuchyně, byl ohromě přátelský i k ostatním. Neustále by se mazlil, když se zrovna neblíží čas, kdy musí být v pozoru, to se pak víc věnuje myšce. Vždycky večer s ní pěkně řádí, pak si najde nějaké místo na spaní, kde ho obvykle ráno nemůžu najít:D Dneska po ránu jsem jen zavolala z postele a za chvíli byl tady a hned se začal mazlit. Je opravdu neuvěřitelně kontaktní, nevídané stvoření šíří tady u nás pozitivní energii.