Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ríša (Mikeš)

RÍŠA NAŠEL NOVÝ DOMOV 1. 1. 2023 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: konec dubna 2022
Odchycena/a: 25. 6. 2022 v Holicích v Čechách
V naší péči od: 8. 7. 2022
Kastrovaný/a?: ano, 22. 12. 2022
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ne jako jedináček, k další kočičce či kocourkovi, k pejskovi, do bytu, živější domácnost
Charakteristika: Ríšu a Utinku nám předali nálezci poté, co u nich strávili dva týdny. Oba jsou potomci bezprizorných koček, které se objevily v lokalitě, kde místní bezprizorné kočky přikrmují. Oba dva byli podvyživení, s nafouklými bříšky a hnisem slepenýma očima, navíc bylo zřejmé, že pokud mají mít šanci na slušnější život, je potřeba je od plaché matky odebrat co nejdříve. U nálezkyně se jim dostalo základního odčervení a absolvovali léčbu antibiotiky a mazání očí, my doladili zbytek. Dnes je z Ríši úžasný plyšák, jen mu bohužel po infekci zůstaly neprůchozí oba slzné kanálky. Což znamená, že občas mu slzí oči. To je ale spíše kosmetický problém, Ríšovi to nevadí a může s tím bez problémů žít. Ríša se blíží do puberty, ale duchem je to stále kotě, ke starším uctivý, s mladšími se dokáže vyřádit. Je to vítací, chovací a kontaktní mazel, který může odejít do nového domova tam, kde ideálně nějaký ten kočičí kamarád či kamarádka bude. Hodný pejsek není není překážkou. Může žít jen v bytě.
Ríša na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

19. 7. 2022
Ríšu a Utinku nám předali nálezci poté, co u nich strávili dva týdny. Oba jsou potomci bezprizorných koček (pozor, nejsou to sourozenci), které se objevily v lokalitě, kde místní bezprizorné kočky přikrmují. Oba dva byli podvyživení, s nafouklými bříšky a hnisem slepenýma očima, navíc bylo zřejmé, že pokud mají mít šanci na slušnější život, je potřeba je od plaché matky odebrat co nejdříve. U nálezkyně se jim dostalo základního odčervení a absolvovali léčbu antibiotiky a mazání očí. Zbytek už se pokusíme dotáhnout u nás. Kupodivu nebyli napadeni svrabem, ani blechami či klíšťaty. Utinka měla oči tak slepené, že dlouho vůbec neviděla, a bohužel to vypadá, že bude na jedno oko šilhat. Ríša byl na tom o něco lépe, je také o pár dní starší. Doufáme, že se brzy uzdraví a budou moci být očkováni. Obě koťata jsou maličká, ale v jídle se činí, takže brzy jistě dosáhnou ideální váhy.

31. 8. 2022 
Ríša hledá nový domov.

26. 11. 2022
Ríša našel nový domov. Na inzertním portálu padl do oka mladé paní z obce nedaleko od nás. Neodjel ani jako myšilov, ani jako strážce zahrady, ani jedno by nebyla úplně jeho parketa. Jeho pracovní náplní bude domácí pomocník a společník, což by mu mohlo sedět. Za prima domov pro Ríšu jeho nové rodině velmi děkujeme!

20. 12. 2022
Ríša se nám bohužel z nového domova vrátil, kvůli nečistotnosti. S majitelkou jsme vše rozebrali, příčinou byla zřejmě skutečnost, že Ríša se v novém domově rychle rozkoukal a začalo ho to táhnout i ven. Navíc k tomu přibylo i pohlavní dospívání a značkování je na světě:-( Bohužel, domek není v bezpečném místě a Ríša je v tomto směru velký trouba, takže by to nedopadlo dobře. Pro začátek jsme Ríšu objednali na kastraci a pak pro něj budeme hledat nový domov.

27. 12. 2022
Ríša děkuje za dárek, který získal ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2022–5. 1. 2023).

1. 1. 2023 
Ríša odjel do nového domova. Na inzertním portále si ho vyhlédla mladá paní z Prahy, které navlas takový kocourek před časem odešel do kočičího nebe. V rodině žijí 3 mladí kocourci (sourozenci, nalezenci, kterých se paní jako maličkých koťat ujala), ale zrzek do party tam chyběl. A tak Ríša odjel. Je to už jeho druhý pokus, a tak pevně doufáme, že tentokrát to vyjde. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

8. 4. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

9. 2. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

4. 1. 2023 jsme dostali první e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, Ríša (Mikeš) je úplně v pořádku, rychle si na nás zvykl, s ostatními kocoury se postupně seznamuje, všichni budou velcí kamarádi. Na veterině jsme byli, cestu autem zvládl úplně v pohodě, vše je v pořádku, paní doktorka říkala, že je Ríša pěkný. Dobře jí (dnes měl např. kromě kapsiček i vařený krůtí řízek, samozřejmě nesolený, dal si dvě porce), je hravý, spokojený, syn je šťastný, že má kamaráda. Jsme šťastní, že Ríšu (Mikeše) máme, Ríša (Mikeš) je prostě náš miláček. To, že jsem ho hledala a našla ve Vašem Azylu Kocourkov, byl doslova „pokyn shůry“. Moc Vám všichni za Ríšu děkujeme. Přijeďte se kdykoli podívat, když budete chtít. Pošlu Vám na WhatsApp nějaké fotky. Mějte se moc hezky. Zdraví I. K.