Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roxana (Elinka)

ROXANA NAŠLA NOVÝ DOMOV 21. 10. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca květen 2017
Kastrovaná?: zatím ne
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, do rodiny s dětmi, k hodnému pejskovi, do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Roxana je další nalezenec, který se prý už nějakou dobu potuloval v chatách dole pod námi a hledal, ke komu by se přidal… Jestli se někomu ztratila, nebo někdo po prázdninách odjel a kotě tu nechal, nevíme. Každopádně skončil u nás, prošla karanténou, vyléčili jsme drobné neduhy a Roxana může do nového domova. Je to zdravé a temperamentní kotě, u nás si našla ke svým hrám podobně starou Všetečku. Celé dny se honí, útočí na sebe, loví se navzájem… Prostě koťata:-) Stejně jako Všetečka, i Roxana je nesmírně zvědavá, přičemž zvědavost často vítězí nad opatrností. Proto bude v novém domově potřeba dávat dobrý pozor, aby Roxana neutekla dříve, než bude moci ven. Roxana se hodí do domácnosti, kde se stále něco děje – ideálně do kočičí společnosti k podobně starému a temperamentnímu kocourkovi či kočičce. Bez problémů ale zvládne i pejska a děti:-) Určitě ocení i výběh na zahrádku, ale to počká až po kastraci…
Roxana na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

19. 9. 2017
Roxana je další nalezenec, který se prý už nějakou dobu potuloval v chatách dole pod námi a hledal, ke komu by se přidal… Jestli se někomu ztratila, nebo někdo po prázdninách odjel a kotě tu nechal, nevíme. O tom, že se tu kotě potulovalo, ví hodně lidí. O tom, že by ho někdo hledal, neví nikdo. Roxanu nám nálezci předali v sobotu 9. 9. 2017 večer. Byla hladová, ale jinak v pořádku. Prvních pár dnů strávila pochopitelně v karanténě, ale je to nesmírně živé a kontaktní kotě, které samo strádá. Včera proběhla vstupní prohlídka na veterině, a to včetně testů giardie-parvo-koronavirus – vše negativní. Odčervená už je, odblešená také. Ouška jsou čistá. A tak jsme ji přidali mezi naše ostatní zdravé kočky a tam bude, dokud se nepřihlásí původní majitel, nebo dokud nenajdeme novou rodinu. Roxana evidentně vyrostla mezi lidmi, je velmi mazlivá, hravá. Umí být i něžná a hodná, přitulí se, vrní blahem. Ale taky umí pěkně řádit, jako každé zdravé kotě. Zatím čekáme, zda se neobjeví původní majitelé.

3. 10. 217
O Roxanu se nikdo nepřihlásil, je zdravá, takže hledá nový domov.

21. 10. 2017
Roxana odjela do nového domova. Bude žít se svou novou rodinou v rodinném domku nedaleko Kolína – zatím jen doma, po kastraci bude moci i na zahrádku. Nová panička už vybrala Roxaně i nové jméno – teď bude Bětuška, paniččin mazánek:) V domě žije ještě domácí kočička Micinka, pokud Bětušku přijme, bude vyhráno… A my pevně věříme, že to vyjde. Za nový domov pro Bětušku (Roxanu) děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

11. 1. 2018 jsme na Facebooku našli vzkaz z nového domova – Roxanu nakonec z Bětušky přejmenovali na Elinku:-)
Dobrý den, Elinka je víc než v pořádku. Vládne celou domácností, i Micinka už se radši klidí, když Elinka řádí. Stromeček nám vydržel týden. Roste jako z vody a jídlo musíme zamykat na čtyři západy. Zkrátka je to taková naše ďábelnice. Mějte se hezky, S.

21. 10. 2017, ještě v den umístění, jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, ještě jednou moc děkuji za Bětušku. Je úžasná. Papala, bumbala, čůrala do silikonu a nebyl žádný problém, jenom jsem byla překvapená, že nemňouká. Sice otevírá pusinku, ale zvuk žádný, tak uvidíme. Jenom Micinka se mnou nemluví, trošku vrčí, schovala se pod křeslo, ale Bětuška si z toho naštěstí nic nedělá. Tak budu doufat, že si na sebe holky nakonec zvyknou. Mějte se moc hezky OS