Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozárka

ROZÁRKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 24. 9. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca květen–červen 2015
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: byt i domek s bezpečným výběhem, jako jedináček do živější domácnosti nebo k jinému kocourkovi či kočicce přiměřeného věku a temperamentu
Charakteristika: Rozárka byla nalezena u supermarketu Kaufland na Praze 3. Tam se začala pravidelně objevovat a žebrat o něco k jídlu. Naštěstí se jí ujala jedna kočkomilná paní, která Rozárku přivezla k nám. Rozárka venku dostala zabrat (měla takový hlad, že jedla piškoty…), ale je mladá, takže se rychle vzpamatovala. Kromě hladu ji žádné další neduhy netrápily, samozřejmě vyjma blech, a tak našla nový domov relativně brzy. Ovšem po šesti měsících se kvůli rozchodu majitelů vrátila k nám. To se stává. Nepříjemný byl ovšem fakt, že Rozárka měla nedoléčenou zlomeninu přední packy – Rozárka si u nových majitelů v prosinci roku 2015 zlomila přední nožku, která musela být operována a zpevněna implantátem. Nožka se zhojila, ale majitelé už nenechali implantát vyjmout, což je v rostoucí nožce trochu problém:-( A tak jsme to museli řešit u nás. Naštěstí všechno dobře dopadlo, Rozárka má přední nožku zcela v pořádku a může hledat nový domov. Předchozím majitelům se podařilo Rozárku vymazlit, i když stále ještě zůstává trochu lekavá, je to obrovský mazlík, který není rád sám. Dává přednost lidem před kočkami, ale v novém domově může klidně nějaká ta kočička či kocourek být – Rozárka není dominantní, ale zároveň se nenechá zahnat do kouta, prostě zdravě sebevědomá:-) Jako mladá kočička je temperamentní a má ráda, když se kolem něco děje, takže bude vhodnou společnicí do živější domácnosti s dětmi. Může bydlet v domku s bezpečným výběhem, při dostatku podnětů ale zvládne i byt. Protože strávila nějaký čas „na ulici“, nechali jsme ji pro jistotu otestovat – Rozárka je FeLV, FIP i FIV negativní.
Rozárka na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

27. 8. 2015
Rozárka byla nalezena u supermarketu Kaufland na Praze 3 – Jarově. Tam se začala pravidelně objevovat a žebrat o něco k jídlu, kolemjdoucí jí občas něčím přikrmili… Jedna paní se rozhodla krmit kočičku pravidelně a právě od ní dostala kočička jméno Rozárka. Tato paní pak Rozárku dovezla k nám. Rozárka je samozřejmě v karanténě, ale vypadá celkem zdravě, takže pokud se náhodou nenajde někdo, kdo by Rozárku postrádal, bude se moci brzy ucházet o nový domov.

15. 9. 2015
Rozárka hledá nový domov.

25. 10. 2015
Rozárka odjela do nového domova. Padla do oka mladým lidem z Prahy, dnes odpoledne u nás proběhla seznamovací návštěva – a protože vše bylo připraveno a dojednáno, Rozáka se hned dneska stěhovala. Doma už bydlí asi 1,5 roční kočička Bibinka, snad se z holek brzy stanou kamarádky. Začátky byly podle očekávání dramatické, kočičky se bály jedna druhé, ale to se spraví:-) Za domov pro Rozárku děkujeme.

23. 4. 2016
Rozárka se k nám bohužel 18. 4. 2016 vrátila. Před pár dny se ozval majitel s tím, že musí Rozárku vrátit. S přítelkyní se rozešli, on zůstal s kočičkami sám a kvůli práci se jim nemůže dostatečně věnovat. Navíc prý Rozárka začátkem roku měla úraz – zlomila si přední levou nohu. Byla operovaná na klinice v Uhříněvsi. Dle záznamů z její karty na této klinice se úraz stal už před 15. 11. 2015. Šlo o spirálovitou frakturu ramenní kosti. Rozárka byla operovaná, zlomenina byla stabilizovaná implantátem a byl nařízen klidový režim. 21. 12. 2015 proběhla kontrola, dle RTG snímku bylo vše dobře odhojeno, zbývalo vyndat implantát. Majitelům bylo doporučeno, aby se kvůli růstu kosti dostavili na tento zákrok nejpozději do 14 dnů. Jenže přišli až 4. 2. 2016, a to už bylo pozdě – drát zarostlý do kosti. Od té doby už se prý majitelé nikdy neozvali. Ale podle majitele je prý vše v pořádku, Rozárka běhá a skáče jako dřív. Jinak je prý zdravá a hodná, jen po odchodu paničky hodně lekavá a plachá… Což po několika dnech pobytu u nás v depozitu musíme potvrdit, i když už se to lepší. Je pravda, že lekavá byla vždycky, ale teď už nás vítá a pokřikuje na nás jako za starých časů:-) Ovšem nožka bude problém. Ona sice viditelně nekulhá a nevypadá, že by ji noha bolela. Ale když může, tak si ulevuje – přenáší váhu na druhou nohu, tu levou drží zvednutou, což není dobře. Na pondělí jsme objednaní na RTG. Podle snímku se ukáže, jestli je vůbec ještě možné s tím něco dělat. Pokud je prý drát zarostlý do kosti, jediná možnost jak implantát vyndat, by bylo kost odvrtat. Což je hrůza. Jenže nechat v kosti implantát taky není dobré – Rozárka je ještě v růstu, pevný implantát bude dělat problémy. Ach jo. V lednu by bývalo stačilo jen vytáhnout drát – zákrok na pár minut a za pár stovek… Dneska už to bude ve všech ohledech o několik řádů horší. A možná už s tím taky nepůjde dělat nic. V pondělí po RTG budeme moudřejší

6. 5. 2016
Tak Rozárka je po operaci. Ta proběhla 3. 5. 2016, výjimečně nikoliv u našeho pana doktora, ale na klinice v Uhříněvsi, kde MVDr. Rostislav Šimek Rozárku operoval v listopadu 2015. Operace dopadla výborně, bez komplikací. Bylo třeba obrousit výrůstky na kosti, aby bylo možné drát vytáhnout, ale vrtat do kosti nutné nebylo. Takže hurá, děkujeme panu doktorovi za dobrou práci a doufejme, že tím bude celá záležitost uzavřena. Rozárka zvládla zákrok v pohodě, největší problém jí dělala fixační košilka, kterou dostala přes ránu. Kvůli ní byla první dva dny v kleci, a i tak bylo peklo ji uhlídat. Pořád si košilku rvala, museli jsme vyrobit ještě kšandičku, aby košilka líp držela, ale stejně jsme ji neuhlídali… Takže je bez košilky, ale rána drží. Po víkendu jdeme na stehy. A za dva až tři týdny čeká Rozárku ještě kastrace.

7. 5. 2016
Rozárka děkuje za dárek, který získala v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016)

24. 5. 2016
Rozárka hledá nový domov. Nožka zhojena, Rozárka je po kastraci, opustila už karanténní pokoj a je na pokoji s ostatními. Bez problémů, bez konfliktů, ačkoliv lidská společnost je jí milejší než kočičí. Nyní má půl tělíčka oholeného – přední nožky kvůli ortopedické operaci (neoperovanou nožku kvůli kanyle) a levý bok po kastraci, takže vypadá zvláštně, ale srst samozřejmě doroste. Její kožíšek je ostatně velmi zajímavý, dle ocásku bychom si skoro mysleli, že mezi svými příbuznými má činčilu:-) A podle toho, jak je chytrá, hbitá a ukecaná, někde mezi předky bude určitě i liška a opička:-)

24. 9. 2016
Rozárka odjela do nového domova. Na jednom z inzertních serverů padla do oka mladým manželům z městečka nedaleko od Tábora. Při jejich návštěvě u nás je sice Rozárka „vítala“ ze skříně, jak je jejím zvykem, ale zájemci se naštěstí odradit nenechali:). Začátky v novém domově byly poněkud dramatické, ale Rozárka se postupně zabydluje a seznamuje se s domem, kočičkou Micinkou a fenkou Nelinkou. Časem přijde na řadu i zahrádka:) Za prima domov pro Rozárku velmi děkujeme a věříme, že tentokrát už to bude natrvalo.
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 12. 2017 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, my i Rozárka Vám přejeme krásné svátky a v Novém roce hodně zdraví, štěstí a radost z kočiček. PZ

26. 11. 2017 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, Rozárce se daří dobře, je pěkně macatá a vypasená. Diriguje doma všechny zvířata, ale je hrozně hodná. Posílám její fotky, P. Z.

22. 12. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, Rozárka i my Vám přejeme krásné vánoce, hodně štěstí a zdraví v novém roce. Rozárka je pěkný číslo, ráno v půl sedmé nás budí a chce dělat kraviny, skáče po posteli a chce honit. Večer zase provokuje, já jí zahýbám ocasem a ona s ním začne mlátit a je naježená, a jak se jí dotknu, tak mi skočí na ruku a začne mě kousat, tak jí okřiknu a ona mi jí začne olizovat, jakože se omlouvá a pak zase začne útočit, a to je pořád dokola… strašně se jí to líbí, když mě může kousat a zlobit. Je to sranda. Ráno, když jdu ven pro Micinku, tak Rozárka čeká u dveří a hrozně Micinku vítá… a potom začíná cirkus, začnou lítat na postel, pod ní do patra a honěj se… je to sranda je pozorovat. Už spolu spí na posteli (viz foto). Učili jsme jí večer spát v pelíšku nebo na židli, ale nepovedlo se. Naučila se spát s náma v posteli, spíše se mnou. Lehne si k nohám a nehne se odsud… Také má pořáde málo jídla… otevřeme lednici, nebo když se vaří, tak pořáde mečí, ale tak, že je to slyšet až ven. Naučila se, že když se něco dělá u linky, tak skočí na parapet a kouká jak se vaří (viz foto)… v kuchyni pořáde pomáhá manželce… Ven jsme jí zatím nepustili, i když jednou stála mezi dveřma, čuchala a koukala, co se venku děje, ale potom se otočila a šla domů. Tento týden šla se ženou do sklepa pro brambory a nevím co jí to napadlo, ale skočila do uhlí a začala se tam bořit. Byla jak kominík a nechtěla se umýt, ale už je zase čisťounká. Ještě jednou hezké svátky P. a D. Z.

19. 11. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posílám Vám opět foto Rozárky. Myslím si, že se Rozárka již zabydlela a už začíná řídit naši domácnost. Ráno od ní máme budíček každý den v půl sedmé. Začne mečet a chce pozornost. Potom musíme ven pro Micinku a Rozárka má hroznou radost a vítá ji. Co se týká papání, tak kdyby byla kilometr daleko, tak když se otevře lednice a nebo jdu večer do kuchyně, tak přilítne jak blesk a už somruje. Žena dnes vařila králíka a Rozárka tak bečela, dokud nedostala. Je s ní sranda, už se spolu honíme a dělá kraviny. Strašně ráda se fotí. Večer přijde do postele a chce dělat kraviny. Já ji začnu třepat ocasem a ona s ním mlátí a připravuje se na skok. Jak se jí dotknu, tak mi skočí po ruce, zasekne drápky a začne kousat, tak jí okřiknu a ona jako by nic mi začne olizovat ruku, a když jí zase podrbu, tak po mě zase skočí, a to je pořád dokola. Ráda se kouká z okna. Je to naše další zlatíčko… ale taky pěkně přibrala, pořáde by papala… S Nelinkou už jsou v pohodě, už vedle sebe leží v posteli, ale Nelinka začíná trochu žárlit. Přeji Vám hezký den, D. a P. Z.

20. 10. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, posílám Vám foto, na kterém už Rozárka papá s náma u stolu. Je to hrozná loudilka… za papání by udělala cokoliv. Ted ji učím, aby dala pacinku, než dostane papů… a už jí to docela jde. Má stašně ráda naši Micinku, když přijde Micinka z venku, tak jí vítá, ale Micince kamarádění zatím moc nejde. Na noc už není Rozárka v pelíšku, ale u nás v posteli, potvůrka jedna. Myslím, že už si pomalu zvyká a že se jí u nás líbí. Pozdravuje Vás manželka. S pozdravem PZ

12. 10. 2016 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova č. II.
Dobrý den paní Cetlová, posílám Vám fotky Rozárky. Už nám leží v posteli i přes noc. Nechce být sama. Je to hrozná loudilka na jídlo, jak otevřeme lednici, tak přiletí a hned kňourá a somruje papů… mě by vlezla i do talíře, i když se mě ještě trochu bojí. Teď hajá na posteli s Micinkou… pomalu se kamarádí… Je to naše zlatíčko. Stále hledá, kde by našla nějakou schovávačku a už začíná i lumpačit. Ráda kouká z okna. Zjistila, že máme velké akvárko, tak jí tam manželka dala židli a ona je tam jak v kině a packama hrabe na sklo a loví rybičky. A taky pořád mečí a povídá… ale je hodná, akorát se nechce moc chovat a ještě se trochu bojí. Musel jí někdy moc ublížit nějaký chlap, protože se mě i synů ještě bojí. S pozdravem PZ 
 

Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 1. 2016 jsme dostali novoroční e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry vecer, dekujeme za prani a taky vam prejeme stastny novy rok. Co se tyka Rozarky, tak je vse v naprostem poradku, ma se jako kralovna… uz taky pekne vyrostla a s Bibinou si celkem rozumi, akorat teda se furt jeste docela boji, tak snad to prejde casem. Zde posilame nejake fotky. OK

4. 11. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak z holek už jsou pořádné kamarádky. Každý večer tu lítají a hrajou si. Takže je tu velice živo. Rozárka se snaží Bibinku v hodně věcech napodobovat a chodí neustále za ní, jakoby to byla její maminka, ale když jde o maso, tak Bibinka ustoupí a všechno je Rozárky:)) Trošku se bojí jen když kolem ní chodíme, jinak všechno v pořádku.

26. 10. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak posíláme nějaké fotky Rozárky. Je opravdu úžasná, už dnes ráno přišla do postele a dlouho se s námi mazlila. S Bibinkou už přicházejí do kontaktu od večera. Bibinka je opatrnější, Rozárka s ní nemá žádný problém a chodí za ní, občas si dají menší pohlavek a jedna z nich uteče:) Vypadá to opravdu slibně.