Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Rukolka

RUKOLKA OPUSTILA TENTO SVĚT 19. 4. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: k domku s bezpečným výběhem, ale zvládne i byt, ideálně k jiné kočičce či kocourkovi
Charakteristika: Rukolku spolu s jejími pěti koťátky (Kokoška, Kozlík, Polníček, Přeslička, Pupalka) a sestrou Roketkou nám dovezli nálezci z vesnice jihovýchodně od Prahy. Rukolka, sama ještě kotě, byla porodem a kojením svých pěti prcků naprosto vysílená. Podvyživená, začervená a hladová. Koťátka to samé. Po šesti týdnech usilovného vykrmování už pochopila, že hlad jí ani jejím koťátkům nehrozí. Koťátka už jsou samostatná, takže nastal čas, aby se všichni rozjeli do nových domovů. Rukolka je to naprosto pohodová, klidná, spokojená kočička, na svou rodinku náležitě pyšná. Nekonfliktní, nedominantní kočička, důvěřivá, kontaktní, mazlivá, vítací.Je už i kastrovaná, nechávali jsme ji testovat na FeLV a FIV, oboje negativní.
Rukolka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

18. 6. 2013
Rukolku, Roketku a Rukolčina koťata jsme přijali 10. 6. 2013. Všichni pocházejí z vesnice nedaleko Prahy, kde loni na podzim Rukolku a pravděpodobně její sestru Roketku kdosi odložil u místního rodinného domku. Majitelům rodinného domku naštěstí nebyl osud kočiček lhostejný a část rodiny se snažila problém řešit, byť bez dostatku zkušeností a vlekle, takže v březnu 2013 drobná, začervená a vyhublá Rukolka porodila pět koťátek – Kokošku, Kozlíka, Polníčka, Přesličku a Pupalku. To bylo již jasné, že je potřeba situaci urychleně řešit, neboť s podobnou nadílkou mohla brzy přijít i Roketka, a tak jsme se řízením osudu o problému dozvěděli my. Kočičky jsme s pomocí rodiny odchytili a ubytovali u nás v depozitu. Rukolka je ze všech kočiček nejpřítulnější, její odchyt byl bezproblémový. Přišla vysílená a vyhublá, nekvalitní strava, začervení, porod a výživa koťátek jí daly zabrat. Chuť k jídlu má ohromnou. Je moc hodná, přátelská, naprosto vděčná za přístřeší pro sebe a svoje prcky. Ke koťátkům nekonečně trpělivá a k lidem mazlivá, vítací, zvědavá a opravdu v pravém slova smyslu hodná. Je po kastraci a nyní se jí snažíme dát dohromady.

29. 6. 2013
Rukolka se uchází o nový domov.

3. 9. 2013
Rukolka odjela do pražského bytu k mladé paní – bude dělat společnost jí a její dvouleté hodné a krásné kočičce Malině. Po příjezdu bylo u obou kočiček trochu nervozity, ale žádné syčení, spíše oboustranný zájem. Paničce se Rukolka také moc líbila, a tak věříme, že všechno dobře dopadne. Za adopci Rukolky moc děkujeme. 

19. 4. 2015
Rukolka si nového domova užila jen dva roky. Před dvěma měsíci se její panička přestěhovala do domku se zahrádkou a Rukolka si užívala výběhu… Dnes v noci ji bohužel srazilo auto.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 4. 2015 jsme na Facebooku našli smutnou zprávu včetně několika vzpomínkových fotografií:-(
Dobry den, mam smutnou zpravu… dneska v noci odesla Rukolka, srazilo ji auto. Uzivala si zahradu, ale porad zustala malinko plasan, tak si myslim, ze zazmatkovala a vlitla pod kola:-\ Je mi to tak lito… zdala se mi po tech skoro dvou letech konecne aspon trochu v klidu, nejmazlivejsi kocka pod sluncem… dekuju Vam za ni.

4. 2. 2014 jsme na Facebooku našli fotografii Rukolky se zprávou (viz Rukolčino Fotoalbum).

31. 1. 2014 jsme na Facebooku našli fotografii Rukolky se zprávou (viz Rukolčino Fotoalbum).

27. 1. 2014 jsme na Facebooku našli fotografii Rukolky (viz Rukolčino Fotoalbum) s komentářem: „Léčitelky v akci:-)) oboustranné vyhřívání s doprovodným vibrováním je totiž nad všechny prášečky;-)“

29. 12. 2013 jsme na Facebooku našli fotografii Rukolky (viz Rukolčino Fotoalbum) s komentářem: „jestli si musíte po svátcích povolit opasky... nejste v tom sami:)))“

16. 12. 2013 jsme na Facebooku našli fotografii Rukolky (viz Rukolčino Fotoalbum)  s komentářem: „topná sezóna nás baví! Rukolčin styl obkročmo – nechte se inspirovat, hned vám bude tepleji:))“

11. 10. 2013 jsme na Facebooku našli fotografii Rukolky se zprávou (viz Rukolčino Fotoalbum).

8. 9. 2013 jsme na Facebooku našli fotografii Rukolky v novém domově (viz Rukolčino Fotoalbum).

4. 9. 2013 jsme dostali sms.
Hlášení, den druhý: s Malinou už jsem skoro kamarádka, hrajeme si a dneska jsme s paničkou spaly v posteli, každá na jiném konci, ale je to lepší než pod postelí. Už jsem vyzkoušela šplh po závěsech, papám a myslím, že si paničku i Malinu nechám. Jsou to sympošky. Dobrou noc, Rukolka.