Jdi na obsah Jdi na menu
 


Růženka

RŮŽENKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 3. 10. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky: do klidné domácnosti bez dětí, ideálně do domku s bezpečným výběhem, jako kočičí jedináček i do společnosti dalších koček, k hodnému pejskovi
Další informace: FIV a FeLV negativní
Charakteristika: Růženčin osud je poměrně pestrý – my jsme ji převzali od zprostředkovatelky. Jako malé kotě prý byla nalezena někde na ulici a dva roky pak žila v rodině, ale kvůli alergii dětí musela pryč. Nějakou dobu pak žila v chatové osadě na Praze 6 a odtud putovala před měsícem znovu do nového domova. Tady to ale taky nevyšlo, tři děti a početná smečka další havěti… Růženka prý ve stresu při mazlení prokousla majitelce palec, čímž pobyt v rodině skončil. A pak dorazila k nám. Do druhého domova prý Růženka odcházela jako mazlivá a pohodová kočička, vrátil se z něj ale uzlíček nervů… To je příběh, který zprostředkovatelka dodala spolu s Růženkou. Jaký byl její skutečný osud, zda odpovídá vyprávění, či nikoliv, to se nedozvíme. Faktem je, že Růženka k nám opravdu dorazila jako vystresovaná hromádka neštěstí, která se bála i vlastního stínu a nejí. Postupně se ovšem uklidnila a přesunula mezi ostatní kočky – k nim se chová uctivě, ale zároveň se nikoho nebojí. Lidi má ale ráda víc než kočky. Ráda se mazlí, nechá se chovat, je prostě velmi kontaktní. Vzhledem k minulosti pro ni hledáme nový domov v klidné domácnosti bez dětí. Dosud žila převážně v bytě, bezpečný výběh by však uvítala. Hodný pejsek nebude překážkou. 
Růženka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

17. 6. 2020
Růženčin osud je poměrně pestrý – my jsme ji převzali 15. 6. 2020 od zprostředkovatelky. Jako malé kotě prý byla nalezena někde na ulici a dva roky pak žila v rodině, ale kvůli alergii dětí musela pryč. Nějakou dobu pak žila v chatové osadě na Praze 6 a odtud putovala před měsícem znovu do nového domova. Tady to ale taky nevyšlo, tři děti a početná smečka další havěti… Růženka prý ve stresu při mazlení prokousla majitelce palec, čímž pobyt v rodině skončil. A pak dorazila k nám. Do druhého domova prý Růženka odcházela jako mazlivá a pohodová kočička, vrátil se z něj ale uzlíček nervů… To je příběh, který zprostředkovatelka dodala spolu s Růženkou. Jaký byl její skutečný osud, zda odpovídá vyprávění, či nikoliv, to se nedozvíme. Faktem je, že Růženka je opravdu vystresovaná hromádka neštěstí, která se bojí i vlastního stínu a nejí. Po zdravotní stránce je celkem v pořádku, pouze potřebuje doléčit svrab. My se ale musíme nejdřív pokusit zbavit ji toho hrozného strachu…

12. 7. 2020
Růženka hledá nový domov. Postupně se proměnila v mazlivou kočičku, která má lidi moc ráda. Pravda, na veterině přišla o většinu zubů, neb byly ve velmi špatném stavu. Růženka se po zákroku velmi rychle zotavila a pěkně se rozjedla, takže může hledat nový domov.

3. 10. 2020
Růženka našla nový domov. V rodině, která adoptovala Krále Mikeše (zemřel před pár dny stářím ve věku cca 17 let), Edíka (stále žije) a Lidunku (zemřela v roce 2018) z Toulavých Tlapek v roce 2010 a od nás z Azylu Kocourkov pak kočičku Milušku. Naživu už je tedy jen Edík a hodný jezevčík. Věříme, že to Růženka v této společnosti zvládne. Za její adopci děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

16. 1. 2022 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, paní Cetlová, přejeme Vám do nového roku i Vaší mamince hlavně zdraví, štěstí a pohodu, chtěla jsem se ozvat dříve, ale nějak se pořád u nás něco děje, tak jsem si řekla, že musím napsat dnes. Růžence i Edíkovi se daří krásně, jsou to mazlíčci. Mějte se hezky, srdečné pozdravy S.

19. 3. 2021 jsme e-mailem dostali další foto z nového domova s tímto popisem:
Milá paní Cetlová, to jsem Vám musela poslat. Přeji pěkný víkend, H. S. Z.

24. 10. 2020 jsme na Messengeru našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Milá paní Cetlová, tak už je Růženka plně zabydlena, kluci ji přijali, respektují ji a občas si ještě určují hranice kontaktu. Růženka chodí po celém bytě, je spokojená a vše kolem sebe bere za své:-) Má jen strach, když uklízím, boji se smetáku a mopu, u vysavače byla celkem klidná. Takže už spíme všichni v jedné posteli:-), budeme muset koupit větší. Na fotkách Růženčino křeslo a Artík kousek od klidné Růženky.

11. 10. 2020 jsme na Messengeru našli první vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, s Růženkou jde vše skvěle, už se občas potkají i s Edíkem, někdy to projde v klidu a někdy Eda varuje, že to je vše jeho:-) Myslím, že za týden by mohli být úplně v pohodě… Růženka se k Edíkovi má možná až moc, je z toho v rozpacích a kolikrát neví, jak reagovat, tak jen tak stojí a kouká. Růženka se zprvu hrozně bála manžela, byla nedůvěřivá… ale teď si chodí pro pohlazení a vlídné slovo i k němu, a stále s námi spí v posteli a volá nás, když nejsme v dohledu… je to ženská ukecaná. Pravidelně a s chutí baští, zatím separé. Když Emík pracuje na PC, leží mu na klíně, zkusím pořídit ještě nějaké fotky i s námi, ale je to složité, je prostě vítací typ a hned se zvědavě hrne za každým, kdo vstoupí do pokoje:-) Růženka tu našla své DOMA. Mějte se hezky a zase se brzy ozvu, moc Vám za Růženku děkujeme, je to báječná parťačka a kámoška.