Jdi na obsah Jdi na menu
 


? Šídlo

ŠÍDLO NAŠEL NOVÝ DOMOV 7. 1. 2013 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: 1 rok
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: ideálně dům s bezpečným výběhem, hodí se i do větší kočičí party
Charakteristika: Roční kocourek nalezený v říjnu v Kamenici u Prahy, kde se několik dní potuloval hladový po sídlišti.Je to velmi klidný a pohodový kocourek, pokud se mu tedy nedostane do tlapek plyšová myš nebo šustící tunel, to řádí jak černá ruka:-) Jinak naprosto vzorný a čistotný kocourek. K lidem velmi mazlivý, rád si vyleze na klín, za krk, chytá packami vlasy, vše ale jemně a bez drápků, prostě chce být v kontaktu. Obrovský podmocník, rád asistuje u domácích prací – nejen u vaření a servírování, ale i při úklidu, včetně vysávání – vysavač ho neděsí. Ke kočkám nekonfliktní. Rád se dívá z okna, byl by vděčný za domov s bezpečným výběhem.
Šídlo na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

7. 1. 2013
Šídlo odjel do nového domova – bydlí v Praze v rodinném domku v rodině se dvěma malými dětmi, další kočičkou a hodnou fenkou. Šídlo je pohodář, takže mu taková společnost nebude dělat problémy. Jen po příjezdu nám udělal trochu ostudu – kradl fence granule, takže to vypadalo, že u nás nedostal najíst… Ale pak se vydal prozkoumat dům a na nás už si nevzpomněl. Za Šídlovu adopci děkujeme. 
 

Z NOVĚHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny do nejstarších po nejnovější)

9. 4. 2018 jsme dostali smutnou zprávu z nového domova. Šídlo se bohužel ztratil:-(
Dobrý den, píšu Vám po delší době, moc se mi do psaní nechtělo, protože mám smutnou zprávu. Kocour Šídlo, kterého jsme měli od Vás, se před časem ztratil, před zimou, někdy koncem října. Byl zvyklý chodit na noc ven (aby přes den nelovil ptáčky) a na den se vracel domů vyspávat. Jenže jednou z ničeho nic nepřišel (okolí jsme samozřejmě obešli, ale on nikdy nechodil daleko). On byl venku na noc zvyklý, často chodil do stodoly na seno, nebo měl přístupnou půdu nad chlívky a sklep, sklepem chodí všichni kocouři domů a pak mňoukají za sklepovými dveřmi, protože jinak musejí skákat na okno a na to jsou líní;-) Takže určitě neměl problém se někde schovat, i když pršelo, nebo tak. Pořád jsme doufali, že se třeba ještě vrátí, ale už je to několik měsíců. Nechtělo se mi Vám o tom psát, protože jsem to brala jako nějaké potvrzení toho, že je opravdu pryč. K. M. M.

4. 1. 20147 jsme dostali novoroční pozdrav a fotografii z nového domova.
Dobrý den, děkujeme za přání, také přejeme vše nejlepší do Nového roku, a co nejméně opuštěných kočiček a co nejvíce nových domovů pro ně;-) Už jsme přestěhovaní v domě na vesnici, v podstatě na samotě, k domu nevede silnice, jen polní cesta. Takže Šídlo už i občas chodí ven, i když zatím jen neplánovaně, když uteče. Jsme tu ani ne dva měsíce, tak se ho snažíme ještě držet doma, aby si zvykl. Ale přestěhování kočkám prospělo, protože spolu konečně opravdu kamarádí, jak oba přišli do nového prostředí, tak na kocourka kočka přestala prskat, spinkají spolu už pravidelně a konečně si spolu i hrají (teda Šídlo nahání kočku po pokoji, dokud ji to baví, pak kočka někam zaleze, kam se Šídlo nevejde, a syčí na něj). Akorát teda Šídlo mi teď dělá trochu starosti, protože jsem opakovaně našla trochu krve v záchůdku, když kakal. Poprvé to bylo ještě před přestěhováním, to bylo krve víc, ale byla jasně červená, a neopakovalo se to, tak jsem to považovala za nějaké jedorázové poranění. Ale teď jsem v průběhu zhruba 14 dnů našla dvakrát trochu krve při čištění záchodu, takže už to bude potřeba řešit, hned jak bude po svátcích. Tak doufám, že to není nic vážného, Šídlo se tváří spokojeně, běhá, žere, nic na něm není vidět. Posílám jednu štědrovečerní fotku dárečků:-) K. M. M.

6. 2. 2013 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, už jsem Vám chtěla napsat, ale čekala jsem na fotku od spolubydlící, má ho vyfoceného v psím pelechu i se psy. Tak fotku pošlu někdy příště. Šídlo žere jako prokopnutý (nejspíš je ještě ve vývinu) a už je zabydlený až dost, aspoň podle něho. Leze všude, už jsem ho vyháněla ze dřezu i z trouby. Při každé příležitosti se snaží proklouznout dveřmi ven, takže ho musíme hlídat. Morčata jsou stále zabedněná, leze k nim pořád a strká k nim packy. Taky se stále snaží škrábat skleněné akvárko s pískomily a nezřídka se rozběhne a vrazí do něj hlavou. Pořád nějak sklo nechápe:-) Se psy kamarádí, Ladě často chytá ocas, když s ním vrtí, je to pro něj dobrá hračka. Pes spolubydlící ho občas otravuje až moc, tak ho pak kocour „zfackuje“ přes čumák, naštěstí zatahuje drápky. S kočkou už taky docela kamarádí, i se olizují, ale ještě pořád spolu nespinkají, šídlo občas spí se psy. Občas na sebe ještě syčí a prskají, ale ne nijak moc. A začínám Šídla učit „cvičit“, vypadá, že na to bude šikovný. Kocourek rodičů totiž umí hromadu povelů, chodit po kladině, proskakovat obručí, sednout, dělat mrtvolu, mňoukat na povel, přeskakovat ruku a dost dalších. Šídlo zatím umí sednout, poprosit, skákat ze židle na židli. Naše kočička umí něco málo, ale nikdy ji to moc nebavilo, a Kulíšek vůbec nechápal, co se po něm chce. K. M. M.

14. 1. 2013 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak kocourek už žere granule i smíchané (teda ještě nevím, jestli je nevyžírá, ale snad ne) a dokonce včera žral tu samou konzervu, co předtím nechtěl. A jedli ji s kočkou spolu z jedné misky (myslela jsem, že on ji chtít nebude, tak nedostal zvlášť). Ale nejvíc mu opravdu chutná maso:-) Kočka už na něj skoro nesyčí a dokonce už do něj i drcla hlavou. Šídlo si už stihl adoptovat i naši spolubydlící, která se teď učí na zkoušky, takže dost času tráví v její posteli společně s oběma psy. A taky se naučil kousat kabely od počítače, což není úplně nejlepší, a zatím si nechce nechat vysvětlit, že to nemá dělat, stejně jako to, že nemá otravovat morčata. Ale jinak je hodný, rád leží na klíně, nebo se nechá hladit na bříšku. A mě se neustále motá pod nohy, když jsem v kuchyni. K. M. M.