Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sigi

SIGI NAŠEL NOVÝ DOMOV 11. 9. 2013 (podrobnosti viz níže). 

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: červenec 2013
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky:
 

CHRONOLOGICKY

11. 8. 2013
Sigi se k nám dostal spolu se setřičkou Amálkou 9. 8. 2013. V jedné stáji nedaleko Mnichova Hradiště je zanechala jejich maminka, o jejímž dalším osudu není bohužel nic známo. Cca pětitýdenní koťata s váhou 0,4 kg sama nemohla přežít, a tak jsme je přijali do naší péče – samozřejmě byla odčervena a obě užívají antibiotika, zejména Amálka na tom byla špatně. Sigi je o něco málo větší než jeho sestřička a také odvážnější a dravější. Anbitiotika zabrala, stravy je dost, a tak se ze Sigiho stává pořádný kotěcí raubíř. Když se ale unaví, padne a je z něj nejhodnější koťátko na světě…

15. 8. 2013
Sigi dnes s Amálkou a Bobšem navštívil veterinární kliniku. Amálka i Sigi přibrali 10 dkg, takže už váží 0,5 kg. Ačkoliv se zdravotní stav obou zlepšil, nikdo z nich už neprská ani nepšíká, pořád ještě musí Amálka a Sigi brát antibiotika, Amálce pak navíc je potřeba ještě mazat očka. Oba se ale mají k světu, jsou zvědaví, hraví, žraví… A nedají dopustit na svého staršího „bratra“ Bobeše, který se o ně vzorně stará. Přes noc všichni spí zamotaní v klubku ve starém kočárku pro panenky:-)

11. 9. 2013
Sigi našel spolu se svou sestrou Amálkou nový domov.  Na zrzavého Sigiho se k nám přijel podívat mladý pár z městečka kousek od nás. Sigi se jim líbil, ale na místě se rozhodli i pro adopci jeho sestřičky Amálky – aby se jim ve dvou lépe odjíždělo do nového domova:-). Za adopci našich koťátek moc děkujeme!
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

20. 8. 2022 jsme na WhatsApp našli další zprávu z nového domova.
Amálka a Sigi žili dlouho a spokojeně u mého dědy na chalupě, ale před nějakou dobou se dědovi zhoršilo zdraví, takže už nemohl na chalupě být, potřebuje každodenní lékařskou péči. Ještě než se děda přestěhoval, tak se bohužel Amálka ztratila a i přes vylepené letáky a pátrání po sousedech se už nenašla. Sigiho se ujala naše sousedka, ke které Sigi velmi rád chodil na návštěvu (nejprve jsem se ho ujala já, ale nelíbilo se mu v bytě, čůral do peřin, chtěl být venku). U sousedky je už několik let velmi spokojený a ona je ráda, že si ji našel.

24. 10. 2014 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

3. 4. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám kočičí pozdravy od Amálky a Sigiho. Mají se pořád skvěle. Minulý týden jsme je nechali vykastrovat, v neděli jde Amálka na vyndání stehů. Už jsou oba i očkovaní, takže až bude Amálka úplně fit, tak je převezeme k dědovi. Ale musím říct, že nám tu budou chybět, jsou to zlatíčka. řikládám fotky ještě ze zimy. Zjistila jsem, že jsme od té doby nefotili, tak až to napravíme, pošlu další:-) Mějte se krásně. V. a spol.

5. 12. 2013 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, dnes mi to nedalo a musela jsem Vám nafotit, jak ta naše správná čtyřka v poledne odpočívá:-) Zdravíme, V. a spol.

1. 12. 2013 jsme dostali e-mail a adventní foto z nového domova:-)
Dobrý den, posíláme další hlášení:-) Prckové pěkně rostou, jsou tu sice pořád nejmenší, ale taky nejdivočejší. Všechno v pořádku:-) Posílám fotku Amálky a Sigiho a také naší adventní Mourinky:-) Hezkou první sváteční neděli:-) Veronika

22. 10. 2013 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, máme se krásně. Prťata už hrozně vyrostla. Navíc se k nám přidal do rodiny ještě bílý Flíček, který je teda dost divoký, a když jsme ho celého umňoukaného ulovili, měl tak příšerný průjem, že co snědl, hned vyšlo. Teď už je naštěstí zdravý (jezdili jsme s ním 14 dní skoro denně), ale protože jsme neměli tak velké prostory na izolaci všech kočičáků, raději jsme jezdili k veterináři i s prďousama. Ale pan doktor už na začátku řekl, že to je jen ze špatné stravy a že by to ti malí neměli chytit. Takže jsem ráda, že si po tom veterinárním maratonu můžu sednout a poslat Vám pár fotek a ohromě Vás obdivuju, jak to všechno zvládáte s takovým množstvím kočiček. U nás se tedy všechno v pořádku:-) Mourinka už je bere jako další sourozence a už vůbec nežárlí, zato spolu hrozně řádí. Mějte se krásně, všechny pozdravuju a posílám kočičí pozdravy i od zbytku naší rodiny. V. a spol.

30. 9. 2013 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer, začala nám škola, takže se moc omlouvám, že odepisuji tak pomalu. Mám spoustu krásných fotek, které bych Vám chtěla poslat, ale bohužel zatím jen ve foťáku a zoufale nic nestíhám. Šmudlové pěkně nabírají, pouštíme je pod dohledem na zahradu, a ač jsem měla ze začátku strach, aby se někam nezaběhli, jsou to zlatíčka, a kdykoli se něčeho leknou, utíkají se schovat domů:-) S Mourinkou i Macíčkem jsou kamarádi, takže jediné z čeho máme vrásky, jsou ty jejich věčné zlobivé hry, kdy žádná věc nezůstane na svém místě a z koček vidíme jen šmouhy:-) Takže shrnuto, máme se moc krásně, všechno v pořádku:-) Dobrou noc, V. a spol.

14. 9. 2013 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobré ráno, šmudlové nám dělají jenom radost, hned se naučili, že v posteli se spinká nejlépe:-) Mourinka je pěkná puberťačka a zjistila, že už nemusí být vždycky, když se pere, vespodu. Takže když se kočkujou, hraje si na velkou. Ale jakmile se unaví, lehnou si se Sigim vedle sebe a olizujou si navzájem kožíšek. Nejvíc starostí mám s krmením, to je musím rozdělit do dvou místností, protože Mourinka by snědla, na co přijde. Holt nemá ještě tolik rozumu jako Macíček, který nejdřív všechny nechá najíst a pak si dá, co bylo. Amálka i Sigi už si chodí s vrněním pro pohlazení, nebo se mi vyškrábou do klína (jako zrovna teď, když sedím a píšu e-maily) a spokojeně chrupinkají. Zdravíme. V. a spol.

11. 9. 2013, ještě téhož dne, kdy naše koťátka odjela, jsme dostali krátký e-mail.
Dobrý večer, hned jak jsme přijeli, šmudlové se tu začali kamarádit s celým zvířecím osazenstvem. Nejvíce se jim líbí morčátka:-) Náš dvouletý odkojenec Macíček je přijal jako další členy rodiny, tam to bylo bez problémů. Mourinka na ně trošku vrčí, žárlivka, ale vypadá to, že se brzy skamarádí. Už si spolu hrají s míčkem. Večeři zbaštili a teď jsou na průzkumu. Zdravíme, VM.