Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šimon

ŠIMON NAŠEL NOVÝ DOMOV 4. 2. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca červenec 2017
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:
Podmínky: 
Šimon na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

31. 12. 2017
Šimon, původně evidentně domácí kocourek, bivakoval několik dní pod schody jednoho z paneláků na pražských Roztylech. Hodní lidé mu tam dali alespoň krabici a občas něco k snědku, ale k ideálnímu domovu mělo toto uspořádání dost daleko…Šimon navíc není žádný plašan, kterému by takový domov stačil, naopak se neustále vtíral do domu a k lidem. Hodná paní z domu ho nakonec vzala k sobě a poskytla mu dočasný azyl, zůstat u ní ale nemůže. A tak co nejdříve ho přestěhujeme k nám. První hodiny u nálezkyně byly poznamenány strachem z dělobuchů a petard, které už v okolí obyvatelstvo sídliště vypalovalo jako přípravu na silvestrovský večer, ale i tak to vypadá, že Šimon je hodný a čistotný kocourek.  

14. 1. 2018
Šimon zatím zůstává u nálezkyně. Zatím tam může být a je tam spokojený. Má za sebou vstupní prohlídku u našeho pana doktora – pan doktor odhadl věk na 5–6 měsíců, takže jsme se moc nespletli:-) Kondice slušná, pochopitelně přiměřeně předchozímu pobytu venku a nevalné stravě. V tlamičce je trochu zánět, uzliny zvětšené – test FeLV/FIV naštěstí vyšel v obou případech s negativním výsledkem. Šimon dostal různé injekce a za dva týdny kontrola… Podle nálezkyně je Šimon milý, klidný a čistotný:-)

4. 2. 2018
Šimon odjel do nového domova. Doléčený a zdravý, ale neočkovaný a nekastrovaný. Tyto procedury zajistí nová rodina, jednak má Šimon ještě čas, jednak jsme rodině dali v této věci důvěru, neboť u nich už bydlí kočička Nalinka, kterou jsme do rodiny umístili taktéž my, ještě pod občanským sdružením Toulavé Tlapky pod jménem Fryan. Šimon bude bydlet se svou novou rodinou v bytě v Praze 10, kromě Nalinky (Fryan), což je hodná a klidná kočička, se bude muset popasovat s temperamentní králičí slečnou Rózou. Šimon tedy odjel ze svého dočasného domova přímo do nového, bez zastávky u nás. To je ta nejlepší varianta:-) Za prima domov pro Šimona děkujeme!

22. 12. 2020
K Šimonovi se nastěhovala ještě Karlička
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

10. 6. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, kočičáci i pejsci jsou skvělý. Šimonek je stejný mazel jako Nalinka. Mějte se hezky a zdravíme všechny vaše kočičí svěřence.

9. 5. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

14. 4. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

14. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, hlásím, že u nás je vše ok. Ze Šimona je pěkný divoch:-), když má své hodinky, když chce odpočívat, tak je to těžký povaleč a nic a nikdo s ním nehne, ale když má své hodinky, kdy je vzhůru, tak je nezastavitelný… Nalča, ta má ráda svůj klid a moc si s ním hrát nechce, tak začal otravovat Rózu, a ta teda si to líbit nenechá, takže se prohání velkolepě… kolikrát mám pokoj jak po výbuchu:-) Posílám nějaké fotky. Mějte se hezky, s pozdravem T. V.

11. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, hlásím, že Šíma se bez problémů zabydlel, vlastně zvykl si teda pěkně rychle:-) S Nalinkou i Rózou jsou v pohodě, teda Róza ho sem tam prožene a jindy zase on ji:-) Taky už tropí neplechu:-), každý den mám kolem páté ráno budíček, jak se nahání s Nalinou a sprintujou po celém bytě:-) Šímu jsem nakonec objednala na kastraci v Měcholupech, jdeme tam teď v úterý. Posílám nějaké fotky. Přeji hezký nedělní večer, s pozdravem T. V., Šíma, Nala a Róza:-)

4. 2. 2018, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme dostali první e-mail a fotografie.
Dobrý den, tak Šímu už máme doma…s Nalčou jsou v pohodě, Šíma za ní pořád chodí:-), Rózu jsem zatím nepustila z klece, to zkusím za chvíli, ale spíš ho prožene ona…zatím se celkem bojí, teda kromě Nalči, ale už ležel v jednom z pelíšků, taky na sedačce, a objevil polštářky se šantou kočičí, tak z těch je úplně paf:-), jo, a vzal si trochu kapsičky. Posílám nějaké fotky…Hezkou neděli přeji, s pozdravem T. V.