Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šína

ŠÍNA SE VRÁTILA DO PŮVODNÍHO DOMOVA 16. 4. 2014.
Pro Šínu si ve středu 16. 4. 2014 si přijela celá delegace, a tak se vrátila do původního domova. Nebyl důvod, aby zde pobývala déle. Všechny kočičky, které prošly naším depozitem a byly kastrovány a podle potřeby přeléčeny, už v původním domově u pana profesora dobraly antibiotika, jsou zbavené parazitů a zotavené po kastracích. V tomto ohledu tedy pro Šínu na místě již neexistuje žádné další nebezpečí. Již máme zprávy, že ostatní kočičky přijaly Šínu naprosto bez problémů, jakoby ani nikde nebyla…

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozená: cca podzim 2013
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky:

Šína na Facebooku

CHRONOLOGICKY

8. 3. 2014
Šína je další z kočiček, resp. koťátek pana profesora v penzi. Pan profesor žije v rodinném domku nedaleko od Prahy a postupně se u něj shromáždilo několik kočiček a kocourů. Jsou u něj spokojené, pan profesor je má rád, krmí je atd., ale na další péči, kterou kočičky časem potřebují, už nezbývají finance. Jedna dobrá duše ze sousedství mu však nabídla pomoc – finanční i organizační. Všechny kočičky žijící u pana profesora necháme postupně vykastrovat a ošetřit od nejhoršího, přičemž jakmile to jejich zdravotní stav dovolí, budou vráceny zpátky majiteli. U Šíny, která k nám dorazila 3. 3. 2014, to však bude trva déle. Šínu a Lejlu před časem někdo zanechal u pana profesora na zahradě a – jak už to u něj bývá – obě u něj  zůstaly. Dostávala najíst, byla v teple, ale zároveň to byla dost neduživá koťata, takže to bylo málo. Šína je na tom o něco lépe než Lejla – ale i tak je hubená, silně začervená, trpí svrabem a chlamydiózou. Podáváme antibiotika, pomalu odčervujeme, kapeme do očí. A samozřejmě krmíme – chuť k jídlu má Šína naštěstí obrovskou:-) Než od nás odjede, bude i kastrovaná.

21. 3. 2014
Děláme pokroky, i když výchozí stav byl opravdu vážný, takže to jde pomalu. Šína je (a byla) v lepší kondici než Lejla, i když nás hodně potrápila opakovaným zvracením… ale viróza už je pryč, Šína mrouská, ale pan doktor zatím kastraci nedoporučuje. Musíme ještě doléčit chlamydiózu (dobíráme antibiotika) a trochu vykrmit. A pak uvidíme, kdy bude vhodný čas. Až budou obě po kastraci, vrátí se zpátky k panu profesorovi. Byla jsem se tam před pár dny podívat. Všechno to, co dosud majitel neznalostí a nezkušeností a nedostatkem zdrojů zanedbal, se teď opravdu snaží napravit. Kočičky i kocourci jsou už vykastrovaní všichni, dál se množit nebudou. Všude, kde to bylo nutné, byly ošetřeny nebo i vytrhány zuby. Všichni dostali spot-on přípravek proti parazitům a svrabu, ouška se budou opakovaně čistit a celá tato kúra se bude ještě opakovat za pár týdnů, aby byla jistota, že svrab je jednou provždy pryč. Teď jsou všichni bez výjimky na terapii doxyhexalem, pobírají atb na chlamydiózu. Dávat tabletky současně 13 kočkám, to je docela fuška, ale vše zatím funguje a kočičkám se zase o hodně uleví. Místo je to krásné, prostory i podmínky pro kočičky tam jsou, není jediný důvod, proč Lejlu a Šínu nevrátit zpět, až přijde čas. Jsou tam zvyklé. A pan profesor má svoje kočičky opravdu rád a je ochoten pro ně i něco udělat.

16. 4. 2014
Šina, vykastrovaná a uzdravená, se vrátila do původního domova.

Šína na Facebooku