Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skřítek (Jack Black)

SKŘÍTEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 7. 5. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: ?
Kastrovaný/a?: ano, 28. 4. 2016
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/á?: ano
Čipovaný/á?: ne
Handicapovaný/á?:
Podmínky: 
Skřítek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 4. 2016
Skřítek se chytil do sklopce, který máme v Praze 6 – Vokovicích nalíčen na maminku kočičky Kšandy, Čiperku. Po Šesťákovi je to už druhý kocourek, který se do sklopce chytil – stejně jako Šesťák je velmi zanedbaný, hladový, obalený klíšťaty, srst samý dred, takže venku se potlouká určitě delší čas, ale také je velmi mazlivý a kontaktní, což znamená, že se zpět do lokality vracet nebude a pokusíme se mu najít nový domov.

7. 5. 2016
Skřítek si u nás moc nepobyl, nový domov našel poměrně záhy. Ještě stačil zapózovat u dárku z letošního májového Kočičího přání (1.–15. 5. 2016) a pak odjel do nového domova (jeho dárky převzala kočička Maceška). Teď bude se svými majiteli bydlet v rodinném domku v Kolíně, zatím tedy jen v domku, časem má slíbenou voliérku, aby mohl i na vzduch. Za jeho adopci velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

17. 10. 2021 jsme na Messengeru našli další zprávu a fotografii z nového domova.
Zdravíme s kočičákem po pár letech, jsme ostudy, ani jsme se neozvali. Každopádně máme se bajo, Jack Black je mazel každým coulem:-) Letos jsme přikoupili zahrádku v takové odstrčené osadě a jezdí tam s námi. Když tam nejsme, tak neběhá na volno, a Šedivák je brácha, občas se škádlí, ale jinak jeden bez druhého pláče. Šediváka jsme pořídili asi dva nebo tři měsíce po Jackovi, ale od koťátka, je takový bázlivější, každý má úplně jinou povahu. Jinak je to zahradník, takže je se mnou často u záhonů, akorát já místo okopávání musím drbat:-)

8. 7. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie a vzkaz z nového domova.
Dobrý den. Před více než rokem jsme si od vás z útulku přivezli Skřítka. U nás doma mu říkáme Jack Black a posílám par fotek, jak se u nás má. Zdravíme všechny kočičky k vám do azylu a doufáme, že všechny najdou skvělý domov.

20. 6. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den. Už jsme se zase nějakou dobu neozvali, tak posílám foto našeho zabydlence. Doma si zvykl a je až moc chytrý a bystrý, takže nás občas pěkně očurá:) Jinak desny mazel, který, když přijdeme domu z práce, tak nám nadává a očekává úplatek ve formě minimálne kapsicky a pochovani. Stále jsme tvrdi, tak když už jdeme spat do ložnice, chodí chrnet na pudu, kde je myslím maximálně spokojen. Neustale kouka do sveho osobního domácího kina, což je terarko s kobylkami pro našeho chamika. Tam má skoro noclehárnu, a když jim to sviti a oni skáčou, to je panečku zábava. Foto je z neděle, když jsem uklízela a mistr vyuzil volného a uklizeneho sofa:) Zdravíme všechny do útulku.

23. 5. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravíme všechny v útulku. Tak máme zase týden společného bydlení s kocicakem za sebou. Je to porad velký mazel a vždycky, když přijdeme z práce, tak nám nadává. Jinak je dost urazlivej. Včera s nim doma zalevam kytky a on mi hrabe hlínu z draceny. Poprvé napomenutí podruhé houknu hlasitěji a on ví, co chci. Vždycky packu vyndá a počká, az se otočím a budu si všímat zase zalévání. Když to zkouší znova a napomenu ho potřetí tak nafoukne ocas, uši da do pozice stihacky a už je teda naprdnutej, co si to teda dovoluji. Dokonce se umi pěkně urazit. Ted mu kapeme do uši a to pak vždycky vyběhne a je nastvanej. Jinak na zavolání už nás má oba silně na zádech, takže chodíme po byte a voláme a mistr haja v posteli nebo kouká z okna. Okna má moc rad, takže jsem mu skoro na každém nechala místo na válení a vyplatilo se. Posílám par fotek. Mějte se fajn. Co nového v útulku? Našla nejaka kočička nový domov? Jak se daří kotatkum?

16. 5. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Díky za zprávy. Skřítek už si chodi na pudu, když odcházíme do práce, a v patek nebo v sobotu ráno na chodbě desne mnoukal, no a ono se mu zabouchlo na pudu, kde měl záchod, tak sel udělat potřebu do vany. Přitel mel fajn budíček:-) Jinak je fakt vzornej. Rad lezi na okně a kouká na auta a nebo jen tak beha po byte za námi. Ať zalevam kytky nebo se koupu nebo třeba jdeme na záchod. Moc mu chutna tvaroh mimochodem, tak si ho trosku kupujeme. Protoze to je pan kocour a taky se umi občas pěkně urazit a otočí se a nemluvi s námi. Rad pozoruje terarko s chamikem, to má jako kino:-) Včera jsem ho zastihla, jak ležel, tak posílám zase nějake fotky. Ted jsme malovali a pokládali podlahy, ale přitel už začíná vymyslet nějaký výběh. Zdravíme do azylu.

13. 5. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý večer. Tak se zase po týdnu hlasime. Skřítek se má dobře a celkem to doma zvládá. Každou návštěvu vita a hned je na kline. Nejradši má s námi večery u telky, pak totiž jdeme spat a on to chvilku zkouší za dveřmi ložnice a pak se naučil, ze si teda jde lehnout k sobe. Začal pomalu objevovat schody na pudu a je pěkně vycuranej. Dneska ráno jsem mela málem infarkt. Vstanu a on většinou spolu s budíkem už hulaka na chodbě a dneska ticho. Tak vyjdu ven a volám ho a nic. Ticho a nikdo neběží a nemnouka. Tak volám, chodim po chodbě a tam, kde má přístup, a nic. Tak sem vzala župan a prošla nahoru na pudu. Koukla do domečku a on nikde. Po 15 minutach hledání cela vydesena z hrůzných scénářů přijdu do ložnice a říkam Honzovi, ze proste kocour nikde není. Honza vstal dosel ke dveřím na pudu odkud jsem právě prisla a zavolal. A hle najednou bezi po schodech naše lordstvo jakoby se nechumelilo. Je to mezek, a když nechce tak se s námi nebaví:) Jinak se chova vzorne, akorát když je nastvanej, tak nás kouse do nohou, když jdeme po byte. Co Lotynka, jak se ji daří? Nejdřív nám nechtěl maso, ale ted dáváme jak granulky, tak maso. Včera jsme odcervili, a dokonce bez problému s odmlouvanim. Akorát mi přijde, že má trošku teplejší uši na dotek a porad je chce drbat, tak mu tam mrkneme, jestli nemá nějaký zánět. Jediny, s čim není kamarád v domácnosti, je vysavač. To vyklizi pole, ale zase s teráriem se sarančaty, to když mu rozsvítíme večer, tak má vlastni televizi a o zábavu postaráno. Zdravíme všechny do azylu a čekáme na zprávičky.

8. 5. 2016 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Tak v rychlosti nějake novinky. Zatím je to uzasnak a máme ho pořád někde sebou. Všechno testuje a zkouší. Vždycky se nezapomene kouknout, jestli koukáme, co vyvádí. Moc se mu libi přítelovo vypěstovane avokádo, s kterým se chodi mazlit. Dneska už i bastil, takže si myslím, že všechno zvládáme v pohodě. Už se pomalu vymysli koncept výběhu, ale zatím má vrchní patro a pomalu mu ukážeme jeho domečky a pudu. Tam je toho k objevování. Když přijdeme domu, tak nám nadává a porad něco povídá. Když jíme, tak má zrovna největší zájem se chovat. Kouká s námi na telku a vali se na gauči. Když vařím, samozřejme nesmí chybět v kuchyni. Dneska mel kruti, tak si smakoval. Zatím ho okno ani výhled moc nezajímá, ale všechno přijde. Posílám něco málo fotek ze dneska, ale on se vždycky rozběhne pro pohlazení, takže není dost dobře možne ho prostě zachytit, aniž by se pohnul. Dneska si začal hrát s koupenymi hračkami, tak jsem ráda, že ho to zajímá. Co Lotynka??