Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šmejdilka

ŠMEJDILKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 13. 12. 2014 (více informací níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: cca první polovina září 2014
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: byt i domek s bezpečným výběhem, do domácnosti, která ji poskytne dostatek podnětů – k dětem, kočkám, pejskovi
Charakteristika: Šmejdilka je v naší péči od 17. 11. 2014. Před pár týdny ji a její dvě sestřičky někdo zanechal v igelitce na plotě cizího domu. Naštěstí se jich ujala dobrá duše, která jim poskytla dočasný domov do doby, než mohly dorazit sem k nám. Jedna ze sestřiček už mezitím nový domov našla, Loudilka a Šmejdilka bohužel to štěstí neměly. V přechodném domově zůstat nemohly, a tak hned jak to bylo možné, dorazily k nám. V karanténě pobyly jen krátce, dorazily už odčervené, odblešené a připravené vyrazit do nového domova.Obě sestřičky jsou přátelská, temperamentní a statečná stvoření, plně socializovaná, vymazlená a čistotná.
Šmejdilka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

13. 12. 2014
Loudilka se Šmejdilkou si u nás naštěstí moc dlouho nepobyly. Dnes odjely společně do nového domova. Prima mladí manželé se třemi dětmi si je vyhlédli na jednom z inzertních serverů, poohlíželi se po nějaké malé šelmičce… a nějak se tak přihodilo, že si nakonec odvezly obě sestřičky:-) Obě budou žít v Praze v bytě, po kastraci ale budou moci trávit víkendy a prázdniny na chalupě. Za adopci těch malých hadimršek moc děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

12. 3. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova – jeho text je k dispozici na Loudilčině profilu.

24. 12. 2015 jsme dostali vánoční e-mail s fotografií z nového domova.
Dobrý den, Šmejdilka i Loudilka se mají skvěle. Obě jsou skvělé, Loudilka je větší mazel a trpělivější, Šmejdilka je opatrnější, ale obě hrozně hodné. Moc Vás zdravíme a přikládám dnešní fotku obou holek. J.

14. 4. 2015 jsme dostali ještě další e-mail, tentokrát i s fotografickou přílohou:-)
Dobrý večer, tak posílám pár aktuálních fotek, co jsem teď pořídila, holky už jsou velké, Loudilka je taková světlejší lehce narezlá a Šmejdilka je tmavší. Musím říct, že nám teda přijdou nádherný a jsou to sice raubířky, ale dokážou bejt i hrozně něžný a k dětem se chovaj moc hezky (většinou to platí i naopak:). Pravidelně tu v noci řádí, občas něco smetou nebo tak, ale nic hrozného, milujou houbičky na nádobí, ty nám pravidelně rozžvejkávají. Už obě skočily do vany plné vody, asi omylem, protože ve vaně rády sedávají a asi si nevšimly, že je plná. Krásně si spolu vyhrají, zrovna teď tu řádí. Po kastraci se ozvu, snad to bude v pohodě. Mějte se moc pěkně a pěkný večer. K. J.

14. 4. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, omluvám se, chystala jsem se napsat už dlouho, ale vždy zapomenu, neb se k tomu nedostanu, ale vše v pořádku, Šmejdilka s Loudilkou se mají skvěle, jsou zlaté, moc hodné, sice občas lítají a divočí, ale jsou to neuvěřitelné mazlilky. Už jsou docela veliké, tak za měsíc bychom je nechali vykastrovat, pak už začnou s námi jezdit na chalupu. V únoru s námi byli týden na horách, zvládli to moc dobře, jen to cestování je moc nebavilo. Holky jsou na ně docela hodné, nejmladší je vyhání, když skáčou na stůl nebo na linku, volá NENE NE hrozným hlasem:) Číči dobře a rády baští, ale nejsou vybíravé, občas žebrají. Večer bych Vám poslala pár fotek. Mějte se moc pěkně, přeji hezký den. K. J.

28. 12. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, už se chystám napsat pár dní, ale nějak není čas, tak se omlouvám. Šmejdilka s Loudilkou jsou úžasné a myslím, že se jim u nás líbí:) Už se obě navykly na naší docela rušnou domácnost, holky je přes den docela prohánějí, a tak zbytek dne a v noci docela hezky spí:) Nechají si od holek ledacos líbit a jsou opravdu zlaté, hodně se mazlí a hlavně se moc rády krmí, snědly by cokoliv, co zůstane na stole (hlavně Šmejdilka), takže je musíme zavřít vedle, když jdeme jíst. Mám pocit, že se za těch 14 dní zdvojnásobily… Jsou ale šikovné, všude vyskočí a vlezou, naštěstí stromeček zatím drží. Večer, když je klid, tak se strašně hezky stulí třeba na klíně a předou, je to moc fajn. Posílám pár fotek, teď v týdnu se chystáme na to očkování, tak se ještě ozvu. Mějte se moc pěkně, hezký večer, K. J.

14. 12. 2014 jsme e-mailem dostali první zprávy z nového domova.
Dobrý den, tak podávám zprávu, že je vše v pořádku, kočičky jsou úžasné a myslím, že se jim u nás bude líbit:). Včera byly ještě obě docela opatrné, schovaly se v ložnici a opatrně prozkoumávaly byt, v noci spaly někde v obýváku a k ránu už nám vlezly do postele. Ráno už se Šmejdilka hodně osmělila a od té doby je pořád někde u nás, nechá se chovat, hladit a je spokojená. Loudilka je opatrnější a nechá se pohladit jen chvilku a pak je radši někde schovaná. Když je klid, tak taky přijde a zkoumá, ale je prostě opatrná. Dnes u nás byli na oslavě oboje prarodiče a Loudilku jsme nemohli hodinu najít – spala schovaná v šuplíku pod postelí. Záchod používají bez problémů, jen jim moc nejedou granule, včera teda dostaly večer kus masíčka a dneska jsem v poledne podlehla jejich mňoukání a dostaly trochu konzervy. A už se zase tváří, že by jedly, i když granulí se ani nedotkly. Asi jim tedy koupím ty dospělácké. Mějte se moc pěkně, musím letět, zase napíšu jak se u nás kočičky mají. KJ