Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sofinka

SOFINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 17. 5. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca červen–červenec 2018
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně do společnosti mazlivé a kontaktní kočičky či kocourka, domek s bezpečným výběhem, trpělivý majitel
Další informace: FIV/FeLV negativní
Charakteristika: Sofinka byla nalezena na jednom statku u Chebu. Když k nám dorazila, byla vysoce březí, takže zakrátko porodila čtyři koťátka. Jejich pobyt u nás se hodně prodloužil – Sofinka byla plná parazitů a mlékem je neustále předávala i svým koťatům. Takže si u nás všichni pobyli déle, než jsme původně mysleli, ale koťátka už se pomalu rozcházejí do nových domovů. Sofinka koťátka vzorně odchovala, ale jakmile uznala, že už si mohou jít vlastní cestou, začala na ně vrčet, což koťata špatně nesla… prostě bylo na čase je rozdělit. Koťata jsme přemístili k našim ostatním chovancům a Sofinku jsme nechali „na samotce“, aby si odpočinula. Bylo ale vidět, že jí přece jen společnost koček chybí. Když dorazily Nikitka a Sally, umístili jsme je k Sofince – zatímco Sofinka se snaží o kontakt, obě kočičky na ní zatím vrčí, ale Sofince to nijak nevadí. Jinak Sofinka udělala ve vztahu k lidem velký pokrok, i když stále platí, že pohlazení stále ještě spíše jen strpí, než že by si ho užívala. Ale jinak se už neschovává, zajímá se, otírá se o nohy… teď jde je o to, aby nový majitel zlomil tuto nedůvěru. Chtělo by to společnost mazlivé a kontaktní kočičky, která Sofince ukáže, že pohlazení může být velmi příjemné… Sofinka prožila většinu svého dosavadního života venku jako polobezdomovec, teď už určitě nechce žít na vlastní pěst, ale kontakt s přírodou bude potřebat, čili domek s bezpečným výběhem je nutností. A trpělivý majitel také:-)
Sofinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

26. 4. 2019
Bohouška a Sofinku jsme přijali do péče 21. 4. 2019. Objevili se s několika dalšími svými vrstevníky na jednom statku u Chebu. Tam našli dočasné útočiště, ale všichni tam zůstat nemohli. Tihle dva tedy skončili u nás. Sofinka je ve vysokém stupni březosti, budou to zcela jistě její první koťátka. Bohužel je ve velkém stresu, čekáme tedy, co nám zítřek nadělí a modlíme se, aby porod proběhl bez problémů, aby se Sofinka o koťátka starala… zkrátka aby všechno dobře dopadlo…

5. 5. 2019
Sofinka dnes před polednem porodila 4 koťátka. Vše naštěstí zvládla sama, všechna koťátka jsou po mamince – zrzavobílá. Všichni pijí, Sofinka krmí je i sebe i své prcky, takže věříme, že se vše bude vyvíjet správným směrem. Zatím nás ke koťátkům ani náhodou nepustí, takže samozřejmě netušíme, zda se jedná o kluky či holčičky… Jakmile se Sofinka trochu uklidní, pořídíme prckům vlastní profily. Zatím se nám ulevilo, že se všechno seběhlo bez ztrát na životech.

11. 5. 2019
Zítra bude koťatům týden. Maminka Sofinka si je pečlivě hlídá, nepustí nás blíž ani o píď. Vzorně své prcky krmí a stará se o ně, a to je hlavní. Zatím po ní víc nechceme. Program je pořád stejný – krmit, chválit, nedráždit:) Snad brzy tu nedůvěru prolomíme.

14. 5. 2019
Sofinka děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).

23. 5. 2019
Tak máme za sebou první návštěvu veteriny, protože koťátkům se slepovaly oči. Maminka Sofinka k nám přijela s rýmou, virózy se prý na statku objevovaly často, a koťátka bohužel zánět přebrala. Ale oči mají čisté, bez vřídků, jen je potřeba 2 x denně mazat mastičkou, aby se dál neslepovaly. Zatím se nám celkem daří a hned je na prcky hezčí pohled:) – viz čerstvé foto. Jsou to tři kocourci – Bonbón, Pěšinka a Puf – a jedna kočička Kordulka:)

23. 6. 2019
Koťátka nám prospívají a Sofinka, ač sama není v ideální kondici, se o ně poctivě stará. Zánět očí u koťátek se podařilo vyléčit. Problémy nám ale dělají střeva – giardie, které si Sofinka i Bohoušek přivezli ze statku, jsme poléčili, opakovaný test vyšel negativní. Teď musíme ale ještě přeléčit clostridie r ty se po odčervení a vyhubení giardií brutálně přemnožily a zejména Sofinku hodně trápí. Pochopitelně přeléčit musíme i koťata. Což komplikuje i socializaci koťat. Sofinka se totiž zatím s námi úplně nesmířila. Je hodná a klidná, určitě je vděčná za bezpečné zázemí a pravidelnou vydatnou stravu, ale srdcem je zřejmě stále na statku. A v tomto duchu vychovává i svá koťata. A protože nechceme, aby z koťat vyrostli další neudatelní plašani, budeme muset maminku a koťata co nejdříve oddělit. Ale dokud kojí a dokud všechny trápí zdravotní problémy, nemůžeme nic moc dělat. Sofinka včera absolvovala kastraci, naštěstí bez komplikací, navíc je FeLV/FIV negativní, takže věříme, že až se nám podaří dát do pořádku střeva, bude všechno na dobré cestě.

22. 10. 2019
Sofinka a její rodina nám dala dost zabrat. Sofinka přijela březí a s virózou. Porod ovšem zvládla bez problémů, virózu také. O koťátka se vzorně starala a kojila je, a tím nám velmi ulevila, nicméně kojením předávala koťatům všechny možné parazity, kterých byla plná. To se projevovalo tím, že všechna koťata trpěla dlouhodobým průjmem. Pokaždé, když jsme je přeléčili a vypadalo to, že už budou moci do nabídky k adopci, se průjem opět objevil. Běžní střevní parazité, giardie, clostridie, navíc někteří z nich rezistentní na běžné látky… Když se podařilo pobít jednoho, objevil se další. Vzhledem k tomu, že se navíc jednalo o koťata, jsme museli postupovat opatrně, abychom s parazity nezabili i koťata… Řešením by bylo oddělení Sofinky a koťat, ale jakýkoliv pokus koťata odstavit a oddělit přinášel Sofince i koťatům velký stres, navíc jsme neměli prostory… takže obecně velký stres, jak pro Sofinku a její rodinu, tak bohužel i pro nás. Teď už to ale vypadá nadějně, poslední testy vycházely negativní. Sofinka ale ještě podstoupí vakcinaci. Sofinka se u nás uklidnila, zpočátku byla velmi ostražitá a koťata si hlídala, nechtěla se s námi o ně dělit, ale pak si zvykla a je z ní klidná a krotká kočička, která ale bohužel o mazlení nestojí. Nechá se chytit, neškrábe, nesyčí, ale prostě se od člověka odtáhne… třeba i v tomto směru ale ještě učiní pokrok.

17. 11. 2019
Sofinka hledá nový domov.

5. 1. 2020
Sofinka děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2019–5. 1. 2020).

15. 5. 2020
Sofinka děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2020).

17. 5. 2020
Puf odjel se svou maminkou Sofinkou do nového domova. Konečně se dočkali! Hledání nového domova nebylo totiž vůbec jednoduché – Puf je bezelstný trouba bez pudu sebezáchovy a Sofinka je nedůvěřivý plašík. Oba potřebovali domov s možností přístupu do zahrady, ale kvůli Pufovi jsme museli počkat, až přijde nabídka s opravdu bezpečným výběhem. A i tak to bude riziko – Puf je opravdu neřízená střela. Snad mu Sofinka pomůže se v terénu trochu zorientovat. Puf by naopak mohl Sofince pomoci s aklimatizací – ona sama má při kontaktu s čímkoliv a kýmkoliv novým sklony k panice. Jejich novým domovem teď bude víska na Šumavě, až skoro u hranic. Zatím se zabydlují pochopitelně jen v domě, ale časem bude k dispozici i okolí – zahrada, louky, pastviny… Za prima domov pro Sofinku a Pufa jejich nové rodině velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

27. 5. 2021 jsme na Messengeru našli Sofinčinu fotografii z nového domova – viz fotoalbum.

4. 5. 2021 jsme na Messengeru našli novou zprávu z nového domova, viz Pufův profil.

4. 4. 2021 jsme na Messengeru našli další pozdrav z nového domova:
Dobrý den, Sofča a Puf se mají dobře, lítají občas po venku, ale Pufovi se tam teda moc nechce, radši by se válel Štěpe mezi hračkama, a to klidně celej den.

14. 11. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto vzkazem:
Přejeme hezký večer:-) Kočičáci jsou skvělými pomocníci při mytí kelímků od tvarohů. Teď je na řadě hygiena:-) Jsou to bobci.

6. 11. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie a vzkaz z nového domova – fotografie jsou součástí Sofinčina fotoalba, text viz Pufův profil.

6. 8. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

23. 7. 2020 jsme na Messengeru našli novou zprávu z nového domova, viz Pufův profil.

6. 7. 2020 jsme dostali fotografie z nového domova. Nová majitelka Pufa a Sofinky není zrovna psavec, máme ale za sebou několik telefonátů a chatů ohledně průběžného stavu zabydlování v novém domově. Puf je zabydlen zcela – nebojí se ani půlroční dcerky majitelů, považuje ji za kamarádku, drží se doma – i když už chodí ven, často a rád, běhá po louce se Sofinkou, vždy se vrací přes den domů pomazlit, večer po jídle už zůstává na noc doma. Sofinka s prvním výletem ven nabrala trochu vítr do plachet, pár dnů si to užívala jen venku, kde se ovšem má kde schovat, ale teď už se umí i vrátit domů, naštěstí ví, kde bydlí:-) Domů zatím chodí jen kvůli jídlu a za Pufem, úplně jista si v novém prostředí ještě není. Ale věříme, že si všechno sedne.