Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šohajka (Betty)

ŠOHAJKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 17. 4. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 9. 1. 2020
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti i jako kočičí jedináček
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Kokoska, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9.Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni jsou dnes v pořádku. Stejně jako všichni ostatní ze skupiny, Šohajka je velmi kontaktní, přátelská, nechá se chovat, i když na klín se pomazlit nepřijde. Je to totiž kočka s velkým K – není to klasický plyšák, ale stvoření s vlastním názorem. Ne že by byla agresivní, ale když už je toho na ni moc, prostě odejde a najde si úkryt, kde si odpočine od všeho a ode všech. Klidná, čistotná a milá kočička, které u nás chybí jen jediná věc – výběh ven. Z toho vyplývá, že v novém domově bude potřebovat volný výběh a nový majitel bude muset postupovat opatrně – čerstvý vzduch je pro ni velkým lákadlem, v tomto směru bude potřeba zpočátku velká opatrnost. Šohajka nemá problém s ostatními kočkami, když už je toho na ni moc, najde si vhodné místo, kde si odpočine – stejně tak to má s lidmi:-)
Šohajka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

1. 1. 2021
Šohajka pochází ze stejného místa jako Kokoska a Zázvorka – kočičky, které zbyly bezprizorné po vystěhované majitelce z drážního domku v Praze 9. Domek v exekuci, majitelka Bůh ví kde a na místě kočky, které tam hodní lidé krmí… Zatím se kočky mají kam schovat, ale brzy už nebude možné ani to. Původně bylo na místě ještě i pět koťat, ale o ta už bylo postaráno, už mají nové domovy. Šohajka k nám dorazila 30. 12. 2020, převoz zvládla lépe než Kokoska a Zázvorka – byla sice trochu nesvá, ale hned zbaštila dvě misky granulí:-) Stejně jako Kokoska a Zázvorka, i Šohajka vypadá jako milá a klidná kočička.

2. 1. 2020
Šohajka děkuje za dárky z vánočního Kočičího přání (15. 12. 2020–5. 1. 2021).

10. 1. 2020
Šohajka včera podstoupila kastraci, bez komplikací. Ouška bez svrabu, zuby zdravé, věk odhadem 3 roky. Dáme jí trochu času na zotavenou, dokončíme odčervení a pak bude následovat vakcinace a hledání nového domova.

14. 3. 2021
Šohajka hledá nový domov.

17. 4. 2021
Šohajka našla nový domov. Manželé z obce nedaleko od Benátek nad Jizerou přišli v lednu o kocourka, a protože v domě bylo prázdno, chtěli nového kočičího společníka. Vyhrála Šohajka a my jsme za to moc rádi. Šohajka bude žít se svou novou rodinou jako kočičí jedináček, v domě se zahradou. Za prima domov pro Šohajku velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

12. 12. 2022 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová. Již jsme se vám nějaký čas s Bettynkou neozvaly, ale Bettynka měla trochu problémy. Začátkem listopadu ji pokousalo nějaké zvíře na krku. Rána jí zhnisala, pan doktor jí ránu vyčistil a píchl jí ATB. Říkal, že to nebyla kočka ani pes, ale kuna nebo lasička, případně krysa. Ale nastal problém, jak jí zabránit, aby si ránu nelízala nebo neškrábala packou. Límec nešel, to by ji dráždilo přímo v ráně, obvaz by se nemohl na krku utáhnout, tak říkal pan doktor zkusit šáteček jako se dává psům jako frajeřina a hlídat a hlídat. Pravda je, že to fungovalo nejlépe, ale byla to s Bettynkou šichta. Za dva týdny se rána uzavřela a začala růst srst. Teď už je vše v pořádku. Posílám vám fotku. Také Bettynka posílá kamarádům v Kocourkově malé Vánoční přilepšení. Všem vám přejeme krásné Vánoce a v novém roce jen samé dobré zážitky a hodně zdraví a štěstí.

2. 9. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Tak jsem posekala zahradu a chtěla jsem si odpočinout, ale Betty mě předběhla.

9. 7. 2022 jsme na WhatsApp našli další fota z nového domova s tímto komentářem:
Posílám pár fotek té mojí rošťandy. Užívá si zahrady i postele nebo svého pelíšku. Je to takové milé zlobidlo. Jinak je v pořádku a dělá mi milou společnost. Přeji hezkou neděli a zase se brzy ozvu. V. K.

7. 6. 2022 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová. Bettynka je pěkná rošťanda. Suveréně má celý barák pod kontrolou, pokud nezamknu, tak si všechny dveře otevře a vybere si místo k svému odpočinku nebo k svému řádění. Nejraději má teď momentálně laserové ukazovátko, to běhá a skáče jako divá. Až se mi povedou nějaké zajímavé fotky, určitě vám je pošlu. Ozvu se brzy, pěkný pozdrav vám i vše kočičkám.

12. 11. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová. Mysleli jsme, že vás nebudeme zahlcovat zprávami o Betty a ozveme se o Vánocích. Naše Betty ale udělala, jak říká manžel, maturitu. Ta naše potvůrka nám teď otevírá dveře klikou, šikulka. V létě bylo vše volně přístupné a teď se začátkem topné sezony se začaly zavírat dveře. A ejhle, Betty vyskočí na kliku a všude je otevřeno. Tak jsme museli začít dveře i v domě zamykat. Takhle nám ta potvůrka komplikuje život. Ale také ji musím pochválit, když se trochu zvýší hlas, tak si dá říci. Také jsme byli od neděle do pátku v lázních, tak jsme měli trochu strach, jak to Betty zvládne. Ale zvládla to na jedničku. Měla k dispozici takovou jako zimní zahradu, tady měla veškeré pohodlí a dvakrát denně za ní chodila sousedka, kterou zná, a podle jejího přání pouštěla Betty ven a vždycky tu s ní nějakou dobu pobyla. Ale hned první den nám hlásila, jak se Bettty chce dostat dovnitř a skáče na kliku. Ale když viděla, že to nejde, tak to vzdala. Když jsme přijeli domů, tak se celý den nevzdálila z domova a pořád za námi chodila. Tak jsme vám sdělili naše dojmy, přejeme vám i kočičkám příjemný a klidný víkend a zase se někdy ozveme. K.

12. 10. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová. Konečně jsem se dostala k tomu, co jsem vám slíbila, že napíši. Bettynka posílá pozdrav všem v Kocourkově. Daří se jí dobře. Je to taková roztomilá rošťanda, dost živá. Okupuje celý dům i zahradu. Chodí i mimo zahradu, zatím jsme nepřišli na to, kam chodí. Vychází hlavně večer za tmy a to není moc vidět, protože je převážně černá. Celou noc je většinou venku a k ránu se vrací. Už přišla na to, že jsme nahoře v ložnici, tak přes terasu a krb skočí na okno u ložnice a klepe na okno. Prostě je to šikovná holka a je s ní legrace. Jsme rádi, že ji máme. Ale potom celý den prospí v některém pelíšku, kterých má po domě několik. Máme teď trochu problém, že se trochu zakulatila, tak jí ubíráme jídlo, snad se nám povede, že už nebude nabírat a případně trochu zhubne. Také jsme koukali, co kočiček od doby, co jsme Bettynku odvezli, prošlo vaším azylem a našlo nový domov. Velká gratulace k vaší úspěšnosti a držíme palce, ať se vám daří i nadále. Brzy se zase ozveme s novinkami o Bettynce. Hezký večer přejí K.

1. 10. 2021 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Bettynka pred volbami pravidelne sleduje televizi. Je v poradku, uziva si zahrady i celeho domu a jsme vsichni spokojeni. Napiseme podrobnejsi e mail.

15. 8. 2021 jsme na WhatsApp našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

28. 7. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den. Tak se zase ozýváme po delší době. Bettynka je šikovná kočička a užíváme si s ní spoustu legrace a radostí. Betty převzala velení v rodině. Manželovo oblíbené křeslo má už novou majitelku. Už je tady všechno Bettynky. Ale je hodná, nechá nás u sebe bydlet. Už také začala lovit, přinesla už také myšku, ale i ptáčka. Dostala přednášku a koukala, jako když tomu rozumí, tak uvidíme. Už také zůstává v noci venku, nechce domů. Brzy ráno už sedí na okně a ráda jde domů. Taky už se ráda mazlí, ale svým způsobem. Nejprve mi olíže nohy nebo ruce a pak dvakrát mírně kousne a musíme jí drbat pod krkem a na hlavičce. Na klín si ale nelehne. Maximálně když si lehnu, tak se položí na nohy, ale vydrží jen chvilku. No, prostě je s ní veselo. Přejeme vám příjemné prožití léta a zase se někdy ozveme. Zdraví K.

9. 6. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den. Tak se zase po delší době ozýváme. Bettynce se daří dobře. Je z ní pěkná rošťanda. Už si užívá celý dům, stodolu i zahradu. Je hodně živá, běhá, skáče, dělá salta, prostě říkáme, že má asi ADHD jako hyperaktivní děti. Pořád něco škrábe, kouše. Měli jsme strach, že sousedovic kocour ji bude zlobit. S Oscarem, kterého jsme měli předtím, měl někdy problémy. Ale přišel kocour k nám na okno a Bettynka málem rozbila okno, hned za ním vyskočila a hnala ho přes celou zahradu, tak nás potěšila, že se nebojí. Prostě zahrada je její rajon a snaží se každého vetřelce vyhnat. Posíláme pár fotek a brzy se zase ozveme. K.

19. 5. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová. Betty je pěkná, milá potvůrka. Už jí patří celý barák i stodola. Takže bydlíme u Betty a ne ona u nás. Stodola je její zamilované místo, dokáže zde trávit hodně času, ale vzhledem k tomu, že je zima, tak večer přitápíme. To samozřejmě Betty zjistí a už je doma v teploučku. Dokáže si to užívat. Včera večer přišla k nám do ložnice do postele, zkoušela se tam zabydlet, ale nenašla vhodné místečko, tak se přemístila na gauč. Už začala chodit ven na zahradu. Když jsme venku, tak je spokojená, ale dívá se, jestli je otevřeno do baráku. Zatím prozkoumává blízké okolí. Brzy pošleme nějakou fotku. Jediné, čemu nerozumíme, proč stále vše olizuje, naše oblečení i ruce, nohy, ale třeba i záclony, asi je to nějaký projev sympatií. No, prostě je to náš miláček. Mějte se moc hezky, brzy se zase ozveme. K.

1. 5. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry večer. Tak naše milá Šohajka už má k dispozici celý dům. Poslední tři noci strávila ve stodole a už tam po žebříku leze až na půdu. Stráví tam celou noc a ráno přijde na „snídani“ a podívá se po bytě. Potom zaleze do pelíšku a odpočívá. My říkáme, že je po noční a spí. Ráda také navštěvuje špajz. Dnes jsme zkusili ji pustit ven do zahrady. Já jsem byla venku a manžel doma. Dlouho byla v okně, vše studovala a opatrně vylezla ven. Celkem třikrát, vždy o kousek dál. Ale vždycky se ráda vrátila. Tak snad to bude dobré.

26. 4. 2021 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý večer. Šohajka je moc hodná a myslíme, že i spokojená. Sice stále hledá cestu ven, ale také se dočká. Už jsme jí zpřístupnili patro v domě. Zatím byla jenom dole, kde jsme většinu dne. Už začala normálně jíst, takže máme radost. Poprvé, když mohla jít do patra, tak běžela, všechno tam zkontrolovala a přišla zase dolů. Je vidět, že je ráda v naší přítomnosti, stále nám myje nohy a ruce i oblečení, ale mazlit se zatím moc nechce. Skočí k nám do křesla nebo na gauč, ale hned jde pryč. Jinak už si i hraje, má tady spoustu hraček, tak je honí po bytě. Přes den často spí, jak je u koček zvykem, ale k večeru začne ožívat a umí pěkně řádit. Máme v plánu tento týden ji pustit do stodoly, tam se nedostane ven, ale bude mít větší prostor k průzkumům. Zatím objevovala horní patro, ale stejně přišla a byla většinou s námi. Tak si myslíme, že to bude i se stodolou. Pošleme vám nějaké fotografie, abyste věděla, že je v pořádku. Přejeme hezký týden v práci i s kočičkami Brzy se ozveme, K.