Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šohajka

ŠOHAJKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 17. 4. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 9. 1. 2020
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti i jako kočičí jedináček
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Kokoska, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9.Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni jsou dnes v pořádku. Stejně jako všichni ostatní ze skupiny, Šohajka je velmi kontaktní, přátelská, nechá se chovat, i když na klín se pomazlit nepřijde. Je to totiž kočka s velkým K – není to klasický plyšák, ale stvoření s vlastním názorem. Ne že by byla agresivní, ale když už je toho na ni moc, prostě odejde a najde si úkryt, kde si odpočine od všeho a ode všech. Klidná, čistotná a milá kočička, které u nás chybí jen jediná věc – výběh ven. Z toho vyplývá, že v novém domově bude potřebovat volný výběh a nový majitel bude muset postupovat opatrně – čerstvý vzduch je pro ni velkým lákadlem, v tomto směru bude potřeba zpočátku velká opatrnost. Šohajka nemá problém s ostatními kočkami, když už je toho na ni moc, najde si vhodné místo, kde si odpočine – stejně tak to má s lidmi:-)
Šohajka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

1. 1. 2021
Šohajka pochází ze stejného místa jako Kokoska a Zázvorka – kočičky, které zbyly bezprizorné po vystěhované majitelce z drážního domku v Praze 9. Domek v exekuci, majitelka Bůh ví kde a na místě kočky, které tam hodní lidé krmí… Zatím se kočky mají kam schovat, ale brzy už nebude možné ani to. Původně bylo na místě ještě i pět koťat, ale o ta už bylo postaráno, už mají nové domovy. Šohajka k nám dorazila 30. 12. 2020, převoz zvládla lépe než Kokoska a Zázvorka – byla sice trochu nesvá, ale hned zbaštila dvě misky granulí:-) Stejně jako Kokoska a Zázvorka, i Šohajka vypadá jako milá a klidná kočička.

2. 1. 2020
Šohajka děkuje za dárky z vánočního Kočičího přání (15. 12. 2020–5. 1. 2021).

10. 1. 2020
Šohajka včera podstoupila kastraci, bez komplikací. Ouška bez svrabu, zuby zdravé, věk odhadem 3 roky. Dáme jí trochu času na zotavenou, dokončíme odčervení a pak bude následovat vakcinace a hledání nového domova.

14. 3. 2021
Šohajka hledá nový domov.

17. 4. 2021
Šohajka našla nový domov. Manželé z obce nedaleko od Benátek nad Jizerou přišli v lednu o kocourka, a protože v domě bylo prázdno, chtěli nového kočičího společníka. Vyhrála Šohajka a my jsme za to moc rádi. Šohajka bude žít se svou novou rodinou jako kočičí jedináček, v domě se zahradou. Za prima domov pro Šohajku velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 5. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry večer. Tak naše milá Šohajka už má k dispozici celý dům. Poslední tři noci strávila ve stodole a už tam po žebříku leze až na půdu. Stráví tam celou noc a ráno přijde na „snídani“ a podívá se po bytě. Potom zaleze do pelíšku a odpočívá. My říkáme, že je po noční a spí. Ráda také navštěvuje špajz. Dnes jsme zkusili ji pustit ven do zahrady. Já jsem byla venku a manžel doma. Dlouho byla v okně, vše studovala a opatrně vylezla ven. Celkem třikrát, vždy o kousek dál. Ale vždycky se ráda vrátila. Tak snad to bude dobré.

26. 4. 2021 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý večer. Šohajka je moc hodná a myslíme, že i spokojená. Sice stále hledá cestu ven, ale také se dočká. Už jsme jí zpřístupnili patro v domě. Zatím byla jenom dole, kde jsme většinu dne. Už začala normálně jíst, takže máme radost. Poprvé, když mohla jít do patra, tak běžela, všechno tam zkontrolovala a přišla zase dolů. Je vidět, že je ráda v naší přítomnosti, stále nám myje nohy a ruce i oblečení, ale mazlit se zatím moc nechce. Skočí k nám do křesla nebo na gauč, ale hned jde pryč. Jinak už si i hraje, má tady spoustu hraček, tak je honí po bytě. Přes den často spí, jak je u koček zvykem, ale k večeru začne ožívat a umí pěkně řádit. Máme v plánu tento týden ji pustit do stodoly, tam se nedostane ven, ale bude mít větší prostor k průzkumům. Zatím objevovala horní patro, ale stejně přišla a byla většinou s námi. Tak si myslíme, že to bude i se stodolou. Pošleme vám nějaké fotografie, abyste věděla, že je v pořádku. Přejeme hezký týden v práci i s kočičkami Brzy se ozveme, K.