Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špendlík

ŠPENDLÍK NAŠEL NOVÝ DOMOV 3. 7. 2014 (více informací níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: duben 2014
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:
Podmínky: ideálně domek s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, zvládne i pejska, vhodný i k dětem
Charakteristika: Špendlík k nám dorazil spolu s Macindou, oba jsou to nechtěná vesnická koťata. K nám dorazil zablešený, silně začervený, v uších svrab, nafouklé bříško, vodnatý průjem… Všechny neduhy se ale podařilo zdolat a ze Špendlíka je zdravé koťátko, což nám každý den dokazuje svými aktivitami. V zásadě se věnuje pouze třem věcem: jídlu, spaní a zlobení. Během dne to pravidelně střídá. Je to opravdu živel, skáče do výšky i do šířky, běhá, vyzývá ostatní ke hře… Přitom je ale naprosto nezáludný a důvěřivý. Hledá nový domov, ideálně k domku s bezpečným výběhem, ale pokud bude mít dost podnětů, zvládne i byt. Uvítá kočičí společnost přiměřeného věku a temperamentu, nebude mít problém ani s pejskem, dětmi, devítihlavou saní… Nebojí se nikoho a ničeho, přitom je ale moc hodný, a i když si dokáže hrát dost divoce, neublíží.
Špendlík na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

27. 5. 2014
Špendlíka jsme převzali 26. 5. 2014 spolu s kočičkou Macindou, oba pocházejí od stejného „zdroje“, a tak jsou v karanténě spolu. Jedná se o přebytečné a nechtěné vesnické kotě. Narozdíl od tisíců dalších letošních koťat měl štěstí. Vstupní prohlídkou na veterině prošel hned v den příjmu – kožich plný blech, v uších svrab, vodnatý průjem. Bříško nafouklé, oteklá střeva, zřejmě silně začervený. Ostatní v rámci možností v pořádku. Takže byl odblešen, odčerven, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Zatím je to velmi živé, temperamentní, hravé a mazlivé kotě.

15. 6. 2014
Macinda a Špendlík opustili karanténní klec, Špendlík je odčerven, odblešen a odsvraben. Ale zdravý bohužel ještě není. Průjem a zánět střev se podařilo odléčit, ale nově ho postihla chlamydióza, kterou chytil snad od Macindy, možná si ji přivezl ještě z původní lokality. Špendlík má ucpaný a upatlaný nos, slzavé oči a horečku. Byla to bída, museli jsme ho nějakou dobu i krmit ručně, sám to nezvládal. Nyní už baští sám, ale antibiotika pořád ještě bere. Na takové mládě toho má za sebou dost, což se projevilo i na jeho váze – ve 2,5 měsících má kolem 700 g. Ale na váze pracujeme – apetit má, jíst dostává pětkrát denně. Macinda považuje Špendlíka za vlastního a vzorně se o něj stará, což Špendlíkovi velmi prospívá.

30. 6. 2014
Macinda a Špendlík opustili karanténu a sdílí pokojík s Carlosem, Emánkem, Ivanem, Máničkou a Pastelkou. Špendlík je naprosto zdravý a pěkně u nás řádí. Střídá v zásadě tři činnosti: jí, spí a zlobí. Je to opravdu živel, přitom ale mazlivý, nezáludný a důvěřivý. A také statečný, nebojí se nikoho a ničeho. Hledá nový domov.

3. 7. 2014
Do nového domova dnes odjel Špendlík. Kocourkov dnes navštívila mladá paní s dcerkou a Śpendlík jednoznačně vyhrál konkurs na jejich domácího mazlíčka. Bude bydlet v městečku severovýchodně od Prahy. Podle prvních zpráv si už nový domov dostatečně prošmejdil, najedl se a usnul:-) Za Špendlíkovu adopci děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

22. 1. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

3. 2. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie a pozdrav z nového domova.
Dobrý den, Špendlík je v pořádku a náramně si užívá, že jsme celé dny doma a může ležet na topení. Doufám, že i u vás je také vše v pořádku.

23. 12. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

25. 10. 2016 jsme e-mailem dostali Špendlíkovu fotografii z nového domova s tímto vzkazem:
Špendlík posílá pozdravy a má se moc fajn.

8. 12. 2015 jsme e-mailem dostali Špendlíkovy fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

15. 5. 2015 jsme na Facebooku našli Špendlíkovu fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

21. 3. 2015 jsme dostali Špendlíkovu fotografii z nového domova (viz Špendlíkovo fotoalbum).

24. 2. 2015 jsme dostali Špendlíkovu fotografii z nového domova (viz Špendlíkovo fotoalbum).

12. 2. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz z nového domova.
Špendík je strašný divoch. Každé ráno tady obchází tak cca pět baráků a u každých snídá. Asi si myslí, že mu nedáváme najíst nebo co? Je tady teď dost nových kočiček (konečně lidi příšli na to, jak jsou úžasný) a Špendílk má spoustu nových kamarádů. Je vidět, že mu kočičí společnost chyběla…

30. 12. 2014 jsme na Facebooku našli další Špendlíkovy fotografie z nového domova (viz Špendlíkovo fotoalbum).

3. 12. 2014 jsme na Facebooku našli Špendlíkovy fotografie z nového domova (viz Špendlíkovo fotoalbum).

8. 10. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova od Špendlíkovy chůvy:-)
Tak jsem včera večer byla hlídat děcka u Špendlíka. Je to moc hodný brouček, deti ho zbožňují a on je taky:) Moc vyrostl a je krásne sametový:)

6. 8. 2014  jsme dostali sms z nového domova.
Dobrý den, jen jsem chtěla předat informaci od Špendlíka… Mám se dobře, už jsem pěkně vyrostl. Mám tak dvojnásobné tlapky:) Minulý týden jsem byl poprvé venku na zahradě, mám tu pěkný výběh. Už umím chodit dvířkama ven, ale dovnitř se mi moc nechce. Záchod už taky dobrý. Panička se na mne už vůbec nemusí zlobit. Příští týden mě čeká očkování. Mějte se, Váš bývalý Špendlík:)

19. 7 2014 jsme dostali fotografie a vzkaz ze Špendlíkova nového domova od jeho „hlídací tety“.
Já dneska byla u Špendlíka, krmit a mazlit, to je takovej prdlouš, vrní jak motorovka, jo a v kočárku ho vozí nejen děti, ale i já, jemu se to děsně líbí! Lehne si a vozit, vozit, když se zastaví, tak kouká, co se děje a proč se nejede.