Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stázička

STÁZIČKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 1. 8. 2013 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: 3–5 let
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?:  ano, FeLV pozitivní
Podmínky: klidná domácnost, ideálně byt, jedináček
Charakteristika: Stázička (spolu s Marjánkou) dorazila do našeho depozita z Týnce nad Labem. Jejich původní majitelka je stará a nemocná a nezvládá péči už ani sama o sebe, o kočičky se údajně nedokázala postarat už dávno. Měly sice kde bydlet, ale bez potřebné péče, špatně krmené, nekastrované, jejich koťata každoročně končila v nedalekém Labi… Navíc kočičky zbytek rodiny nenáviděl. Jedna dobrá duše se pomáhala o kočičky starat, v rámci možností, jak jí bylo umožněno a dovoleno… podávala odčervovadla, antikoncepční tabletky, dokrmovala… Jenže to bylo těžké, přijeli příbuzní, kočičky vyhodili oknem a bylo po léčbě. Stázička a Marjánka měly ještě jednu kamarádku, ale ta se po jednom nedobrovolném odchodu oknem už nevrátila. Není divu, že při tomto životním stylu jsme se na základě krevních testů ujistili o FeLV pozitivitě… Krevní hodnoty jsou ale zatím v pořádku, Stázička bude při dobré péči a v přiměřených podmínkách žít ještě řadu let. Je to klidná, velmi kontaktní, mazlivá kočička, která má tendenci se fixovat na člověka. Kočičí společnost nevyžaduje, naopak – jako jedináček bude spokojená. Není ani trochu útočná, ale je žárlivá:-) – svého člověka bude mít ráda pro sebe. Není vlezlá, sama se nevnucuje. Ale když je poblíž někdo, kdo je ochoten se mazlit, je k nezastavení. Je čistotná, pořádná, skromná, vděčná za vše. Pro Stázičku bychom rádi našli takový domov, kde by byla plnohodnotným členem domácnosti, v teple a bezpečí a hlavně s jistotou, že někam a někomu patří, že ji má někdo rád. Ideálně do bytu, do klidnější domácnosti, kde bude kočičí jedináček.
Stázička na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

1. 2. 2013
Stázička a Marjánka dorazila do našeho depozita z Týnce nad Labem 31. 1. 2013. Jejich původní majitelka je stará a nemocná a nezvládá péči už ani sama o sebe, o kočičky se údajně nedokázala postarat už dávno. Měly sice kde bydlet, ale bez potřebné péče, špatně krmené, nekastrované, jejich koťata každoročně končila v nedalekém Labi… Navíc kočičky zbytek rodiny nenáviděl. Jedna dobrá duše se pomáhala o kočičky starat, v rámci možností, jak jí bylo umožněno a dovoleno… podávala odčervovadla, antikoncepční tabletky, dokrmovala… Jenže to bylo těžké, přijeli příbuzní, kočičky vyhodili oknem a bylo po léčbě. Stázička a Marjánka měly ještě jednu kamarádku, ale ta se po jednom nedobrovolném odchodu oknem už nevrátila. Stázička je z obou kočiček ta odvážnější a klidnější, už druhý den po příjezdu se odvážila vystrčit hlavičku z otvoru jejich provizorního pelíšku… aspoň nás pozoruje, snad se brzy osmělí a dodá odvahu i Marjánce. Ani jedna z kočiček není útočná, obě se sice bojí, ale neútočí, nesyčí, nebrání se, jen čekají, odkud přiletí nějaká ta rána:-( Pohladit se nechají – Stázička je vstřícnější, pro Marjánku je to složitější, prý ji snad nikdo ani nehladil – to všechno musíme ještě natrénovat a pokusit se alespoň částečně obnovit důvěru v člověka, protože v tomto směru odvedla stará paní a její rodina velmi dobrou práci:-(((

9. 2. 2013
Marjánka už veterinární prolídku prošla, bohužel je FeLV pozitivní. Stázičku vše ještě čeká, ale obáváme se, že výsledek bude stejný – jsou s Marjánkou v kontaktu odmalička. Řadu let je jejich majitelka nechávala nekastrované běhat bez dozoru, obě měly opakovaně koťata… byl by to asi spíš div, kdyby FeLV pozitivní nebyly. O něco méně šílené, ale také hrozné, má Stázička na rozdíl od Marjánky zoubky, takže to bude obdobný průběh – sanace ústní dutiny – a budeme doufat, že nic dalšího už se neobjeví a nepřidá.

17. 3. 2013
Stázička je odčervená a odsvrabená, trochu u nás už i přibrala a vylepšil se jí kožíšek:-) Bohužel, z krevních testů vyšla FeLV pozitivita. Krevní hodnoty má ale jinak zatím v pořádku, je v dobré kondici a v přiměřených podmínkách a slušné péči může spokojeně žít ještě řadu let. Klidná, velmi kontaktní, mazlivá kočička, která má tendenci se fixovat na člověka. Kočičí společnost nevyžaduje, naopak – jako jedináček bude spokojená. Není ani trochu útočná, ale je žárlivá:-) – svého člověka bude mít ráda pro sebe. Není vlezlá, sama se nevnucuje. Ale když je poblíž někdo, kdo je ochoten se mazlit, je k nezastavení. Je čistotná, pořádná, skromná, vděčná za vše. Pro Stázičku bychom rádi našli takový domov, kde by byla plnohodnotným členem domácnosti, v teple a bezpečí a hlavně s jistotou, že někam a někomu patří, že ji má někdo rád. Ideálně do bytu, do klidnější domácnosti, kde bude kočičí jedináček.

1. 8. 2013
Stázička našla nový domov. Odjela do Ústí nad Labem. Vybrala si ji mladá paní, hledaly s dcerkou kočičí kamarádku a Stázička jim padla do oka. Také ale chtěly dát domov někomu, kdo má s ohledem na svůj handicap ztíženou možnost umístění a už je v útulku dlouho. Při návštěvě u nás v Kocourkově fungovalo všechno tak, jak mělo – Stázička se líbila a sympatie byly vzájemné – s novou paničkou se mazlila, jakoby už se těšila domů. Odvezli jsme ji 1. 8. 2013 a doufáme, že cesta do Ústí byla poslední nepříjemnost, která ji potkala. Všechno ostatní bylo nachystané – krásný byt, prima rodina… a Stázičce se tam moc líbilo. Samozřejmě byla zpočátku trochu nejistá, ale zabydluje se. Za adopci Stázičky obzvlášť děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (řazeno od nejstarších zpráv po nejnovější)

15. 10. 2017 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

5.  5. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravíme do Kocourkova z Ústí nad Labem. Stáza nejraději provozuje ležink – u své oblíbené činnosti je zdokumentována. Papá, odpočívá, doufám, že je spokojena… Uvažovala jsem o dalším kamarádovi z útulku, ale nevím jestli by ho se svou povahou uvítala… Hezký den, P.

20. 7. 2014 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Zdravíme, Stázička je po kastraci, stále v pohybu, spokojená, není líná se najíst. P.

1. 2. 2014 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Stále se nechci nechat fotit, ale jinak se mám skvěle. Stázička

13. 12. 2013 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Stázička se má doufám dobře, neustále si hlídá, aby ji nevychladl polštář a plnost své misky:). Udělala pokrok, nechá se nosit. Hezké předvánoční období. P.

7. 10. 2013 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Stázička se má doufám dobře:), packou šermuje občas, namísto hryzání nás decentně secvakne. Stále ji nelze fotit v pohybu, myslí sí, že ji chceme drbat. Zvěčnila jsem ji v její nejoblíbenější poloze. Přeji hezký den, P.

27. 8. 2013 dorazila mms z nového domova.

16. 8. 2013 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý večer, Stáza papá, leží mezi plyšáky, své hračky, škrabadlo a wc ignoruje:). Zase máme několikrát denně opláchnutou a navoněnou sprchu. Prostě se ji tam líbí, bedýnky má též a ani kozlíkové kapky ji nenalákají… Hezký víkend, P.

1. 8. 2013 jsme obdrželi první fotku z nového domova – Stázčina první svačinka v novém domově!