Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stela

STELA NAŠLA NOVÝ DOMOV 19. 2. 2014.
Stela zůstane natrvalo u nás v depozitu. Takového smolaře na „nápadníky“ jsme tu už dlouho neměli – Stela tu je od vzniku Kocourkova. Ne že by zájemci nebyli – pár prima potenciálních páníčků se objevilo, ale bohužel neměli pro Stelu vhodné prostředí. A nebo naopak vhodné prostředí měli, ale Stela byla jiného názoru a ani se nepřišla na zájemce podívat. Zabydlela se tu, stěhovat se nechce a vždycky moc dobře vycítila, že se na ni přijeli zájemci podívat. I tak jsme doufali, že jednou se třeba nějaký zázrak stane a ta šance přijde, ale zkraje letošního roku se vše vyřešilo samo. Stelince při ošetření dásní a trhání zoubků diagnostikoval pan doktor počínající kaudální stomatitidu, Stelinka bude muset užívat léky nebo jezdit na injekce, protože jinak by se mohl její stav zhoršit až do stádia, v jakém byla Marjánka. Umisťovat ji s její povahou a v tomto stavu už nechceme, nedopadlo by to dobře, stres by vše ještě zhoršil. A tak Stelinka dostala do svého budoáru kočičí dvířka, tentokrát už ne na balkon, ale na zahradu a už tady lítá a užívá si volnosti, jako kdyby tu byla odjakživa.

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca  5–6 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: domek či byt s bezpečným výběhem, do klidné rodiny nebo ke staršímu člověku ideálně jedináček, bojí se psů – ne mezi pejsky
Charakteristika:  Stela pochází z odchytu. Když k nám přijela, byla krátce po porodu, o koťátka bohužel v původním místě pobytu přišla. Sama už se tam teď též vracet nebude, místo není bezpečné. Hledáme tedy pro ni nový domov. Je to velký mazel, pravděpodobně kdysi žila v domácnosti s lidmi – na kočku z odchytu je velmi kontaktní. Většinu času u nás tráví na okně, ale jakmile přijde člověk, okamžitě se přijde mazlit. Je vděčná za bezpečný přístřešek, jídlo i pozornost. Vhodná jako společnice pro staršího člověka, ideálně do domku se zahrádkou – je zřejmé, že by ráda chodila i ven, jak byla zvyklá. Stela je naprosto nekonfliktní tvor, ale nejšťastnější bude jako jedináček, sama ve svém revíru a se svými páníčky.
Stela na Facebooku

CHRONOLOGICKY

15. 1. 2014
Stela děkuje za dárek v rámci akce Kočičí přání, která skončila 6. 1. 2014. Dostala kapsičky Athena.

19. 2. 2014
Stela našla nový domov. Zůstane u nás v depozitu.