Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šťopka (Jane Doe)

ŠŤOPKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 21. 5. 2022 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca 5. 5. 2021
Nalezena/a: 30. 5. 2021
V naší péči od: 30. 5. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně s maminkou Trnkou či některou ze sestřiček, do kočičí společnosti, klidná domácnost, byt
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Šťopka je dcerou kočičky Trnky, která byla odchycena na konci května 2021 ve stráni nad stanicí metra Roztyly. Do depozita si s sebou přinesla i čtyři koťátka, o která se vzorně starala, a tak dnes konečně mohou všichni hledat nový domov. Pravda, trvalo to, koťátka chytla virózu, pak se u Trnky objevily giardie, takže léčba se protáhla, ale dnes jsou všichni zdraví. Koťátka s maminkou se po umístění do společných prostor zprvu držela hodně pohromadě, vypadalo to, že je ani nebudeme moci rozdělit, ale jak koťata rostou, jsou samostatnější a na společném umístění už netrváme. Šťopka je ale odmala jiná než její sestřičky. Fyzicky byla nejslabší, to už ale dohnala. Na rozdíl od svých sester, které velmi baví objevovat svět, však Šťopka rozhodně není žádný průzkumník. Je bázlivá a lekavá, vše raději pozoruje zpovzdálí, a teprve když jí situace připadá bezpečná, přijde se podívat. Je hodně fixovaná na maminku Trnku, společné umístění by bylo ideální, což je ale, vzhledem k tomu, že je Trnka plachá a k lidem se vůbec nemá, spíše nereálné. Tuto averzi k lidem naštěstí Šťopka nezdědila, naopak je to mazlík, ale jen když si je úplně jistá, že jí nic nehrozí. Šťopka se hodí do klidné domácnosti, pokud by nevyšla adopce s maminkou Trnkou či sestrami, bude nutná kočičí společnost. Šťopka může žít v bytě, případně i v domku s bezpečným výběhem.
Šťopka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

11. 7. 2021
Trnčina koťátka už budou mít vlastní profil… Rostou jako z vody, maminka se o ně dobře stará, i když my jsme ji u toho nikdy neviděli… Koťata už jsou odblešená, odčervená a máme za sebou i mazání očí atb mastí. Brzy pojedou na první očkování a budeme jim hledat nové domovy. Zatím jsou stále společně s maminkou Trnkou, přičemž Šťopka je maminčin mazánek – báli jsme se o její život, byla ze všech čtyř koťátek nejslabší, stále u maminky Trnky, spavá, malátná… ale po tom už dnes není ani stopy, Šťopka všechno dohnala.

6. 12. 2021
Šťopka hledá nový domov.

24. 12. 2021
Šťopka děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2021–5. 1. 2022). 

16. 5. 2022
Šťopka děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2022).

21. 5. 2022
Šťopka odjela do rodiny, kterou už pár let známe, protože adoptovala naši Madlenku, Dalamánka a Amandu (Briošku) a Vocílku (Vrtáka). Madlenka bohužel začátkem května po dlouhé nemoci zemřela a rodina si přála další kočičku. Děkujeme rodině za skvělou péči o všechny kočičky, které jsme jim svěřili do péče a23 pevně věříme, že i Šťopka si brzy zvykne.  
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

23. 1. 2023 jsme dostali další e-mail z nového domova. Jane Doe se v novém domově bohužel nekamarádí s našimi bývalými svěřenci, Amandou (Brioškou) a Dalamánkem. Přesto se noví páníčci snaží o to, aby se u nich i Šťopka cítila jako doma, i když management je v tomto směru náročnější. Znovu za Šťopku moc děkujeme.
Dobrý den, od chvíle, kdy je J. D. sama v pokoji a tedy se nebojí být venku, nepůsobí, že by byla ve stresu. Nadšeně si občas hraje na škrabadle či s balónkama apod. Občas se dokonce běží dívat ke dveřím do kuchyně a zvědavě u nich postává. Někdy ji nechávám nakouknout, i když většinou se jen rychle podívá a raději odhopsá dál do bezpečí. Úplně ji nenadchl Silvestr a ohňostroje, ale to je pochopitelné. Dokonce i návštěvy veterináře zvládá docela dobře a vždy je brzy v pohodě. Na granulky si zvykla poměrně rychle a má skoro větší apetit než předtím. Ale možná je jen vděčný strávník:-) Poslední cca měsíc, co má svůj vlastní pokoj, je mnohem víc v pohodě než Ty předchozí měsíce. Ale samozřejmě se uvidí, co bude dál. Prostorové podmínky máme i pro oddělenou domácnost, tak snad si to všechno postupně sedne a spraví. Určitě dáme vědět. V příloze posílám pár fotek JD v průřezu z posledních měsíců:-) Hezký den, MK

22. 8. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

20. 7. 2022 jsme na Messengeru našli další fota a komentář z nového domova.
Dobrý den, posílám zase pár fotek JD. Večer vždy ráda řadí v rouře, jen se to dá špatně zachytit, protože jsou fotky většinou rozmazané:) Ve vztahu k Dalamánkovi a Amandě zatím moc pokroky nejsou, je to pořád nastejno. Jinak zabydlená je hezky. Večer je její. Občas vyleze, i když jsou v jejím pokoji ostatní, ale většinou je pak v koutku zalezlá a při přiblížení vrčí. Ale když byli jednou Dalamánek a Amanda zavření večer v jiné části bytu a JD měla prostor jít až do kuchyně, tak se také osmělila zkoumat novou místnost:) Jinak je obvykle u sebe. Stále si ráda hraje s balónky či kinder vajíčkem. A občas se chodí pomazlit nebo i chvíli na klín:) Nespokojeně nevypadá ani přes den pod svým křeslem. Jen holt nemá ráda, když se k ní přibližují ostatní kočičáci. Ale oni to zkoušejí na blízko vždy jen párkrát za den, takže většinu dne má klid a pohodičku:)

7. 7. 2022 jsme na Messengeru našli další vzkaz a fotografie z nového domova. Jane Doe si na majitele zvykla, ale bohužel soužití s Amandou a Dalamánkem trochu vázne. Pevně věříme, že si všichni zvyknou.

27. 5. 2022 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, tak po dalších dvou dnech se dají napsat nové pokroky s JD. Stále je to noční tvor, který ožívá po 22 hod. Nicméně je stále víc a víc v pohodě. Už si párkrát dala nabízený kus kapsičky a dvakrát jsme zaznamenali i chroupání granulek. Včera už i celkem dostatečný počet. Není tedy žádný velký jedlík a nezdá se, že by pro ni bylo jídlo prioritou a vášní, jako je to třeba u Dalajlamka, který přiběhne kdykoliv se otevírá nějaká konzerva, zachrastí granulky apod.:-) Jinak se JD stále více osměluje. Přes den je sice pořád asi zalezlá, jen vyměnila boudičku na škrabadle za větší prostor pod křeslem. Večer ale vyleze, zkoumá pokoj, hraje si, pohodově odpočívá na různých místech, občas zajde nakouknout i do kuchyně, v noci došla až do ložnice:-) S Dalajlamkem se taky pomalu seznamují, i když zatím byl nejbližší kontakt v podobě očichání a přiblížení čumáčků, ale hlavně už bez syčení. Zároveň D. už normálně pobývá i někdy spí na škrabadle ve stejném pokoji s JD. Amanda si stále udržuje větší odstup a v blízkosti syčí, ale naštěstí má dost prostoru, tak může vždy odejít na nějaké své jiné místo:-) Takže pokroky už trochu jsou. S jídlem uvidíme, jestli se JD rozjí trochu víc časem, ale zatím aspoň takto:-) Přeji hezký den, M.

25. 5. 2022 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak za včerejšek máme obdobné zprávy. JD vylezla z budky chvilku po desáté večer (asi má své zvyky a vnitřní hodiny, zatím vylézá každý večer ve stejný čas nezávisle na tom, co se děje v okolí, jestli je v pokoji sama nebo ne:-) Včera se socializovala s Kubou ( posílám pár fotek, sice za špatného světla, takže nejsou moc kvalitní, ale pro ilustraci stačí). Nadšeně se mazlila, byla na klíně, měla tam safe space, takže když se na ni přišel podívat Dalajlamek, zpoza nohou zvědavě vykukovala:-) Amanda i Dalajlamek se víc a víc osmělují a jsou víc v pohodě. Dnes ráno se byl D. nakouknout až na okraj boudicky s JD a proběhlo to takto z blízka bez syčení, což je taky pokrok:-) Jen stále nevíme, co s tím jídlem. Zdá se, že JD stále nejí, nikde jí nic neubývá. Zkoušeli jsme koupit různé nové konzervy a měkké, ale zatím nic, jen večer jedno olíznutí, ale pak se rozptýlila zvědavým kocourkem a nic víc nebylo. Na to, jak takhle večer vždy působí pohodově, vyrelaxovaně i zvědavě (vůbec se v tento čas nemá potřebu utíkat schovat do boudičky), tak je nám záhadou, proč se jí nechce do toho jídla. Jinak pít jsme ji sice vyloženě neviděli, ale na záchod každý den zajde a normálně se vyčůrá, tak se zdá, že pije v pohodě:-) Přeji hezký den, M.

23. 5. 2022 jsme dostali první e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, v příloze posílám ještě foto ze včerejšího večera. Kočička je evidentně noční tvor, někdy kolem desáté večer vylezla z budky a prozkoumávala pokoj a docela „na pohodu“ pobývala na různých místech. S jídlem uvidíme, snad se postupně rozjí. Pití má k dispozici na víc místech, ale těžko se to hlídá. Na záchůdku ale byla už několikrát, tak v tomto ohledu v pohodě. Dali jsme jí jeden do zadního pokoje, ať má plný servis na jednom místě:-) Uvidíme, jak to půjde dále. Jsou to holt všichni strašpytlové:-D Hezký den, M.