Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sušenka

SUŠENKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 1. 4. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ideálně jako jedináček, případně k nedominantní kočičce či kocourkovi, do domku s možností výběhu, klidná domácnost
Charakteristika: Sušenka pochází od „milovníků zvířat“, které už kočička omrzela… K nám dorazila od hodné paní, která má s původní rodinou zkušenosti – dcerka má údajně ráda kočičky, ale rodina zjevně nechce investovat do kastrace a veterinární péče, a tak vždycky, když kočička odroste, se jí zbaví. A dcerce pořídí nové roztomilé koťátko… Sušenka k nám dorazila pochopitelně vystresovaná, ale jinak ve slušném zdravotním stavu. U nás se uklidnila a dnes už je na pokojíčku s ostatními kočkami. Seznamování bylo zpočátku složitější, ale Sušenka si na ostatní zvykla, i když do budoucna bude určitě dávat přednost člověku. K lidem je velmi přátelská, vítací, ráda si vleze i na klín, přitulí se, stulí se do klubíčka, užívá si to. Ráda se nechá hladit, nošení v náručí ale zatím moc nevyhledává. Prudkých pohybů se zatím ještě stále leká, občas má tendenci chňapat po ruce, ale stačí ji okřiknout a nechá toho. Je velmi chytrá, snaživá a šikovná. Hodně se zajímá o dění za oknem, plíží se k oknu krokem šelmy a pak dlouho pozoruje, co se venku děje. Proto by v novém domově uvítala možnost výběhu. Může být jedináček, snese i společnost nedominantní kočky. Hodí se spíše do klidnější domácnosti. 
Sušenka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

14. 2. 2015
Sušenka je u nás od 13. 2 2015. Pochází od  „milovníků zvířat“, které už kočička omrzela… K nám dorazila od hodné paní, která má s původní rodinou zkušenosti – jejich dcerka má údajně ráda kočičky, ale rodina zjevně nechce investovat do kastrace a veterinární péče, takže vždycky, když kočička odroste, zbaví se jí… A dcerce pořídí nové koťátko. Tentokrát se nechtěné kočičky ujala paní, která si ji však nemůže nechat, a tak Sušenka putovala k nám. Je samozřejmě vystresovaná a v šoku, nyní v karanténě.

4. 3. 2015
Sušenka může hledat nový domov. Je po kastraci, čeká ji ještě očkování, ale to zvládneme. Jakmile jsme ukončili přijímací karanténu, přesunuli jsme Sušenku do chatky k ostatním zdravým kočkám – nejdříve do pokojíčku odděleného od ostatních koček sítí. Bála se jich, a když jsme později někoho z těch nejmírnějších pustili k Sušence na krátkou návštěvu, vrčela a pouštěla hrůzu, ale běžela se schovat, zírala nevěřícně, kdo jí to vlezl do jejího království… Ale nic víc než strach a trocha syčení tam nebylo. A tak jsme poctivě trénovali a po dalších pár dnech už můžeme Sušenku nechávat společně s ostatními ve spojeném prostoru. Nevyhledává společnost ostatních koček, ale už je neřeší. Klidně s ostatními sedí společně jeden vedle druhého ve voliérce a pozorují okolí. I když primárně dá Sušenka vždycky přednost člověku.

20. 3. 2015
Sušenka bydlí se svou novou rodinou v rodinném domě v obci asi 30 km od nás. Předběžně si ji v naší nabídce vybrala mladá paní, která se poohlížela po kočičí kamarádce pro sebe i svou dcerku. V pátek se přijely podívat a sympatie byly vzájemné – Sušenka se hned stěhovala do nového domova. Stačilo pár minut a Sušenka se zdviženým ocáskem a vyvalenýma očima vylezla z přepravky a začala prozkoumávat nový domov. Bude se jí tam líbit. Za Sušenčinu adopci děkujeme.

26. 3. 2015
Sušenka se nám bohužel vrátila. U jednoho z členů nové rodiny se bohužel projevila alergie, jejíž příčinou je patrně Sušenka. Uvnitř v domě tedy být nemohla, přestěhování do venkovního domku by Sušence neprospělo, a tak jsme se dohodli na tom, že se Sušenka vrátí k nám a budeme hledat znovu:-(

1. 4. 2015
Sušenka našla nový domov. Snad to napodruhé klapne. Tentokrát jsme jeli až do Jihlavy. Sušenky se ujala rodina se třemi syny, bude bydlet v rodinném domě se zahrádkou, takže o podněty nebude nouze. Za krásný domov pro Sušenku moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

30. 1. 2022 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, zdravíme i se Sušenkou z Jihlavy! Jsme vděční, že je holčička v pohodě. Je zdravá a stále hodná, drží se hodně doma, jak jí roky přibývají, tak dům moc neopouští, vůbec nyní v zimě. Pro pomazlení si nechodí tak často, ale je na ní vidět, že jsme její. Má hodně ráda klid a pohodu, jakýkoli hluk jí nedělá dobře. Snad toho společného času máme ještě hodně před sebou! Doufáme, že se máte v Kocourkově dobře a přežíváte v této nelehké době ve zdraví! S.

26. 12. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den do Kocourkova, moc vás všechny zdravíme a přejeme poklidný vstup do nového roku a v tom novém roce stálé zdraví, štěstí a spokojenost! Ať se daří Vám i kočičkám! Sušence se daří dobře, a proto posíláme i pár foteček. S.

29. 12. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Milí z Kocourkova! Posíláme Vám po delší době mnoho pozdravů z Jihlavy a musíme Vás ujistit, že naší holčičce se daří moc dobře, je zdravá a nic ji netrápí! Přejeme Vám vśem do nového roku jen to dobré, hlavně hodně zdraví, štěstí a pohodu! Sušenka a S.

24. 12. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova (víme, že Sušenka měla poslední dobou zdravotní problémy – podezření na epilepsii).
Dobrý den, Vám všem v Kocourkově přejeme poklidné vánoční svátky, do nového roku hodně zdraví, štěstí, lásky a optimismu! Naše holčička je v pořádku, záchvaty už se neobjevily a třetí týden jsme bez Prednisonu. Moc vás zdravíme, S. z Jihlavy

14. 1. 2017 jsem dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den! Zdravíme z Jihlavy a přejeme Vám všem v Kocourkově do nového roku hodně zdraví štěstí a pohody! Posíláme pár fotek naší holčičky, vánoční stromky se nám mění, ale Sušenka naštěstí zůstává. S.

26. 5. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer do Kocourkova, moc vás všechny zdravíme z Jihlavy i s naší Sušenkou a posíláme pár aktuálních foteček. Sušenka je naše zlatíčko, je moc šikovná a hodná. Nikde se netoulá, z našeho pozemku nikdy neodchází, ale ven jí pouštíme jenom, když jsme doma. Strašně ráda pomáhá, stále ma nejraději vytírání a mytí oken. Navečer se nažere, zalehne a spinká až do rána. Žádné lumpačení se nekoná, má ráda všude volný přístup, vše projde a zkontroluje. Minulý týden jsme byli po roce na očkování u p. veterináře, naložení do přepravky bylo trochu drama, cestou si naše holčička lehce zanadávala, ale u p. doktora byla zase vzorná. Moc jí chválili, je zdravá a nic jí netrápí. Ať se Vám i kočičkám daří moc dobře a ani vás nic netrápí! S.

30. 12. 2015 jsme dostali novoroční e-mail a fotografie z nového domova.
Do nového roku přejeme Vám i kočičkám pevné zdraví, hodně štěstí, úspěchů a všechna splněná přání! S. a Sušenka

24. 7. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posíláme pozdravy a foto z Jihlavy. Sušence se daří dobře, je stále moc hodná, ale nejvíc nás těší, že se stále drží pouze na naší zahradě a nikam neodchází. Venku si to moc užívá, prostě je spokojená. Stále spává celou noc, žádné zlobení se nekoná. Je prostě zlatá! Koťátka, na které jsme se Vás ptali, si vzala maminka od profesora, který učí našeho syna na gymnáziu. Dokonce si vzala i jeho sourozence. Tak jsme moc rádi! Mějte se moc hezky, přežijte vedra a snad se uvidíme! S.

17. 5. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, zdravíme Vás i Kocourkov! Posíláme další fotky. Sušenka je v pořádku a pohodě! Od května jsme začali chodit ven a Sušence to moc svědčí. Chodí jenom na naši a babiččinu zahrádku, je moc šikovná. Bereme ji ven, jenom když jsme na zahrádce my. Měla jsem strach, aby Sušenka nechodila mimo náš pozemek, ale tyto nápady nemá. Nechtěla jsem tomu věřit, ale je poslušná a drží se u nás. Doufáme, že to tak bude i nadále. Myslíme si, že si Sušenka u nás zvykla, ráda si hraje s míčkem, ráda se přijde pomazlit a vydrží jí to dlouho, často vrní a poťapká si mléčných krokem, moc jí chutná a spí celou noc. Je prostě zlatíčko! Děkujeme! Mějte se moc hezky! Ať se daří Vám i kočičkám a hezké léto! S.

24. 4. 2015  jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, opět zdravíme z Jihlavy! Dnes je Sušenka trochu naštvaná, možná to bude vidět i na fotkách. Byli jsme totiž na prvním očkování. Sušenka byla moc šikovná, pan veterinář jí jen chválil. Sušenka nám dělá jenom radost, jsme moc rádi, že ji máme, je to moc hodná a šikovná kočička! Kdybyste měla cestu do Jihlavy, moc rádi Vás uvidíme, určitě se zastavte! S.  

10. 4. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, zdravīme i se Sušenkou z Jihlavy. Sušenka je v pořádku, tak doufáme, že už nás nic nepostihne. Je velký mazílek, sama přijde, vyskočí na klín a užívá si to. Ráda pozoruje dění za oknem, trochu se nåm zdá, že už by råda ven. Ale je nám jasné, že musïme počkat. Sušenka si začíná zvykat na všechny zvuky v domácnosti, ze začátku byla hodně ostražitá, teď už pozoruje prádlo v pračce. Jeden den jsem si to neuvědomila a v noci jsem automaticky zavřela dveře, když jsem šla spát. Během minuty byla Sušenka v chodbě a naříkala, přitom předtím spala klidně v pelíšku. Nemá ráda, když zůstane sama. Jakmile jdeme spát, tak se nastěhuje k nám nebo k synům do pokojíčku a je v klidu celou noc. Je to den ze dne lepší, tak doufáme, že si na nás a u nás Sušenka brzy zvykne úplně. Moc Vás i kočičky zdravíme a přejeme hezký víkend! S.

6. 4. 2015 večer jsme dostali ještě jeden e-mail.
Dobrý večer, Sušenka už nezvrací ani neprůjmuje, ale to zabralo hned od první injekce. Pan veterinář naznal, že to může být změnou prostředí, změnou stravy, ale i stresem. Říkala jsem mu, že po příjezdu jsem dala Sušence kapsičku a ráno vodu a kuřecí granule. A hned ve čtvrtek ráno byla zprvu tuhá stolice a pak průjem. Víckrát na toaletě Sušenka nebyla. Byla celý čtvrtek v pohodě a večer zase s chutí snědla kapsićku. Měla jsem hodně práce a dělala jsem do jedné do rána a to byla Sušenka v pořádku. Ráno okolo osmé uż zvracela a měla strašný průjem. Možná se sešlo více faktorů. Ale od té první injekce je jenom lepší a lepší. Nás to také mrzí, ale stalo se… Ale teď se nám Sušenka zdá v pohodě, hodně odpočívá, sama se přijde pomazlit a i chování v nárući je lepší. Chuť k jídlu má velikou. Do čtvrtka budeme dávat antibiotika, tak snad už bude všechno v pořádku. Mějte se hezky! S.

6. 4. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý večer, moc a moc zdravime! Sušenka odpočiva, vypada spokojeně, chuť k jidlu ma velikou, až jí musíme brzdit. Snad už bude vše dobre! Zdravíme Vas i kočičky! S.

4. 4. 2015 jsme e-mailem dostali další zprávu.
Dobrý den, ještě k Vašemu včerejšímu mailu… Vůbec se neomlouvejte, není za co… Není to ničí vina, nejdůležitější je, aby byla Sušenka v pořádku a cítila se u nás dobře. Uděláme pro to maximum! Ještě bych se chtěla omluvit za gramatické chyby, ale píši buď na iPadu nebo na mobilu a u obojího je přednastavené opravování a doplňování, a i když text napíší správne, tak to sami změní. U mobilu to ještě vynechává interpunkční znaménka a já jsem splašenec a už po sobě text znovu nečtu a pošlu ho s chybami. Omlouvám se! Sušenka je dnes zase mnohem lepší, moc se nám ulevilo. Dopo jsme byli opět na veterině, Sušenka dostala znovu injekci proti zvracení a průjmu a dostali jsme antibiotika na dalších pět dnů. Na veterině jsme vše zvládli ještě lépe než včera. S kamarádem jsme se domluvili, že až se doléčíme a bude vše v pořádku, absolvujeme i očkování. Dnes už jsme mohli dát malou dávku žrádla, dáváme jenom kuřecí, přidala jsem trošičku těstovin, Sušenka vše snědla a zatím je v pořádku! Myslím, že snad je u nás Sušence dobře, včera večer dokonce už sama přišla a stulila se mi na klíně. Je to mazílek, snad bude vše dobré, chce to čas… Ale jsme moc rádi, že jí máme! I Vy si užijte velikonoční svátky, moc Vás i kočičky zdravíme! Jestli to nebude vadit, zase ozveme. S.

3. 4. 2015 jsme e-mailem dostali další, bohužel nepříliš pozitivní zprávu:-(
Dobrý večer, opět posíláme pozdravy z Jihlavy. Máme za sebou perný den, ale vše jsme nakonec zvládli. Sušenka měla průjem, opravdu úporný, začala i zvracet, a to několikrát. Bylo nám jí moc líto, nestačila chodit ani na toaletu. Sama z toho byla vykulená a pak i vyčerpaná. Samozřejmě jsem zavolala kamarádovi-veterináři. Když jsem mu vše popsala, tak naznal, že není na co čekat a ať přijedeme. Z těžkým srdcem jsme Sušenku naložili, věděli jsme, že to bude další stres a zátěž. Na druhou stranu bylo vidět, že je jí moc zle. Ale vše jsme zvládli, pan veterinář Sušenku vyšetřil, píchl jí injekci kvůli průjmu a zvracení a nasadil antibiotika. Naznal, že je v dobré kondici, že je to moc pěkná a hodná kočička, a že určitě vše zvládneme. Když jsme přijeli domů, tak se Sušence evidentně ulevilo, nejdříve proto, že je zpátky a za dvě hodiny i fyzicky. Teď tady lítá jak dračice a honí míček! Jsme moc rádi, hodně se mazlí, napila se vody, ale jíst dnes nesmí. Nejdříve loudila, ale teď se zdá, že už to neřeší. Doufám, že jsem Vás moc nevyděsila! Budeme podávat pravidelně zprávy. Zdravíme Vás i celý Kocourkov! Hezký večer! S.

2. 4. 2015 večer jsme dostali ještě jeden e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, zdravíme opět z Jihlavy! Posíláme další fotecky! Sušenka dnes hodně spí, asi potřebuje nabrat sily. Je moc hodna, když je vzhůru, mazlí se. Koupili jsme škrabadlo, tak ho hned vyzkoušela. O jidlo si sama řekla okolo 18.00 hod., udělala jsem jí kuřecí, jak jste nám poradila. Vsechno s chutí snědla, tak uvidíme jaka bude stolice, podruhé už dnes nebyla. Mějte se hezky! S.

2. 4. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobré ráno, noc jsme přežili všichni v pohodě! Když jste odjela, Sušenka si vše „prošmejdila“ a vlezla si do pelíšku. Nejmladšího syna jsme vyzvedli ze zkoušky a musím říct, že Sušenka na něj reagovala moc hezky, ale možná je to tím, že už byla v domečku rozkoukaná. Okolo 18.00 jsme jí dali kapsičku (ani jsem se Vás nezeptala, v kolik hodin je zvyklá žrát) a ještě si znovu prošla domeček. Zalezla k nejmladšímu synovi do postele a oba usnuli. Okolo 22.00 přišla zpět za námi, a protože si oblíbila jednu ze židlí, dala jsem jí pelíšek na ní. Zalehla a okamžitě v pelíšku usnula. Ve 2.30 ráno se vzbudila, asi 2 x kníkla a přišla za námi do ložnice (nechala jsem otevřené dveře), lehla k nám a spala až do doby, než jsem vstávala do práce. Absolvovala se mnou všechny ranní úkony, byla mnohem více mazlivá a předla. Nevěděla jsem, jak je zvyklá, tak jsem jí vyměnila vodu a dala trochu granulí. Na toaletě byla, ze začátku tuhé hovínko, pak do průjmu. Tak uvidíme, snad to nic nebude… Pošleme další fotečky. Doufám, že jste docestovala v pohodě! Hezký den! S.

1. 4. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, zdravíme z Jihlavy! Sušenka si všechno prohlédla, zabydlela se u syna v pokoji a zdá se být v pohodě. Vypadá to, že si kočička u nás rychle zvykne. S pozdravem S. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější) – první umístění nevyšlo a Sušenka se vrátila zpět

22. 3. 2015 jsme obdrželi další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý večer, posílám další fotku, Suša se usadila u Háni v pokoji mezi hračkama, všechno zatím zvládá, v noci zatím cestuje, ale jde to. Hezký večer.

20. 3. 2015, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme obdrželi první mms z nového domova s tímto textem:
Tak Sušenka už si vybrala svoje místo a vypadá to, že se jí tu líbí:)