Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sushi

SUSHI NAŠLA NOVÝ DOMOV 26. 6. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca březen 2016
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, chybí špička ocásku
Podmínky:  
Sushi na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

1. 6. 2016
Dvě koťátka (kocourka a kočičku) nalezla 31. 5. 2016 ráno recepční penzionu Babiččina zahrádka. Kontaktovala místní služebnu Obecní policie s žádostí o pomoc s odchytem. Koťátka zřejmě někdo hodil v noci přes plot penzionu. Koťata byla vyděšená, zmatená, panikařila a snažila se utéci, ale odchyt se podařil a pak už putovala k nám do karantény. S lidmi asi dobré zkušenosti nemají, lidské ruky se bojí, ale to napravíme. Zatím to vypadá, že oba sourozence trápí hlavně hlad, což se dá snadno napravit:-) Jinak jsou ve slušné kondici, jen potřebují trochu vykrmit a odčervit. Kočičce chybí špička ocásku, přišla o něj nedávno. Rána už se hojí, ale směrem ke kořenu ocásku jsou otoky a zánět. Zatím nevíme, zda kočička přijde o celý ocásek, nebo se ho podaří zachránit. Teď léčíme antibiotiky a léky proti bolesti. A doufáme, že tím výčet jejich neduhů končí a nic nového se u nás neobjeví. Pokud vše půjde dobře, cca za dva týdny čeká koťátka kontrola u našeho pana veterináře.

7. 6. 2016
Kočička dostala jméno Sushi a kocourek Wasabi.

24. 6. 2016
Sushin ocásek se ještě bude nějakou dobu hojit, ale to není důvod, proč by u nás musela zůstávat. Je rezervovaná, když všechno dobře dopadne, pojede z pár dnů bydlet do domácnosti, kde už bydlí naše Popinka (Popelka). Ocásek byl pochroumaný hodně, ale pomalu a postupně se hojí a vypadá to, že Sushi o něj nepřijde. Pár živých strupů na ocásku stále zbývá a i samotná špička se ještě musí odhojit. Snad se to už obejde bez komplikací. Jinak je Sushi naprosto fit, s bratrem Wasabim jsou nerozlučná dvojka, ale už je začleňujeme mezi ostatní, aby sourozenci navázali vztahy i s ostatními kočkami – ostatní kočky je přijaly bez problémů.

26. 6. 2016
Sushi dnes odjela do nového domova. Jak bylo ujednáno, odjela k naší bývalé svěřenkyni Popince (Popelce). Věříme, že si kočičky na sebe rychle zvyknou. Za Sushinu adopci děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

25. 1. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova. Jak jsme se dozvěděli, Popelka v novém domově bohužel zemřela, takže fotografie budeme dostávat už jen od Sushi:-(

19. 8. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie a vzkaz z nového domova.
Dobry den, ocasek dopadl dobre, zadna amputace neprobehla, Susa si ho vylecila sama po sundani limce. Je to velký nicitel a provokatér, ale kompenzuje to svoji velkou mazlivosti. Nejraději chodi ven a lita kolem domu, tak ji zatim nechavam, dokud to jde. Vykastrovat ji urcite na jare uz necham. S Popinkou je to horsi, dela furt fory a Susa ji furt provokuje, ale uz si ji pusti bliz k sobe, kdyby spolu byli dele zavrene, byla by změna viditelnější, ale Popinka furt nekde lita-:), zima to snad rozsekne. Susa roste jak z vody a asi se dost prezira:), ma docela pupíka:-)

14. 7. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova.
Dobry den, dnes jsme byli se Sushi u vet a ocasek vypada dobre, akorat dostala limec, aby si ho furt nelizala. Spicka ocasku je ziva, ale kost ji nekouka, jediny problém je, ze nova tkáň je vetsi nez kůže a uvidi se, co to udela. Jinak je to maly cert:) a velky mazel. Popinka furt dela fory, ale uz je to lepsi a s pejsky byla kamoska hned.

27. 6. 2016 jsme na Facebooku nalezli první fotografie a vzkaz z nového domova.
Hezky vecer:) Sushi uz je klidnejsi, ale je furt opatrna a Popi i pejsci můžou blize, ale furt prska a syčí. Par dni a bude to dobrý.