Jdi na obsah Jdi na menu
 


Švanda (Císař 1)

ŠVANDA NAŠEL NOVÝ DOMOV 2. 1. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca květen 2015
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky:
Švanda na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

28. 10. 2015
Dnes jsme přijali další várku kočiček od psychicky nemocné bezdomovkyně ze staré ubytovny v Praze 5 na Císařce. První byli Lógr a jeho sestra Cikorka, nyní následují další čtyři kousky, zatím pouze s pracovními názvy (kromě Jarmilky). Na místě jich zbývá ještě cca sedm:-( Do 31. 10. 2015 musí bezdomovkyně ubytovnu opustit. Kam nemocná žena půjde, to nevíme, kočky si s sebou samozřejmě vzít nemůže, její život je dost komplikovaný i bez nich… Majitele ubytovny osud kočiček nezajímá, jedna z variant byla vypustit kočky do blízkého lesíka, ať si poradí samy… To ovšem není dost dobře možné, protože kočičky jsou zvyklé na plnou misku (byť nekvalitní stravy) a střechu nad hlavou… A tak se s tím musíme poprat my. Kočky nejsou v dobrém zdravotním stavu, byť se o ně bezdomovkyně v rámci svých možností starala, krmila je, zajistila jim přístřeší… ale záležitosti jako kastrace, odčervení či očkování byly zjevně nad její finanční a zřejmě i duševní schopnosti. Přijaté kočičky mají herpesvirus, vnější i vnitřní parazity, pochopitelně nejsou kastrované. Uvidíme, jak se bude celá kauza vyvíjet dál. Tento kocourek je synem kočičky Jarmilky.

16. 11. 2015
Kocourek dostal jméno Švanda.

1. 12. 2015
Švanda je stále v léčení, ve skupině koček z Císařky byly potvrzeny chlamydie, takže je musíme přeléčit pro jistotu všechny. Ale je to jen otázka několika dní, kdy bude i Švanda hledat nový domov.

25. 12. 2015
Švanda děkuje za dárky, které získal v rámci vánočního Kočičího přání konaného 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

2. 1. 2016
Švanda našel nový domov. Kočičího parťáka si k nám přijel vybrat pán z obce kousek od nás – nedávno přišli o svého kocourka doma bylo smutno. Švanda vyhrál na celé čáře – líbil se na první pohled a podmínky, do nichž si ho pán přál adoptovat, byly pro něj doslova šité na míru, a tak jsme ho vypravili bydlet. Žít bude v domku s možností pozdějšího výběhu ven na zahrádku. Za kočky bude jedináček, ale doma bydlí ještě hodná fenka, tak doufejme, že se brzy skamarádí. Za prima domov pro Švandu velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

3. 2. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, Švanda je hodný, žere dobře, pořád je hodně plachý, dost se bojí lidí a různých zvuků v domě. Zřejmě má ze svého ranného mládí s lidmi dost špatnou zkušenost. Myslím, že se má u nás dobře a že jen potřebuje více času na pořádné zabydlení. S pozdravem L. Z.

5. 1. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, Švanda je zatím plachy, mírně bojácný, ale pomalu se zabydluje. Dva dny nežral, ale od včerejška už žere. Myslím si, že je to asi normální a že bude vše v pořádku. Dávám Vám toto na vědomí a jsem s pozdravem L. Z.