Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světlana (Sylvinka)

SVĚTLANA NAŠLA NOVÝ DOMOV 19. 9. 2013 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: pouze do bytu, jako jedináček i do kočičí party
Charakteristika: Světlanka je nádherná bílá kočička, kterou jsme přivezli od jejích dočasných pečovatelů. Světlanka měla plné uši svrabu a zplstnatělou a nekvalitní srst, takže ji pan doktor ostříhal a do oušek jsme poctivě kapali. Nyní už je Světlana v pořádku, ouška téměř doléčená, srst časem doroste, a tak i Světlana hledá nový domov. Je to mazlivá, kontaktní, nekonfliktní a nedominantní kočička, která má ráda pozornost člověka, mazlení, hry s provázky a balonky. Je to dlouhosrstá kočička, takže bude potřeba o srst pečovat, resp. vyčesávat, ale Světlanka s tím nemá problém. Světlanka může žít jako jedináček, ale hodí se i do kočičí party – určitě to není samotářka. U nás sdílí pokojík s Mandarínem, se kterým dobře vychází a je na něj zvyklá, ale společné umístění není podmínkou.
Světlana na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

7. 8. 2013
Světlanka k nám dorazila 5. 8. 2013 spolu s Mandarínem od svých posledních dočasných pečovatelů v Praze. O jejich převzetí do péče nás žádali už před pár týdny, ale pořád tu nebylo volné místečko. Až teď, a tak je Světlana u nás a až ji dáme do pořádku, budeme pro ni hledat nový domov, ve třech letech už by si ho zasloužila. Zatím jsou s Mandarínem spolu v karanténě. Stejně jako Mandarín má i  Světlanka uši plné svrabu, v jednom oušku prý svrab způsobil chronické opakované záněty. Kromě oušek je na první pohled patrná už jen velmi nekvalitní, mastná, lámavá a hodně zdredovatělá srst, jinak se Světlana jeví celkem fit. Je velmi kontaktní, mazlivá, „ukecaná“, občas ječí jako siréna. Jakmile si ji ale člověk hodí přes rameno, zmlkne, vrní a je blahem bez sebe. Taky ráda šplhá po nohách, snaží se dostat k člověku co nejblíž, je to vysloveně tahací typ.

9. 8. 2013
Po včerejší seanci u pana doktora je Světlanka ostříhaná. Bylo to nutné, srst byla zplstnatělá, kůže citlivá a Světlanka mrzutá. Ten zákrok jí moc prospěl, kůže se provzdušnila a Světlaně se ulevilo. Krom toho v anestezii vyzvracela prý obrovské množství bezoárů. Hezky jí tím vytrávilo – právě dojídá čtvrtou misku snídaně – kapsička Felix v rosolu… Stále ji ale trápí svrab a zánět v uších.

20. 8. 2013
Ušní svrab i zánět v ouškách už Světlanku netrápí, ouška ještě týden dokapeme, teď už bezbarvými kapkami, a bude to v pořádku, chtělo to hlavně vyhubit ty nánosy svrabu… žádné jiné neduhy nemá, je krásná a zdravá a začíná se ucházet o prima domov. Za pár týdnů jí doroste kožíšek zase do plné parády, zažloutlá srst kolem oušek a na ťapkách zmizí a bude to prvotřídní krasavice.

19. 9. 2013
Světlana našla nový domov. Světlanku (v novém domově dostala jméno Sylvinka) si na našich stránkách vyhlédl mladý pár z Havlíčkova Brodu, poohlíželi se po nějaké té chlupaté kamarádce do nového bytu. Následovala návštěva u nás, vše dohodnuto, dojednáno, doma připraveno a dnes se Světlanka vydala na cestu. V bytě to nejdřív všechno proběhla a prozkoumala, pak jí došlo, že to asi myslíme vážně, přišlo trochu nervozity, schovávačka za sporákem, ale brzy se nechala vylákat na kapsičku a uvelebila se s páníčky na gauči. Dorazila na správnou adresu, snad na to brzy přijde:-) Za adopci Světlanky děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

4. 1. 2015 jsme dostali novoroční e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, děkujeme za přání a také Vám přejeme vše nejlepší a hodně zdraví. Sylvinka se má, řekl bych, výborně. Vánoce jsou pro ni období chytání vánočních ozdob přímo ze stromečku, jen petardy na Silvestra se jí moc nelíbí:-) Ale musím říct, že je pořád hodnější a hodnější… V příloze posílám několik fotek… Š. J.

1. 1. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, už jsem Vám chtěl několikrát napsat, ale nenašel jsem to „pravé básnické střevo“. Sylvinka je úplně v pořádku, teď o Vánocích a hlavně na Nový rok jí vadily dělobuchy a petardy, které byly slyšet zvenku, ale naštěstí toho hluku nebylo tolik. Spolu s námi si užila vánoční stromeček a dokonce i cukroví, které sem tam úspěšně ukradla. Sylvinka se naučila spinkat s námi v posteli, nejraději na mém polštáři ale tenhle zvyk musíme trošku omezovat, protože její vrnění je tak silné, že při něm jde jen těžko spát:) Jinak má strašně ráda jakýkoliv kobereček, obzvlášť nový, u vchodových dveří, odkud má perfektní výhled po celém bytě a zároveň po kuchyni, jelikož má výborný apetit a nerada by přišla o nějakou dobrotu:) Dál jsme zjistili, že je Sylvinka tak trochu voyeur, strašně ráda nás pozoruje při sprchování, i když sama ho ráda nemá:) A poslední věc, ke které Vám musím poslat video, až ho dostanu z mobilu do pc, je, že se Sylvinka naučila aportovat tyčinku smotanou z novinového papíru, vydrží za ní běhat třeba hodinu, a dokud jí to baví, tak jí vždycky přinese zpátky. Těch věcí, které bych mohl napsat, je jistě víc, ale ty přidám až se slíbeným videem a nějakými fotkami. Rád bych Vám popřál hodně štěstí a zdraví do nového roku a všem vašim kočičkám nový, krásný domov. Š. J.

14. 10. 2013 dorazila sms.
Dobrý večer, Sylvinka si myslím celkem dobře zvykla na byt, tento víkend jsme ji poprvé vzali k rodičům, opět žádný problém, suverénně prozkoumala celý byt a zbytek dne prospala, s ostatníma kočkama se ještě nepotkala. Měla jste pravdu, nové granule jí moc nechutnají, papá je jen když opravdu musí a nevím, jestli už jsem to psal, ale miluje svůj oranžový míček, honí ho neustále po celém bytě. Hezký večer, SJ

1. 10. 2013 dorazily fotografie a e-mail.
Dobrý večer, omlouvám se, že jsem se neozval dřív, ale moc nebylo s čím. Situace se celkem stabilizovala, Sylvinka si zvykla, že přítelkyně vstává v 6 hodin a pravidelně nás chodí tahat z postele, aby jsme náhodou nezaspali, o víkendu je to trochu méně příjemné:). Pořád má strašnou chuť do jídla, většinou si po kapsičce k večeři a neúspěšném žumrání o nášup, dává ještě granulky na doražení, zjistili jsme, že nejspíš nemá ráda ryby, protože cokoliv, co obsahuje rybí maso, odmítá a úplně stejný pamlsek s jiným masem, jí chutná. Dneska jsme Sylvince dovezli škrábadlo, viz fotky. Troufnu si říct, že jsme jí udělali radost, kromě přestávek na jídlo z něj prakticky neslezla:) To by bylo pro dnešek asi vše, Sylvinka posílá pac a já přeji příjemný večer. Š. J.

26. 9. 2013 dorazila fotka a krátký e-mail.
Dobrý večer, Sylvinka je v nejlepším pořádku, pořád má hlad, opravdu by mohla jíst od rána do večera. Teď už asi tak půl hodiny honí její míček po celém bytě. Udělal jsem pár dalších fotek ale pořádné, nerozmazané jsou jen dvě, nejsme bohužel moc zdatní fotografové. Brzy se ozvu s dalšími fotkami a zprávami. S pozdravem, Š. J.

24. 9. 2013 dorazila sms.
Dobrý večer, Sylvinka už nám v noci nepláče, pořád by jen papala, hlavně kapsičky, ale začíná už i granulky. Začalo se jí moc líbit drbání na bříšku a jak jsem psal minule, spoustu času tráví na okně, jen pro pelíšek se nám nepodařilo zatím najít správné místo. Ještě musím udělat nějaké nové fotky a poslat vám je. Přeji pěkný večer, Š. J.

22. 9. 2013 jsme dostali první fota a zprávy z nového domova.
Dobrý den, posílám první fotky Sylvinky, jsou jen z mobilu, snad to bude stačit. První dva dny toho Sylvinka moc nenaspala, tak si to dnes vynahrazuje. Našla svoje místo přesně, jak jste říkala, na židli pod stolem. Stejně tak okno si oblíbila a dlouze pozoruje projíždějící auta. S hlazením problém není, Sylvinka by se nejraději nechala hladit celý den, ale moc se jí nelíbí chování a mazlení. Stejně tak je problém s jakýmkoliv jiným jídlem, než jsou kapsičky, ani pamlsky nechce papat. V noci už je klidná a nenaříká. Příští týden vyfotíme víc fotek a pošleme nové zprávy. Přeji pěkný zbytek víkendu, Š. J.