Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tulipán

TULIPÁN NAŠEL NOVÝ DOMOV 24. 7. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 2 roky
Kastrovaný/a?: ano, 1. 6. 2020
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, kočičí jedináček, případně do společnosti nedominantní kočičky či kocourka či hodného pejska, klidná domácnost bez dětí
Další informace: 
Charakteristika: Tulipán je nechtěné dědictví. Jemu a jeho údajné sestře Kiwi zemřela panička a dědicové, kteří převzali domek, o kočky nestojí, jak to tak bývá, a tak nás kontaktovala rodina ze sousedství, zda bychom pro Kiwi a Tulipána nenašli nový domov. Tulipán k nám dorazil ve stresu, plný rozličných parazitů. Zpočátku o kontakt s lidmi nestál, to se ale v průběhu léčby změnilo a zjistili jsme, že Tulipán je velký mazel. Sice zatím trochu lekavý, ale přece jen gaučák a povaleč. V novém domově bude určitě nutný bezpečný výběh – už nyní je patrné, že ho zahrada láká. Nejraději bude žít jako kočičí jedináček, ale nedominantní kočička či kocourek by asi nebyl problém, každopádně Tulipán se bude fixovat na lidi. Hodný pejsek také není překážkou.
Tulipán na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

28. 5. 2020
Tulipán je asi dvouletý kocourek, údajně bratr kočičky Kiwi. Jejich panička zemřela a dědicové, kteří převzali domek, o kočky nestojí, jak to tak bývá, a tak nás kontaktovala rodina ze sousedství, zda bychom pro Kiwi a Tulipána nenašli nový domov. Kiwi se podařilo odchytit dřív, je u nás od 30. 4. 2020, zatímco Tulipán dorazil až 25. 5. 2020. Stejně jako Kiwi, je i Tulipán ve stresu a kontakt s námi zatím nestojí. Nepůsobí ale nepřátelsky. Výživová kondice se nejeví špatně – ostatně byl už delší dobu krmen sousedy. Je ale obalený klíšťaty, levé oko má zanícené, uši strupaté a olysalé… s detailnějším zkoumáním musíme vyčkat, až se uklidní. Čeká ho kastrace a vstupní prohlídka.

7. 6. 2020
Tak Tulipán už je po kastraci (1. 6. 2020). Vše proběhlo v pořádku, pan doktor mu ještě vytahal několik klíšťat, která nepobila pipetka Stronghold. Tulipán měl desítky klíšťat, po kterých zbyly stroupky, ale ty se samozřejmě zahojí. Zároveň dokončujeme odčervovací proces, u Tulipána byly zjištěny giardie. Až bude léčba u konce, přesuneme ho mezi ostatní. Zatím se Tulipán jeví jako hodný kocourek, který se ale všeho hodně bojí:-) To je ale maličkost, to doladíme.

22. 6. 2020
Tulipán je zdráv, paraziti úspěšně pobiti, takže může hledat nový domov.

24. 7. 2020
Tulipán našel nový domov. Bude žít se svou novou paničkou jako kočičí jedináček, v domku se zahradou, v obci nedaleko od Kolína. Za prima domov pro Tulipána děkujeme:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

6. 11. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, kocourek jen kvete, má se dobře a je spokojený, je to člen rodiny. Je hodný i zlobí, prostě kočka, jak má být. S.

14. 1. 2021 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, po delší době se vám ozývám, že kocourek je v pohodě, jsme už sehraná dvojka, mám ho moc ráda a jsem také ráda, že ho mám. Myslím, že je spokojený, hlavně teď v zimě, že je doma v teple a má všeho dostatek. Přes den, když jsem v práci, doma krásně vydrží sám, nemá s tím žádný problém. Když přijedu, čeká na mě na chodbě u dveří do garáže. Posílám vám fotku z Vánoc, ty letošní jsem pracovně nazvala „Šťastné a rozvalené“. Takže vše je, jak má být, nic mu nechybí, ven jde, když chce a na jak dlouho chce. Mějte se krásně a přeji vám do toho letošního roku hlavně pevné zdraví a spokojenost, ať se vám daří. Zdraví vás DS a Tulipán, kterému spíš říkám Pupík.

28. 9. 2020 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, Tulipánek se má dobře, už je tady opravdu doma. Posílám Vám alespoň jednu fotku, abyste ho viděla:-) Krásně si zvykl i na moji dceru, která sem občas přijede, teď tu byla pár dní na dovolené a Tulipán si ji také ochočil. Trochu mu začalo téct levé oko, to, ve kterém měl zánět, když k vám přišel. Zajedu s ním raději tento týden na veterinu, aby se mu to nerozjelo víc. Jinak je vše bez problémů, je to zvědavý všudybyl a všechno ho zajímá, do všeho potřebuje strčit nos. Ven chodí, ale jen když je hezky, jinak když prší, tak mi na otázku, zda chce jít ven, řekne „néé“:-) Zase se vám ozvu, mějte se hezky. DS a Tulipán

23. 8. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, hlásíme se s Tulipánkem, vše v naprostém pořádku, ve středu jsme byli na přeočkování, nic mu potom nebylo. Včera jsem ho prvně pustila ven, měla jsem z toho dost obavy, ale byl vzorný, ven šel opatrně a pomalu, vše si očichával a prohlížel, pobyli jsme tam asi půl hodiny a sám šel domů. Pak jsem šli ještě jednou, a odpoledne už tam ani nechtěl. Dneska jsem ho pustila ráno, nechala jsem mu otevřené dveře, šel se projít, ale úplně v klidu, mám dveře otevřené a on chodí ven i dovnitř, jak chce. Takže je to lepší, než jsem čekala, zvládli jsme to v pohodě. Je to jedlík, pěkně se oplácal za ten měsíc, vypadá spokojeně. Má se dobře a nemusíte o něj mít starost. Zase vám dám vědět. Přejeme vám hezkou neděli. D. S. a Tulipán

10. 8. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, kocourek je absolutně v pořádku a pohodě, už i trochu zlobí, takže je to dobré. Před 14 dny jsme byli na očkování, proběhlo to dobře, nic mu potom nebylo, jen celé odpoledne prospal. Příští týden ještě půjdeme na přeočkování. Jídla spořádá za dva, vše je fajn. Už se oba těšíme, až bude moct jít ven, je vidět, že se mu tam chce. Mám trochu obavy z toho prvního kontaktu s venkem, nejradši bych mu koupila kšírky a nejdřív to s ním párkrát prošla na kšírách, jen nevím, jestli by si je nechal nandat, má svoji hlavu, panáček. Zase se Vám ozvu, snad to zvládnu dříve. Mějte se hezky, DS a Fanfán Tulipán vás zdraví.

26. 7. 2020 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, hlásím se, jak jsem slíbila. Kocourek je úplně v pohodě, mazlíme a hladíme, už mi několikrát usnul na klíně úplně rozvalený. Krásně baští a chodí na záchod předpisově, nemáme žádný problém. Odvedla jste na něm skvělou práci, je čisťonký jako mydlinka. Chvílemi je ještě opatrný, zdržuje se hlavně v obýváku, a když odejdu, zaleze si pod poličku, odkud má výhled ven z balkonu, ale taky na mě do kuchyně. Pod tou poličkou si to oblíbil. Ale taky už seděl se mnou v kuchyni na židli vedle mě a koukali jsme spolu na noťasu na zahradní proměny:-) Včerejší den jsme prolenošili, začínám ho pomalu navykat na běžné ruchy mojí domácnosti (myčka apod.). Tak snad to bude už jen lepší a lepší, zítra nebo v úterý zajedeme na očkování. Zase se vám ozvu. Mějte se hezky, my už se hezky máme:-), teď zrovna tady pořádá hon na masařku:-) Zdraví D. S. a nový Pan Domácí Tulipán