Jdi na obsah Jdi na menu
 


Twist (Twix)

TWIST NAŠEL NOVÝ DOMOV 24. 9. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 4 roky
Nalezena/a: 
V naší péči od: 10. 7. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, akční domácnost (i s dětmi), ideálně jako kočičí jedináček, ne do společnosti dalšího kocoura (nedominantní kočička možná)
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Tami a Twist byli nalezeni v okrese Praha-východ, oba hladoví a obalení klíšťaty, s rýmou… Majitel se nepřihlásil a jejich nálezkyně je předala nám. Poléčili jsme, co se dalo, a Twist je připraven odejít do nového domova. Dostal se do ideální kondice a nudí se u nás, potřebuje akci. Hodí se do domku s bezpečným výběhem, ideálně jako kočičí jedináček, případně k nedominantní kočičce. Kocoury bohužel rád nemá. Je to akční zvíře, které se honí za balónky, myškami atd., zároveň ale potřebuje mazlení, teplo a něco dobrého na zub.
Twist na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

21. 7. 2021
Tami a Twist byli nalezeni poblíž obce Nová Hospoda v okresu Praha-východ. Oba hladoví, obalení klíšťaty, s rýmou… Nálezkyně je naložila v naději, že se ztratili při bouřce, ale v okolí se k nim nikdo nehlásil. Tak je dovezla k nám s tím, že bude pátrat dál. Twist je stejně jako Tami nastydlý, ale není na tom tak hrozně jako Tami. Je to obrovský kocour a v lepších dobách jistě vážil okolo 6 kg, teď je hubený, začervený, nedokrmený… Z jejich stavu je prostě zřejmé, že na „volné noze“ už fungují nějakou dobu… Možná se ztratili, možná se jedná o nechtěné dědictví – zatím nevíme. Ale odčervujeme, léčíme a krmíme.  

21. 8. 2021
Twist může hledat nový domov. Samostatně, s Tami jsou sice na sebe zvyklí, nicméně je zřejmé, že jeden druhému chybět nebude. Twistovi jsme poléčili rýmu, zůstal mu jen neprůchozí slzný kanálek, což je spíše kosmetická vada. První dva týdny u nás byly napínavé, Twist zjevně nebyl zvyklý být někde zavřen a karanténní pokojíček se mu zdál malý. Pokoušel se zdolat okna, dveře i pletivo, čumáček měl odřený od pletiva… Ale zvykl si, nicméně je vidět, že čerstvý vzduch má rád.

24. 9. 2021
Twist našel nový domov. Jel daleko, až do podhůří Krkonoš. Bude žít se svou novou rodinou jako kočičí jedináček, v domě se zahradou. První zprávy jdou dobré – po příjezdu slupnul prý tři kapsičky a spal s páníčky v posteli. Tak to vypadá nadějně:-) Za prima domov pro Twista velmi děkujeme.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 7. 2022 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, dlouho jsme nic neposlali, tak jen pro ilustraci. Twix je nová rasa zvířete, takový kočkopes zahradní, lovecký. Trvá stále na tom, že nás musí doprovázet při všech činnostech a „pomáhat“, a to i v koupelně. Tam chodí sice nerad, ale když tam jsme, tak tam chce taky. Stále je nejraději doma a na naší zahradě, ve vedru si našel místečko za chalupou ve stínu. A stále nám nosí úlovky. Výborně toleruje smečku vnoučat a nechá se od nich hladit. Pořád si chce hrát, běhá po zahradě až za ním lítají drny, je s ním prostě sranda! J. R.

7. 4. 2022 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, posílám jen pro ilustraci, o víkendu byla taková zima, že se nám ani jednomu nechtělo ráno z postele. Jinak kočičák je boží. Ničeho se už nebojí, akorát vysavač, to je nepřítel. Chodí si na zahradu, jak se mu chce, a jsme si jistí, že neopouští náš pozemek. Drží se kolem chalupy a rád se vrací do tepla a ke svým mističkám. Zdravím a přeji všem ostatním kočičkám, aby si našly také svoje chaloupky! J. R.

15. 2. 2022 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, kočičák je spokojený, líný až běda, jen by spal a mazlil se. Ale chodí už několikrát za den ven, vždy na pár minut. Našel si místečko, takovou pozorovatelnu, a tam sedává, když je pěkně. To jsme ale nevyfotili, protože když vyjde někdo z nás ven, tak pozorovatelnu opouští a vydá se poslušně u nohy na vycházku jako pejsek. Taky už se naučil rozpoznat auta, co přijedou na dvůr. Na cizí auto nic, ale když přijedu já z práce, tak je hned venku a vítá mne! Je to prostě kámoš. Posílám fotky z procházky po zahradě, krmili jsme spolu ptáčky. Poslední fotka je z postele, jak jinak! Twixík dřepí páníčkovi na břiše a kouká skrz záclonu do zahrady. Zdraví J.

26. 1. 2022 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, Twix je pořád bezva kočičák. Rád se pomazlí, hraje si s námi, přitulí se, baští, už ne tak hltavě jako na začátku. Řekla bych, že zdomácněl a už se ničeho nebojí. Dokonce ani toho psa, co mají jedni naši mladí. Když přijedou se psem, tak se ti dva očichají a pozdraví a pak se po celou dobu návštěvy tolerují. Děti má taky rád, ale když je příliš rušno, zaleze si někde do koutka. Taky už začal trochu chodit ven. Pokud jdeme na zahradu já nebo manžel, jde taky na procházku, ale ze zahrady se dál nepouští. Sám si vyjde tak 2 x za den na chviličku, myslím, že se chodí venčit. Protože na ten domácí záchůdek chodí čím dál méně. Rád si šmejdí na půdě, a vůbec je pěkně zvědavý, u všeho musí asistovat. S naší sousedkou, taky kočičí mámou, jsme si říkaly, že je asi rasy ruská modrá:-), stejně jako jeho společnice, o kterou se stále staráte u Vás. Jsem fakt ráda, že jsme se navzájem našli! J. R.

20. 12. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Nosím jim dobroty a oni je nejedí.

29. 11. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Milá teto, po delší době ti zase píšu z mojí chaloupky, kde teď bydlím s těma lidma. Pořád jsou fakt moc hodní. Když přijede domů panička, tak jsem rád, protože vždycky přiveze spoustu dobrot. A dovolí mi, abych si lehnul na ni a zahříváme se spolu a mazlíme. Často k nám do chaloupky chodí ta teta s tím blbým psem. Ten se mne ale bojí, protože mi chtěl sežrat moje granulky a já jsem to nedovolil a vynadal jsem mu. Od té doby se mnou sice nemluví, no, ale aspoň neotravuje. Taky k nám často chodí ti malí lidi, ale ti mi taky nevadí. Když dostanou nějaké jídlo, tak jim často padá ze stolu a já si aspoň něco smlsnu! Ale teto, to ti hlavně musím napsat. Ti moji lidi mi ukázali dvířka ven. Dovolili mi vyjít, když se mi zachce. No jo, ale mně se nechce ani trochu! Venku je taková zima, že si raději lehnu na gauč v teple. Někdy se teda ven mrknu, jestli se to třeba nezlepšilo a není tepleji, ale je tam pořád hnusně. Několikrát jsem byl chvíli na zahradě s lidma, vyskočil jsem si i na strom, ale na tom gauči je to stejně lepší. A taky ti musím ještě napsat, že jsem už přinesl těm mým lidem tři myšičky. Oni jsou asi rádi, protože mne chválí a tu myšičku si vždycky vezmou a dají mi za ni bonbónek! Teto, já mám takovou radost a je mi tady tak dobře. Když jdu někdy na chviličku ven, tak si pořád hlídám ta dvířka, abych mohl hned nazpátek a nemusel zase zůstat venku. Protože tady v mojí chaloupce je to moc fajn. Už jsem byl i na půdě a různě. Ale když zavolají, ať jdu domů, tak hned běžím, abych dostal nějakou dobrotu. Tak se měj taky hezky, teto, a koukni se, jak jsem krásný! Posílám obrázky. Myslím na tebe! Tvůj Twixík.

30. 10. 2021 jsme e-mailem dostali dvě fotografie s krátkým textem:
Učím se řídit železnici.

4. 10. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Milá teto, píši Ti z mého nového domečku. Je to tady docela fajn, mám hodně místa na hraní a můžu si lehnout a odpočívat, kde chci. Také jsem si tady našel pár místeček, kde se mohu na chvíli schovat, když se něčeho leknu. Bydlí tady se mnou dva lidi a musím říct, že se o mne hezky starají. Skoro bych už řekl, že to jsou moji lidi, protože mne mají určitě rádi. Hodně mne hladí, mazlí se se mnou, dali mi spostu hraček i nový pelíšek. Moc mi chutnají jejich kapsičky i granulky a dávají mi jich, kolik si řeknu. Když se procházím se zdviženým ocáskem a naparuji se, říkají, že jsem jejich krásný kocourek a taky plyšáček. Ale jsou někdy trochu divní. Představ si, teto, mají doma takové zvláštní skříňky, které vydávají zvuky. Třeba vrčí, šumí, šplouchají, ťukají a tak. Těch se malinko bojím, ale když si je prozkoumám, zjistím že nejsou nebezpečné. A pak mají ještě jednu skříňku a do té si dávají oheň, ale té se opravdu bojím. Sice je z ní pěkně teplíčko, ale stejně se musím schovat. Když ten oheň zavřou do skříňky a neotevírají, tak se zase jdu na chvíli podívat. A ještě bych moc chtěl ven na zahradu, ale ti moji lidi mne nepustí. Hladí mne a slibují, že mne jindy pustí, ale teď ne. Tak to mne mrzí. Ale jinak, teto, jsem fakt rád, že teď ty nové lidi mám. A ani jim nevadí, když si na ně v noci vyskočím a spím s nimi v jejich pelíšku, smějou se tomu! Jednou k nim přišli takoví malinkatí lidi a ti mne taky trochu hladili a byli na mne hodní. Tak jsem je oblíznul:-) Zase Ti někdy, teto, napíšu. A říkají mi Twixík, ale to mi nevadí. Posílám Ti, teto, ještě nějaké obrázky, abys viděla, jak se mám hezky!

24. 9. 2021 jsme dostali první e-mail a fotografii z nového domova.
Twix po třech kapsičkách.