Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ute (Julinka)

UTE NAŠLA NOVÝ DOMOV 7. 1. 2023 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: konec dubna 2022
Odchycena/a: 25. 6. 2022 v Holicích v Čechách
V naší péči od: 8. 7. 2022
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne, nicméně po vleklých problémech s okem má jedno očko menší
Podmínky: byt, do kočičí či psí společnosti, k dětem
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Ríšu a Utinku nám předali nálezci poté, co u nich strávili dva týdny. Oba jsou potomci bezprizorných koček (pozor, nejsou to sourozenci), které se objevily v lokalitě, kde místní bezprizorné kočky přikrmují. Oba dva byli podvyživení, s nafouklými bříšky a hnisem slepenýma očima, navíc bylo zřejmé, že pokud mají mít šanci na slušnější život, je potřeba je od plaché matky odebrat co nejdříve. U nálezkyně se jim dostalo základního odčervení a absolvovali léčbu antibiotiky a mazání očí. My doladili zbytek a oba začali růst jako z vody. Utinku po prodělané infekci trápilo horní víčko pravého oka, přetáčelo se dovnitř a tlačilo na oko, což pro ni bylo bolestivé, ale s operací jsme museli počkat, až trochu povyroste. Operace se povedla, vřed, který se pod postiženým víčkem objevil, se podařilo s úspěchem vyléčit, jediná památka na trable s okem je menší pravé oko, ale je to jen kosmetická vada. je bohužel bolestivé. Utinka je zdravá, sebevědomá kočička, ale nikoliv dominantní, s pozitivním vztahem k lidem i ke kočkám. Jako jedináček by určitě nebyla šťastná, do nového domova může odejít s Ríšou, případně i sama, pokud bude mít doma kočičího či psího kamaráda. Dosud žila jen v bytě, takže ji nabízíme pouze do bytu, ale bezpečný balkon či zajištěné okno budou určitě velké plus. 
Ute na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

19. 7. 2022
Ríšu a Utinku nám předali nálezci poté, co u nich strávili dva týdny. Oba jsou potomci bezprizorných koček (pozor, nejsou to sourozenci), které se objevily v lokalitě, kde místní bezprizorné kočky přikrmují. Oba dva byli podvyživení, s nafouklými bříšky a hnisem slepenýma očima, navíc bylo zřejmé, že pokud mají mít šanci na slušnější život, je potřeba je od plaché matky odebrat co nejdříve. U nálezkyně se jim dostalo základního odčervení a absolvovali léčbu antibiotiky a mazání očí. Zbytek už se pokusíme dotáhnout u nás. Kupodivu nebyli napadeni svrabem, ani blechami či klíšťaty. Utinka měla oči tak slepené, že dlouho vůbec neviděla, a bohužel to vypadá, že bude na jedno oko šilhat. Uvidíme, co se s tím podaří ještě udělat. Doufáme, že se brzy uzdraví a budou moci být očkováni. Obě koťata jsou maličká, ale v jídle se činí, takže brzy jistě dosáhnou ideální váhy.

16. 8. 2022
Utinku čeká plastika víčka. Vlivem dlouhotrvající oční infekce se horní víčko přetáčí dovnitř a tlačí na oko, což je dost bolestivé. Vyřeší to plastika očního víčka, ale bohužel s ohledem na probíhající růst zatím musíme počkat, snad to bude možné společně s kastrací tak za 2 měsíce. Do té doby je potřeba oko aspoň promazávat. Po operaci by se Utince mělo výrazně ulevit, ale kdyby absolvovala zákrok už nyní, hrozilo by, že se bude muset operace časem opakovat.  

31. 8. 2022
Ute hledá nový domov.

22. 10. 2022
Ute 6. 10. 2022 podstoupila avizovanou operaci očního víčka. Operace nakonec byla dramatičtější, než jsme očekávali, protože pan doktor pod víčkem našel ještě vřed, který nebyl vidět, a tudíž jsme ho ani neléčili. Oko muselo Utinku hodně bolet. Operace se ale povedla, i když Utinka musela pár dní strávit v kleci a s límcem, aby si ránu nepoškodila, ale přežila:-) a vypadá to, že i vřed pomalu ustupuje, ještě pár dní budeme oko mazat a věříme, že tím Utinčiny problémy s okem končí. Oko asi zůstane trochu menší, ale je funkční a Utinka to vůbec neřeší.

24. 12. 2022
Ute děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2022–5. 1. 2023).

7. 1. 2022
Ute odjela do nového domova. Mladý pán se poohlížel po kočičí kamarádce pro svou rodinu, včetně tříleté mazlivé kočičky Micinky. Utinka bude žít v pardubickém bytě se zajištěnými okny, čímž se vlastně vrátila do regionu, odkud pochází:-) Za domov pro Ute její nové rodině velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

12. 9. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

4. 7. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

18. 3. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto textem:
Dobrý den. Julinka se zabydlela krásně a Micinka se o ni stará jako maminka. Jinak je vše v pořádku.

13. 1. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

8. 1. 2023 jsme na WhatsApp našli první foto z nového domova (viz fotoalbum).