Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Velký šéf Jack

VELKÝ ŠÉF JACK OPUSTIL TENTO SVĚT 2. 3. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČE
Pohlaví: kocour
Věk: 8–10
Kastrovaný/á?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/á?: ano
Čipovaný/á?: ne
Handicapovaný/á:? ano, senior, chybí mu všechny zuby v horní čelisti, potřebuje kardio vyšetření
Podmínky:
Velký šéf Jack na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY 

10. 2. 2019
Jack je nový přírůstek, který ovšem už nějakou dobu čeká na přijetí. Přišel o majitelku a ujala se ho rodina (ta mu také dala jméno Jack), která má však další kočky, s nimiž se Jack nesnese. Žil dosud asi jako jedináček, možná je t povaha… V dočasném bydlišti byl proto zavřený odděleně od ostatních kočičích členů rodiny (a tím vlastně i od lidských…), ale tam byl smutný, neustále mňoukal a byl nečistotný, což samozřejmě mohlo souviset s nepříliš dobře uspořádaným bydlením a samotou… Rodina proto dospěla k závěru, že Jackovi je třeba najít nový domov a předala nám ho do péče. Jack je starší kocourek a starší zvířata samozřejmě změny snášejí hůř – na Jackovi je vidět, že je smutný a že by nutně potřeboval nový domov. Nové situaci nerozumí, už nechce být sám… jenže u nás to přece jen bude muset ještě nějakou chvíli vydržet, čeká ho karanténa a vstupní prohlídka.

22. 2. 2019
Tak máme za sebou vstupní prohlídku. Jack přišel prakticky o všechny zuby v horní čelisti, ty byly v katastrofálním stavu. Dolní čelist je relativně v pořádku, přiměřeně věku. Co se věku týče, odhadujeme věk na 8–10 let, ale může to být jak méně, tak více. Ačkoliv předávající rodina tuší, odkud Jack pochází, není schopna nám údaje o Jackově věku předat. Každopádně Jacka řadíme do skupiny seniorů. A tak jsme mu nechali udělat i seniorské vyšetření – krevní testy vyšly docela slušně. Jack je FeLV/FIV negativní. Ledviny, játra i cukr v normě, jen zvýšené zánětlivé parametry, což souvisí se stavem zubů. Jack dostal antibiotika, tlamička se hojí se dobře, už od druhého dne krásně baští. Pan doktor mu musel zastřihnout drápky – kde ho majitelé drželi, netušíme – ale drápky měl přerostlé, evidentně neměl kde si je pořádně brousit. Jediný zádrhel, který ještě budeme muset dořešit, je srdíčko. Na RTG vyšlo větší, než by mělo být - takže máme doporučeno ECHO a kardiologické vyšetření, jakmile se odhojí tlamička po extrakci zubů. Přesto bychom chtěli pro Jacka najít nový domov co nejdříve – potřebuje ho velmi nutně a další vyšetření může absolvovat i z nového domova, noví majitelé musí tak jako tak počítat s tím, že se jedná o seniora s minulostí, kde bylo zcela jistě hodně stresu, samoty, smutku a zklamání, diskomfortu a nekvalitní stravy. Ale Jack je nesmírně milý, přátelský a naprosto čistotný kocourek. Občas je ještě takový nejistý asi neví, co od lidí čekat – bojí se „nebát se“.

24. 2. 2019
Jack našel nový domov. Na inzertním portálu padl do oka rodině z obce nedaleko od Čáslavi. Přišli nedávno o podobně starého britského kocourka, a tak se rozhodli dát domov Jackovi. Jack bude v novém domově kočičí jedináček, což mu bude naprosto vyhovovat. Zatím bude určitě jen doma, v létě a pod dohledem bude smět i na zahrádku. Dnes ráno ještě absolvoval Jack kontrolu na veterině po extrakci zubů, tlamička se hojí dobře. Potřebná kardiologická vyšetření už zajistí nová rodina, počítají s tím. Za prima domov pro Jacka velmi děkujeme

2. 3. 2019
Dnes ráno jsme dostali od majitelů Jacka velmi smutnou zprávu. Ráno si Jack u paničky vyžádal jako obvykle snídani a provázel ji pak na místo, kde obvykle jedl… ale už nedošel. Zastavil se, stočil se do klubíčka… a zemřel. Trvalo to celé ani ne pár vteřin, noví majitelé neměli čas na jakoukoliv reakci. Šlo bez nejmenších pochyb o selhání srdce. Jack se na stará kolena dočkal úžasného domova a nebylo mu dáno si ho užít. Možná jeho churavé srdíčko tu radost neuneslo. I to se stává. Kdybychom tušili, jak je jeho stav vážný, do nového domova bychom Jacka s největší pravděpodobností nevypravili. Bylo by to určitě milosrdnější vůči jeho nové rodině. Ale připravili bychom ho o domov. Bezpochyby ten nejlepší, který za svůj život měl. I přes tu krátkou dobu, kterou mu bylo dáno v něm žít. Odešel ve svém domově, milovaný a opečovávaný, spokojený. Netrpěl. Přáli bychom mu víc, mnohem víc. Ale tak to prostě někdy chodí… Jeho rodině děkujeme za vše, co pro Jacka na sklonku jeho života udělala. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

2. 3. 2019 jsme dostali poslední e-mail a fotografie z nového domova:-(
Dobrý den paní Cetlová, posílám pár posledních fotografií Jacka a přes slzy ani nevidím písmenka, tak se omlouvám za chyby, jestli najdete. Tolik jsme se mu snažili nahradit roky strádání. Ale nebylo nám to dopřáno. Jen pár slovy na konec. Jeho týden se mi zapíše do srdce. Chodila jsem k němu z práce (pracuji vedle ve školce). Vždycky jsem si sedli spolu na gauč a pomazlili se. Učil se pomalu. Chodil nejdřív jednou tlapičkou, potom oběma, třetí den mě přešel přes klín a pátý den už jsem ho chovala jako miminko. Tolik nám věřil. Gourmetky měl strašně rád. Chodil si po celém našem domečku, nikde jsme ho nezavírali. V noci spal buď v pracovně, nebo s námi v ložnici. Když byl manžel v týdnu doma, tak si zabral houpací křeslo, ale když odjel, zabral si jeho místo u mě v posteli. Většinou v noci si odešel, napil se, došel si na záchod a potichu se vrátil. Zkusil jestli spím (vrněl mi u hlavy), a když jsem ho nehladila, tak si lehnul vedle mě a čekal, až se vzbudím. Čekal na holky, až přijdou ze školy, s jednou se rád mazlil a s druhou si hrál. Našel hračky po Uhlíkovi a líbilo se mu, jak může kutálet míček. Fotek jsme moc nedělali, chtěli jsme počkat, až se pořádně zabydlí, abyste viděla, jak je spokojený. Veterinářka měla v týdnu volno, měli jsme s ním jít v pondělí. Jakcoušek má u nás hrobeček vedle Uhlíka. Zasadím jim tam na jaře stromek. Je mi to neskutečně líto. Nezažili jsme hodnější a vděčnější zvířátko, připadal nám jako sen. A teď už nám snem zůstane. Děkujeme za důvěru a možnost mu ukázat, že lidi nejsou jen „šmejdi“. Patří Vám velký dík za to, co děláte. A., P., E. a E. P.

27. 2. 2019 jsme dostali první mms z nového domova s tímto textem:
Jack je neuveritelne klidnej, obcas se prijde pohladit ale jinak porad odpociva, v noci ani nevime , ze je tady, mejte se, zase napisu. P.