Jdi na obsah Jdi na menu
 


Viktorka R01 a pět koťátek

VIKTORKA A JEJÍ KOŤÁTKA NAŠLA NOVÝ SPOLEČNÝ DOMOV 2. 6. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: ?
Kastrovaná?: zatím ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?:
Podmínky:

Viktorka na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

20. 5. 2015
Dnes jsme přijali kočičku s „pracovním“ jménem R01 Zároveň s ní k nám přibylo pět jejích několikadenních koťátek:-) Kočička pochází z Říčan, kde na zahradě jednoho rodinného domku porodila pět koťátek. Majitelka rodinného domku nebyla z malé rodiny nadšená, a tak zavolala říčanskou městskou policii. Městská policie ale nemá vlastní záchytné zařízení, ani smlouvu s jiným útulkem a u nás bylo zrovna místo… Nic víc nevíme, snad jen to, že kočička i její koťátka přežila transport bez újmy a kočička po přesunu do karantény naštěstí dál svoje děti kojí.

2. 6. 2015
Kočička R01, která nakonec dostala jméno Viktorka, našla nový domov společně se svými dětmi! Před pár dny se nám ozvala rodina z městečka severně od nás, že by o Viktorku moc stáli, její příběh je zaujal a chtěli jí pomoci. Zvládnou prý i nějaké to koťátko. Jenže koťátka se zatím rozdělit nedají, Viktorka je kojí… A tak padlo rozhodnutí adoptovat celou rodinu. Ano, i nám se to zpočátku zdálo nereálné, takže jsme nejdříve vyrazili na obhlídku potenciální domácnosti, abychom vše projednali předem. Žádné zádrhele se kupodivu neobjevily, noví majitelé jsou dostatečně soudní a zkušení, takže Viktorka se mohla i se svou rodinou přestěhovat. Bude tedy bydlet v rodinném domku s prima rodinou a třemi pejsky. Jen pro úplnost – koťátkům jsme v azylu jména nedali – čekali jsme, až zjistíme jejich pohlaví. Teď už to víme – jediné zrzavé koťátko je chlapeček, ostatní čtyři jsou holčičky:-) Jména dostanou v novém domově. Jsou to zatím první naši svěřenci, kteří nemají vlastní profily, ale – naštěstí pro celou kočičí rodinu – se všechno seběhlo tak rychle, že jsme je ani nestačili vytvořit. V novém domově jsme ale Viktorku a její koťátka stihli vyfotit. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

26. 10. 2015 jsme dostali smutnou zprávu.
Dobrý den, omlouvám se, že píšu takhle pozdě. Bohužel Viktorka se nevrátila. Minulý týden na další obchůzce našel můj brácha kočičku v kolejišti. Už byla ve značném stadiu rozkladu, tak není na 100 % jisté, že to byla Viktorka, ale dá se to předpokládat:-( Zkoušeli jsme stále sousedy a obcházeli celou Zeleneč, ale nic:-( Jinak abych nepsala jen negativně. Koťata se mají výborně, jsou to už obři, zase vám pošlu nějaké fotky, až se mi podaří je odchytit. Hezký večer, P.

29. 8. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak vám posílám další várku těch našich miminek, jestli se jim tak dá ještě říkat:-) Je celkem oříšek vyfotit je všechny najednou. Celý den běhají venku a loví myši, na noc se scházejí a spí doma. Byl o ně sice zájem, ale stále to vypadá, že si je všechny necháme, jsou to naši miláčkové:-) Přeji hezký víkend, P.

12. 7. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám další várku fotek našich miminek. I když miminka už to moc nejsou:-) Mají se všichni skvěle, s pejskama jsou kámoši. Viktorka už zná celé okolí a chytá myši jako o život. Je vykastrovaná, takže nemáme strach. Přeji hezký zbytek víkendu, P.

18. 6. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, u nás vše v nejlepším pořádku. Viktorka se láduje od rána do večera a hezky přibírá a miminka rostou jako z vody. Už to jsou pěkní divoši:-) V příloze posílám pár fotek, ovšem někdy je těžké je vyfotit, protože jsou jako klubko hadů:-) Přeji hezký den, P.