Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrtulka (Apolenka)

VRTULKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 14. 9. 2014 (podrobnosti viz níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: cca duben 2014
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, zkrácený ocásek
Podmínky: byt i domek se zahrádkou, spíše jako jedináček (má tendenci ostatní kočky uzurpovat), možno i k větším dětem
Charakteristika: Vrtulka se jednoho srpnového dne objevila na zahradě u rodinného domku v Kutné Hoře. Ztracená, hladová, zraněná. Kromě zanícených očí, kašle a blech ji trápil ocásek, který byl v půlce zlomený. Náprava už nebyla možná, takže o půlku ocásku Vrtulku náš pan veterinář připravil. Dneska už Vrtulku netrápí nic, naopak, spíš trápí ona nás:-) Klame tělem – modrooká křehká kočička vypadá jako andílek. A ano, umí být velmi milá, k lidem kontaktní, mazlivá, důvěřivá. Ale dokáže také řádit jak „černá ruka“ – skáče, lítá, provokuje každého, koho potká. A když se jí něco nelíbí, umí i pěkně kousnout. Ostatní kočky spíše uzurpuje a má tendenci utíkat – jakmile otevřeme dveře, nejraději by okamžitě utekla…Je to tedy dáreček, je hodně temperamentní, bude se tedy cítit dobře v aktivnější domácnosti.
Vrtulka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

12. 8. 2014
Vrtulku jsme přijali do Kocourkova 11. 8. 2014. Objevila se na zahradě u rodinného domku v Kutné Hoře. Ztracená a hladová, ale hlavně nemocná – a bohužel i zraněná. Kromě zanícených očí, občasného kašle a pčíkání a kožíšku plného blech ji trápí ocásek. Velmi bolavý, v půlce zlomený, už bohužel bez šance na nápravu. Zítra jsme objednaní na zákrok, při němž jí bude muset být z podstatné části ocásek amputován. A budeme doufat, že už se žádné zdravotní komplikace neobjeví, protože jinak je Vrtulka hodná, k lidem přátelská a důvěřivá, ale hodně unavená, vyčerpaná a bolavá. Je tedy v karanténě a vzhledem k tomu, že ji čeká operace, si tam ještě nějaký čas pobude.

14. 8. 2014
Vrtulka už je po zákroku. Spodní polovina ocásku byla úplně oddělená, ta musela být odstraněna. Dobrá zpráva je, že horní polovina ocásku jí zbyla. Škoda, příroda to měla tak vymyšlené, že by to chtělo ocásek celý, aby byla kresba na ocásku dokonale souměrná. Tak si tedy budeme ty proužky na špičce ocásku, o které teď Vrtulka přišla, jen představovat. Bude krásná i tak:-) . Očka kapeme, blechy hubíme, poctivě podáváme antibiotika. Vrtulka se neustále něčím cpe, apetit má pořádný, mazlí se a hodně spinká.

6. 9. 2014
Vrtulka už je v pořádku a hledá nový domov. Když jí skončila karanténa, zkoušeli jsme ji „podstrčit“ Paní Stříbrné v domnění, že Vrtulku adoptuje a trochu ji „vychová“. To se nepovedlo, Vrtulka jakékoliv výchovné pokusy Paní Stříbrné naprosto ignorovala, a když ji Vrtulka začala vyhánět od jídla, museli jsme Vrtulku přestěhovat. Bylo jasné, že potřebuje pevnější ruku, a tak se Vrtulka ocitla v péči Pastelky, která se jako chůva osvědčila a na Vrtulce už pracuje:-)

14. 9. 2014
Vrtulka našla nový domov. Bude bydlet v rodinném domku jižně od Prahy. Doma má tři páry rukou na mazlení a stejně starou kočičku Rozárku, aby si měla s kým hrát. Kromě toho jí budou dělat společnost ještě dvě kočkomilné fenky. Po kastraci bude moct i ven, snad tedy bude Vrtulka spokojená:-)
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

27. 10. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

14. 10. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domoa (viz fotoalbum).

20. 2. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova – Apolenka je po kastraci.

17. 11. 2014 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova.

8. 11. 2014 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova:
Tak máme za sebou očkování, dáme na doporučení veterinářky a necháme je vykastrovat společně… Apolenka má furt mlečný zuby, takže asi bude o nějaky ten měsíc mladší jak Rozárka… no a Rozárka už má pravě zaječí umysly a už se mrouskala… takže je držíme pod zámkem… Apolenka přestala spát u mne v posteli, natolik se otřepala, že v noci chrápe se psama v obýváku… no pravidleně schazují květiny z oken, když nějaka začne kvést, je potřeba odrbat květy… ale jsou to mazlíčci celé rodiny… nejvíc se mazlí před spánkem a před jídlem… no jsou to mrchy vypočítavý, kočky no…

23. 10. 2014 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova s tímto vzkazem:
Apolenka testuje nové číhadlo.

27. 9. 2014 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz Vrtulčino fotoalbum) a tento vzkaz:
No o té divokosti… zrovna včera jsme si s mamkou říkali, že asi netušíte, jak to někde může vypadat… když se ty dvě hovice rozhodnout, ze nejlepší je blnout v obýváku… tak malá Apolenka, ta se ztratí… ale zas my to máme prostě radši, nám dělá radost, že ty naši miláčkové mají radost, takže pro jejich spokojenost uděláme cokoliv, i kdyby jsme si měli odtrhovat od pusy… a jinak hezky papá všechno, granulky, maso i konzervu… stelivo jsme pořídili ten profesionál, ale než to přišlo, tak jsme koupili od Brita a to je teda taky parádní, to opravdu udělá jednu hrudku a nic se nerozsípá, opravdu to pohlcuje pachy fakt bomba… jinak jsem jí taky vážila na kuchyňský váze, má 1 910 gramů. No, jako Aplolenka je fakt expert, když je zavřu u sebe v pokoji, aby se mohlo vyvětrat, tak se pověsí na dveře a po nich leze, myslím, že ještě párkrát a přijde na to, jak se otevírá kliku, ještě, že tam mám klíč na zamykání. A dukaz misto slibu, ze ji šmakujou granulky.

23. 9. 2014 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz Vrtulčino fotoalbum).

17. 9. 2014 jsme na Facebooku našli první fotografie z nového domova (viz Vrtulčino fotoalbum).