Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Wasabi (Viki)

WASABI NAŠEL NOVÝ DOMOV 9. 7. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca březen 2016
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, sklony k tvorbě močových kamenů, nutná struvitová dieta
Podmínky: do bytu i domku s bezpečným výběhem, ideálně do kočičí společnosti, ale při dostatku podnětů může být i jedináček, vhodný k dětem
Charakteristika: Sushi a Wasabi jako malá koťátka kdosi „zanechal“ v areálu penzionu Babiččina zahrádka. Tam samozřejmě zůstat nemohla, a tak putovala k nám. Zpočátku byla obě koťata zmatená a vyděšená, lidské ruky se bála, asi neměla dobré zkušenosti… Ale to se u nás spravilo a z obou koťat jsou mazlíci:-) Wasabi je krásný heboučký kocourek, velmi mazlivý, hravý, přátelský, ochotný pomáhat vždy a při všem… Je aktivní a dovádivý, hraje si vždy a za každých okolností. Rychle se přizpůsobuje změnám prostředí, mazlí se hlava nehlava s každým, nepodléhá stresu:-) Zároveň je hodný a jemný, nikdy se nesnaží se ohnat packou, nesyčí… je tedy vhodný i do rodiny k dětem. Bohužel má jedno drobné omezení – má (zřejmě se jedná o dědičnou záležitost) sklony k tvorbě struvitových močových kamenů, což znamená, že musí dostávat speciální dietní stravu – v běžné domácnosti to není problém, tento druh diety je běžně dostupný ve formě konzerv i granulí a Sabíkovi navíc dieta i chutná. U nás v depozitu je to ovšem komplikovanější, nejsme schopni zajistit, aby se živil jen svou dietou. Vyžadovalo by to izolaci, což u tak malého kotěte prostě nemůžeme udělat… Už proto bychom uvítali, kdyby mohl Sabík odjet do nového domova. Může bydlet v domku s bezpečným výběhem, ale i v bytě, ideálně do společnosti podobně starého kocourka či kočičky, ale není podmínkou, při dostatku podnětů může být i jedináček.
Wasabi na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

1. 6. 2016
Dvě koťátka (kocourka a kočičku) nalezla 31. 5. 2016 ráno recepční penzionu Babiččina zahrádka. Kontaktovala místní služebnu Obecní policie s žádostí o pomoc s odchytem. Koťátka zřejmě někdo hodil v noci přes plot penzionu. Koťata byla vyděšená, zmatená, panikařila a snažila se utéci, ale odchyt se podařil a pak už putovala k nám do karantény. S lidmi asi dobré zkušenosti nemají, lidské ruky se bojí, ale to napravíme. Zatím to vypadá, že oba sourozence trápí hlavně hlad, což se dá snadno napravit:-) Jinak jsou ve slušné kondici, jen potřebují trochu vykrmit a odčervit. Kočičce chybí špička ocásku, přišla o něj nedávno. Rána už se hojí, ale směrem ke kořenu ocásku jsou otoky a zánět. Zatím nevíme, zda kočička přijde o celý ocásek, nebo se ho podaří zachránit. Teď léčíme antibiotiky a léky proti bolesti. A doufáme, že tím výčet jejich neduhů končí a nic nového se u nás neobjeví. Pokud vše půjde dobře, cca za dva týdny čeká koťátka kontrola u našeho pana veterináře.

7. 6. 2016
Kocourek dostal jméno Wasabi a kočička Sushi.

24. 6. 2016
Sabík hledá nový domov.

9. 7. 2016
Wasabi našel nový domov spolu s kočičkou Šikulkou. Vybrala si je u nás mladá paní pro svou početnou rodinu – žít budou v rodinném domku u Tábora. S ohledem na rušné okolí budou ale žít jen v domě. A nudit se určitě nebudou – 6 párů rukou by mohlo být pro akční koťátka Wasabiho a Šikultu tak akorát:) Za prima domov pro Sabíka a Šikulku moc děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

18. 10. 2017 jsme dostali poslední, velmi smutný e-mail, a poslední fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, bohužel nemám dobré zprávy. Viki a Rozi se rozhodli zhruba před půl rokem utéct, přesně týden před tím, než měli jít na kastraci, jakoby to tušili. Pravděpodobně se dostali střešním oknem ven a přes střechu pak pryč. Ono na nich bylo dost vidět, že je to táhne ven. Vikiho jsme bohužel za pár dní našli sraženého u silnice, o Rozince nevíme, vyvěsili jsme všude fotky, občas se někdo ozval, ale nepodařilo se ji odchytit. Doufala jsem, že ji najdeme, tak jsem Vám nepsala, a pak se nám narodilo další mimčo, tak jsme měli jiné starosti. Opravdu moc mě to mrzí, děti na ně často myslí. Posílám ještě nějaké fotky. Když jsme dávali plakátek do čekárny zvěrolékaře, tak jsme si od nich odnesli kočičku po operaci nohy, kterou přivezl někdo po srážce autem k utracení. Kočička je podobná Vikimu, říkáme jí Jůla, vypadá u nás šťastně, nechce ani moc do světa, jen na malé procházky kolem chalupy případně doma na balkoně. Je mi to opravdu líto, s blížící se zimou na Rozu myslíme, snad se jí daří dobře. S pozdravem, RK

6. 10. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, píšu jen pro Vaši informaci, že koťata se mají výborně. Zejména Viki už teda jako kotě moc nevypadá. Zatím nemáme žádné problémy se zdravím, čistotou, ani jinak. Jsou moc milí, s dětmi se snášejí výborně. V létě jsme je vzali na 3 týdny s sebou na chalupu a moc se jim tam líbilo, zejména Vikimu; ulovil si i myšku. Užívali si zahradu, stromy, ale drželi se stále u domu, kolem nás, na spaní vždy přišli domu, na zavolání ňam ňam, se vždy ukázali. Viky byl moc spokojený, až mi ho bylo při návratu líto, ale doma se srovnali rychle. Nechala jsem je proto raději naočkovat a odčervit, jsme již předběžně domluveni na kastraci Rozinky. Mějte se pěkně, R.

21. 7. 2016 jsme dostali první e-mail a fotografii z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Rozinčině (Šikulčině) profilu, fotografie je součástí Vikiho (Wasabiho) fotoalba.