Jdi na obsah Jdi na menu
 


Yoko

YOKO NAŠLA NOVÝ DOMOV 18. 7. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: konec dubna či začátek května 2014
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?:
Podmínky: ideálně do bytu a k další kočičce podobného věku, vhodná i do rodiny s dětmi.
Charakteristika: Yoko jsme přijímali společně s její maminkou Paní Stříbrnou, Yoko tehdy byla maximálně pár dnů stará. Měli jsme strach, aby se maminka nepřestala vlivem stresu o Yoko starat, ale nestalo se, maminka se starala vzorně a z Yoko vyrůstá krásná slečna. Je to hravá, temperamentní a mazlivá kočička, která by v novém domově jistě uvítala společnost podobně staré kočičky či kocourka.
Yoko na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

28. 5. 2014
Paní Stříbrnou jsme přebírali 3. 5. 2014, spolu s jejím koťátkem, které v tu dobu bylo maximálně pár dnů staré. Paní Stříbrná je dlouho avizovaná maminka Silvera a Yeti, kteří také prošli naším depozitem a našli nové domovy. Místním se Paní Stříbrnou podařilo odchytit až nyní. Zpočátku panovaly obavy, jak to s malou rodinou dopadne, zda maminka pod vlivem stresu koťátko neodvrhne, ale naštěstí se tak nestalo a matka i kotě zdárně prospívají, maminka se o Yoko vzorně stará. Yoko zatím vypadá ve všech ohledech zdravě, je velmi kontaktní, kdykoliv se objevíme, škrábe se mámě přes záda, aby nás mohla uvítat,, je zvědavá a společenská. Bude z ní prima raubíř, zatím ale pořád v péči maminky, k umístění až za pár týdnů.

9. 6. 2014
Yoko už začíná pomalu baštit pevnou stravu, konkrétně granule Meowing Heads Kitten Delight, které jsme dostali darem od e-shopu PACKA.cz

15. 6. 2014
Z Yoko roste zdravá, hravá a drzá kočička:-) Leze, piští, běhá, šplhá, prostě dělá všechno, co dělají všechna zdravá koťata:-) Maminka Yoko stále ještě kojí, ale Yoko už začíná konzumovat i „dospěláckou“ stravu. Yoko se svou maminkou bydlí v pokojíku spolu se Sametkou, kterou Yoko považuje také za svoji mámu:-) A Sametka se o Yoko také vzroně stará:-)

29. 6. 2014
Yoko jsou už dva měsíce. Maminka ji sice ještě kojí, ale už je to jen otázka pár dnů, kdy ji to přestane bavit… Yoko už ale bez problémů přijímá kotěcí granulky a je naprosto samostatná. Temperamentní, hravá, mazlivá, kontaktní, roste do krásy. Čeká ji ještě revakcinace, pak bude moc odejít do nového domova.

18. 7. 2014
Yoko odešla do nového domova. Teď přes léto bude bydlet se svojí paničkou, kocourem a třemi pejsky na chatě u Sázavy, na podzim se přesunou do Prahy do bytu, kde bude mít Yoko „hlavní sídlo“. Pokud Yoko nebude mít problém s pejsky, nemá nový domov chybu… 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

24. 12. 2017 jsme dostali vánoční e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, chtěla bych vám i s Yoko popřát krásné prožití svátků a úspěšný vstup do roku 2018 (samozřejmě v tomto roce i mnoho zachráněných zraněných kočičích dušiček). A hlavně bych se chtěla omluvit, že jsem se tak dlouho neozvala a neporeferovala o životu Yoko v naší rodině. Myslím si, že si tady bez ní nikdo nedokáže běžný chod domácnosti už ani představit. A je jedno, zda se jedná o každodenní rituál, kdy ráno doprovodí všechny členy domácnosti až do kuchyně, posadí se na parapet a tiše (dobře, ne vždy úplně tiše) vyčkává na svůj přísun mlsek, nebo to, že se každý den při stlaní postele nechává zastlat pod přehoz. Moc dobře si uvědomuje, kdo je tady pánem, a nic jí zde neohrožuje. Dokonce i mého téměř 30 kg vážícího psa pojala spíš jako svého sluhu než konkurenta. I když nemám iluze o tom, co tu holky dělají spolu když není nikdo doma. Kočička je chytrá a šikovná. Tento rok si vysloužila vlastní „poličkový systém“, na kterém má své soukromí, může blbnout a zároveň vše dokonale z výšky sledovat. To, že má vlastní adventní kalendář, je asi jasné. Chci Vám tedy už po mnohé poděkovat za možnost adopce takového výjimečného tvora, jako je Yoko. To, co pro kočičky děláte je minimálně chvályhodné. Mějte se krásně a ať se Vám vše daří. Š. P., Yoko, Bowie a zbytek

25. 4. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, v prvé řadě bych se Vám chtěla moc omluvit za tak dlouhou prodlevu od mé poslední zprávy. Vše je v pořádku, Yoko se zdá být spokojená, akorát členové v rodině se jí trochu proházeli. V létě jsme přišli o Mufíčka, nejstaršího, i když pouze osmiletého pejska, kterého jsme museli z důvodu zdravotních potíží nechat bohužel uspat. Snad se na nás shora směje. Druhý shi-tzu Arnold musel zůstat u babičky, protože byl na původní skupinu příliš fixovaný a s čivavou Karlem nevychází, ten se navíc bude v brzké době stěhovat s mojí sestrou, takže by tu zbyl sám. Jeden člen jí ale přibyl, je to mamky přítel, který si Yoko tak oblíbil, že s ní spí v posteli, zásobuje ji kdejakými dobrůtkami a celkově se ji věnuje až až. Karel je pro ni jako brácha, když odjede na pár dní pryč, je Yoko nesvá a pokaždé ho náležitě přivítá, nejlépe ho zfackuje po hlavě (ale jemně, bez použití drápků). Tak nějak se jí podařilo ho přerůst, takže proti ní nemá šanci. Po kastraci trochu přibrala, ale to je jasné, protože v bytě toho pohybu tolika ani mít nemůže, akorát když běží do kuchyně ve chvíli, kdy slyší chrastění pamlsků. Posílám taky pár fotek ať si můžete udělat představu jak se u nás Yoko má. Příště se pokusím ozvat dříve, už by se mělo vše uklidnit. Mějte se krásně. S pozdravem Š. P. a Yoko se zbytkem rodiny.

23. 12. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, ve čtvrtek byla Yoko na kastraci. Všechno probíhalo v pohodě, bez komplikací, vyzvedla jsem si ji již probuzenou v košilce. Košilku zvládala zle, nechtěla chodit a padala, tak jsme jí třetí den sundali, od té doby je hodná. A zatím fakt žádný problém. Kolega čivava Karel se o Yoko od prvního dne po zákroku vzorně stará, kontroluje ji. Kdyby něco, tak se ozvu, ale nevypadá to. V pondělí jde na vytažení stehů. Potvrzení mám, tak když bude třeba, můžu ho poslat. Přeju hezký den, Š. P.

11. 2. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, po nějaké době zase píšu. Yoko půjde ve čtvrtek za týden na kastraci. Chtěli jsme počkat do roka, ale museli jsme to přehodnotit, jelikož minulý týden podruhé mrouskala. Opakuje se jí to po měsíci. Je z toho pak hrozně vyčerpaná a evidentně z toho není zrovna nadšená. Po zákroku pošlu nějaký ten protokol, ať máte jistotu, že jsem si to nevymyslela. Tak se všichni mějte pěkně. Š. a Yoko

1. 1. 2015 jsme dostali novoroční pozdrav a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, Yoko se tváří víc než v pořádku, je zde spokojená a my jsme všichni rádi, že ji doma máme. Je to mazlík, čím dál větší. S psiskama vychází přátelsky, neustále do nich šťouchá pacičkou a chce si s nimi hrát. Je to paní vedoucí, patří jí všechny postel, pohovka, křesla. Na to, jak je malinká, dokáže se dost roztáhnout. Je to prostě náš mazánek. Na jaře ji objednáme u pana doktora Mašína na kastraci, ale i přesto bude celoročně doma. Jinak do tohoto roku přeji vám, i všem kočičkám mnoho štěstí, zdraví a spoustu hodných lidí, ze kterých se stanou nejlepší parťáci kočičích sirotečků z Kocourkova. Š. P.
P. S. Přikládám společnou fotku našich chlupáčů a také jednu momentku, kterou jsem teď pořídila, aby bylo vidět, jak moc je Yoko u nás nespokojená :-)

8. 9. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova. Yoko dostala kamarádku a zatím z ní není nadšená:-)
Dobrý večer, omlouvám se za dlouhou prodlevu mezi mými zprávami. Nadešel školní rok, a tak jsme se všichni přestěhovali zpátky do Prahy, včetně Yoko samozřejmě. Ona je fakt osobnost, prvních pár dní to na ní nebylo tak znát, ale je to jasné. Rozum jí rozhodně nechybí. Co se jí v našem pražském bytě líbí, je spousta skříní a nábytku, po kterém se dá skvěle šplhat a skákat. Škrabadlo je taky super, ale to není tak variabilní. Je to miláček, maminka si ji okamžitě zamilovala, za nic na světě by ji nedala (dříve kočky moc ráda neměla, ale Yoko jí hned první den donutila změnit názor) a já už vůbec ne. Pořád se mi to nezdálo, ale Yoko strašně rychle roste. Je to týden, co jsme jí vážili, a vážila přesně dva kilogramy! To, že vyrůstala mezi lidmi, je na ní čím dál víc znát, nechce bý sama ani v jiné místnosti… Včera jsme se sestrou a mamkou rozhodly, že navštívíme umisťovací výstavu psů a koček „Sen zvířat“. Tentokrát opravdu bez jakýchkoli postranních úmyslů, chtěla jsem se jen podívat a popřípadě si koupit tričko v obchůdku Druhá šance. Ale co se nestalo… V budově s vystavenými kočkami, jsme se zastavily u části, která byla vyhrazena pro O. S. Zachraň kočku a měli tam v klecích čtyřměsíční koťátka, sestra se zamilovala do Nikolky, tmavě mouraté malinké kočičky. Napadlo nás, že by bylo super, kdyby měla Yoko někoho stejně starého k sobě, aby se holky spolu zabavily ve chvílích, kdy jsou všichni v práci a ve škole. Nikolka byla milá, neškrábala, nekousala, s paní jsme vše prodiskutovaly, a tak bylo rozhodnuto. Dorazily jsme domů, otevřely přepravku a Yoko vyhlížela, co přijde. Tohle ale nečekala a od začátku z toho neměla radost, syčela jak blázen, a to i na nás, což nikdy nedělá. Niky je z více děcek, takže se hodně rychle otrkala. Yoko ji doteď nepřijala, syčí a vypadá, že jí to trápí. Uvidíme pár dní, jak se to vyvrbí a v horším případě se Niky bude muset vrátit zpátky, ale lepší by bylo, kdyby se holky srovnaly. Celkem by mě to kvůli Yoko mrzelo, myslím, že parťák do nepohody se hodí vždycky. Ale nikdo kvůli tomu nesmí trpět. Dám vědět, jak se situace bude dále vyvíjet. Nezlobte se, prosím, že jsem to s vámi nejprve neprodiskutovala, ale bylo to náhlé. Hezký večer, Š. P.

28. 7. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, psi i Yoko jsou v pohodě. Postupně se ukazuje, jak moc je na lidech závislá, lepí se na nás jako žvýkačka. Baští nad mé očekávání, hlavu neustále zabořenou v misce. Nakonec jsme se s mamkou rozhodly, že z důvodu bezpečnosti ven chodit nebude raději vůbec. Už i u nás teď zvládá toaletu a škrabadlo, první dny s tím měla trochu problémy. Chová se vzorně, jako každé kotě hodně spí, skáče a mazlí se. V pelíšku nespí, od toho je přece postel! Pokouší se po chatě lovit mouchy, to se jí ale moc nedaří, a tak se cvičí aspoň na hračkách. Už máme vymyšleno zabezpečení pražských oken, aby nevypadla nebo se neoběsila na ventilačce. Fotku teď žádnou rozumnou nemám, protože zachytit jí bez toho, aby spala, je téměř nemožné. Ale je moc milý skříteček. Přeji hezký den a hodně štěstí s ostatními kočičáky, hlavně s překrásnou paní Stříbrnou. Š. P.

20. 7. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, zrovna jsem Vám chtěla napsat. Yoko už se nebojí vůbec, a to ani po tom, co babička včera přijela a společnost se opět rozrostla. Ráno běhala po místnosti s hračkami, poté přišla, vrněla jako motůrek a ležíc na zádech očekávala drbání. První den se schovávala často pod postelí, ale teď tu všude skáče jako pružina – přes postel na židli, na lavici a zpět, provokuje Karla a má legraci z Arnolda, který chudák moc rozumu nepobral (vyleze nahoru, skočí mu na záda a uteče – to dělala minimálně třikrát). Myslím, že je tu spokojená, válí se tu, jako kdyby se tu už narodila. Ráno se olizuje nad tvarohem a z misky vybírá jak granule Meowing Heads, tak i Brit, bez rozdílu. Na spaní v posteli se také přizpůsobila velmi rychle. Není s ní opravdu jediný problém, tak mi snad zůstane. Jsem fakt moc ráda, že jsem Yoko našla a že mne s ní nikdo nepředběhl, je dokonalá! Už se viděla i s králíkem Dupou a chodila za ní jako ocásek. V příloze přikládám foto pořízené právě teď (tentokrát jsem si vzpomněla je do té přílohy dát). Moc Vám děkuji a doufám, že nebudete litovat. Hezký den, Š. a spol.

18. 7. 2014, tzn. ještě v den odjezdu do nového domova, jsme dostali první e-mail a fotografii z nového domova.
Zdravím, svou první „bydlící“ zprávu posílám nejspíš příliš brzy, ale říkala jsem si, že tím nic nezkazím. Yoko se zatím trochu bojí, ale je tu teprve první den, takže to nebude taková tragédie. Všichni jsou tu z ní nadšení, nemohou z ní spustit oči. Chovají se k ní ale jako ukázkoví gentlemani, přibližují se k ní pomalu (a pouze s mým svolením) a nechávají jí vždy kolem sebe dostatek prostoru, vždy také ustoupí, Yoko na ně zatím syčí, ale věřím tomu, že dobrým chováním si získají její přízeň. Yoko z toho horka a cesty většinou odpočívá, občas šmejdí a teď zrovna si všimla na podlaze mravence, tak ho nadšeně pozoruje. Soužití s kocourem jsem se bála nejvíc, takže by neměl být žádný problém. Yoko je moc hodná, sice se bojí a syčí, ale když je zalezlá a natáhnu k ní ruku, nekousne ani neškrábne. Všichni děkujeme za nový přírůstek a přejeme hodně štěstí. Šárka, Arnold, Muf, Karel, Yoko a Eliáš