Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zázvorka

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 9. 1. 2020
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, do společnosti nedominantní kočičky či kocourka, k hodnému pejskovi
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Kokoska, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9.Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni jsou dnes v pořádku. Stejně jako všichni ostatní ze skupiny, Zázvorka je kontaktní a mazlivá kočička, která ráda skočí i na klín. Pravda, není tak sebevědomá, jako třeba Šohajka, ale to nemusí být nutně na škodu – jen je potřeba počítat s tím, že v novém domově nebude pro Zázvorku dominantní kočička vhodnou společnicí… I Zázvorka rozhodně bude potřebovat bezpečný výběh – nehrne se tak vehementně ven jako Šohajka, ale je jasné, že „venku“ ji velmi láká. Bude ráda bydlet tam, kde už nedominantní kočička či kocourek žije, ale může být klidně i kočičí jedináček, má ráda lidi. Hodného pejska zvládne. Co se dětí týče, neseká, neškrábe, ale klasický „tahací plyšák“ to není.
Zázvorka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 12. 2020
Zázvorka jedna ze čtyř koček, které zbyly bezprizorné po vystěhované majitelce z drážního domku v Praze 9. Domek v exekuci, majitelka Bůh ví kde a na místě kočky, které tam hodní lidé krmí… Zatím se kočky mají kam schovat, ale brzy už nebude možné ani to. Původně bylo na místě ještě i pět koťat, ale o ta už bylo postaráno, už mají nové domovy. Zázvorka k nám dorazila 25. 12. 2020, hodně stojí o kontakt s lidmi, a tak dostala šanci jako první. Ze změny prostředí je dost vyjukaná a trochu se zatím bojí. Nicméně – je čistotná a hodná, nic nedemoluje, naopak – jakmile přijdeme, běží vítat, sedne si k nohám, čeká na pohlazení, které si opravdu užívá – je vidět, že jí velmi chybělo. Je také zřejmé, že je pravidelně a dobře krmená, v relativně dobré kondici. Má ale dosti patrná třetí víčka, jak je ostatně vidět na fotu, možná stresem, možná začervením, uvidíme, zatím v příjmové karanténě.

2. 1. 2020
Zázvorka děkuje za dárky z vánočního Kočičího přání (15. 12. 2020–5. 1. 2021).

10. 1. 2020
Zázvorka včera podstoupila kastraci, bez komplikací. Ouška bez svrabu, zuby zdravé, věk odhadem 3 roky. Dáme jí trochu času na zotavenou, dokončíme odčervení a pak bude následovat vakcinace a hledání nového domova.

14. 3. 2021
Zázvorka hledá nový domov.

23. 4. 2021
Zázvorka našla nový domov. Kočičí společnici si k nám přijela vybrat mladá paní se svou maminkou z obce nedaleko od Kolína. A vyhrála Zázvorka. Bude teď žít se svou novou paničkou v rodinném domku se zahrádkou, jako kočičí jedináček. Za prima domov pro Zázvorku moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

27. 10. 2021 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, podařilo se mi zachytit Zázvorku, jinak je stále v pohybu. Má se dobře, jen je zvyklá na mámu a nás moc nechce brát. Je nervózní, když jí někdo narušuje jejich pohodu. Mějte se hezky a dekujeme za skvělého parťáka:)

24. 8. 2021 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

5. 6. 2021 jsme dostali první mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, Zázvorka si užívá zahrady a je spokojená, maminka se jí věnuje a děkujeme moc za ni.