Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zázvorka

ZÁZVORKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 11. 3. 2023 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 5 let
Kastrovaný/a?: ano, 9. 1. 2020
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, klidná domácnost, do společnosti nedominantní kočičky či kocourka, k hodnému pejskovi
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Kokoska, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9.Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni postupně odešli do nových domovů. Zázvorka se ale po roce a půl vrátila, v novém domově už nemůže zůstat. Detaily známe, nejsou důležité, někdy se život zkomplikuje a zvíře jde stranou. Přestože Zázvorka, neboli Zazinka, jak ji oslovovala panička, teskní, vrátila se v dobrém zdravotním stavu a zvykne si.  Je to kontaktní a mazlivá kočička, která ráda skočí i na klín. Pravda, chvíli trvá, než si na svého člověka zvykne, ale pak mu to bohatě oplatí. Proto se hodí spíš do klidné domácnosti, kde bude mít dost času na to, aby se rozkoukala. Může bydlet i s další kočičkou či kocourkem, ale nemělo by se jednat o dominantní zvíře, Zázvorka se takových koček bojí, v takovém případě bude raději jedináčkem. Zázvorka bude rozhodně potřebovat bezpečný výběh.
Zázvorka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 12. 2020
Zázvorka jedna ze čtyř koček, které zbyly bezprizorné po vystěhované majitelce z drážního domku v Praze 9. Domek v exekuci, majitelka Bůh ví kde a na místě kočky, které tam hodní lidé krmí… Zatím se kočky mají kam schovat, ale brzy už nebude možné ani to. Původně bylo na místě ještě i pět koťat, ale o ta už bylo postaráno, už mají nové domovy. Zázvorka k nám dorazila 25. 12. 2020, hodně stojí o kontakt s lidmi, a tak dostala šanci jako první. Ze změny prostředí je dost vyjukaná a trochu se zatím bojí. Nicméně – je čistotná a hodná, nic nedemoluje, naopak – jakmile přijdeme, běží vítat, sedne si k nohám, čeká na pohlazení, které si opravdu užívá – je vidět, že jí velmi chybělo. Je také zřejmé, že je pravidelně a dobře krmená, v relativně dobré kondici. Má ale dosti patrná třetí víčka, jak je ostatně vidět na fotu, možná stresem, možná začervením, uvidíme, zatím v příjmové karanténě.

2. 1. 2020
Zázvorka děkuje za dárky z vánočního Kočičího přání (15. 12. 2020–5. 1. 2021).

10. 1. 2020
Zázvorka včera podstoupila kastraci, bez komplikací. Ouška bez svrabu, zuby zdravé, věk odhadem 3 roky. Dáme jí trochu času na zotavenou, dokončíme odčervení a pak bude následovat vakcinace a hledání nového domova.

14. 3. 2021
Zázvorka hledá nový domov.

23. 4. 2021
Zázvorka našla nový domov. Kočičí společnici si k nám přijela vybrat mladá paní se svou maminkou z obce nedaleko od Kolína. A vyhrála Zázvorka. Bude teď žít se svou novou paničkou v rodinném domku se zahrádkou, jako kočičí jedináček. Za prima domov pro Zázvorku moc děkujeme!

15. 12. 2022 
Zázvorka se nám z nového domova vrátila. Detaily známe, ale to není důležité, zásadní je, že u stávající majitelky zůstat nemůže. Mrzí nás to, Zázvorka se svou novou paničkou zažila hodně pěkného a je vidět, že se jí stýská. Ale život je někdy složitý a Zázvorka to zvládne. Vrátila se nám v dobrém zdravotním stavu, s platným očkováním, takže může hned hledat nový domov.  

27. 12. 2022
Zázvorka děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2022–5. 1. 2023).

11. 3. 2023
Zázvorka odjela do nového domova. Druhý pokus, snad vyjde. Byla zamluvená, ale nějakou dobu trvalo, než si rodina uspořádala své poměry tak, aby se mohla Zázvorka přestěhovat. Bude bydlet jako kočičí jedináček v domku na Zahradním městě v Praze. Až se zabydlí, bude mít výběh na malou zahrádku. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších o nejnovější)

24. 12. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova.

7. 11. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova.

13. 8. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto a pozdrav z nového domova.
Dobrý večer, tak jsme se ve čtvrtek po očkování chtěli ozvat, a nakonec jsme na to zapomněli:-) Zazinka byla moc statečná a hodňoučká. Nechali jsme ji i očipovat a všechno to zvládla, šikulka. Doma se pak i mazlila a nebyla ani uražená, takže vše v pořádku:-)

5. 6. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto a pozdrav z nového domova.
Dobrý den, tak opět podáváme hlášení o Zázvorce:) Od té doby, co je slunečno, tak miluje trávit veškerý čas na zahradě. Někdy nám dokonce samou radostí přinese i myšku, nebo ptáčka. Dokonce si zvyká i na návštěvy, některé bere na milost a mazlí se s nimi a na ostatní se aspoň přijde podívat. Přejeme hezký den, T.

15. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto a pozdrav z nového domova.
Dobrý večer, tak vám zase posíláme pár fotek Zázvorky:-) Přes den už normálně chodí ven, a když tam někdo je, chodí za ním jak pejsek. Večer už ji tam ale nepouštíme a přes noc pak vždycky spí vyvalená v posteli. Na některé návštěvy už si zvyká. Přejeme hezký večer, T.

23. 4. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto a pozdrav z nového domova.
Dobrý večer, tak zase posíláme novinky o Zazi. Pomalu už začíná chodit ven (kontrolovaně) a vždy s otevřenými dveřmi, aby mohla kdykoliv domů. Venku se jí moc líbí a předevčírem nám dokonce přinesla svou první myšku (živou). Posíláme fotky a pozdravení od Zázvorky:) T.

7. 4. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto a pozdrav z nového domova.
Dobrý den, přejeme hezké velikonoční svátky. Zázvorka už nás asi úplně adoptovala, dokonce snáší už i návštěvy (sice jenom na pohled, ale už to je pokrok). Hezké Velikonoce od nás i od Zázvorky.

28. 3. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto a pozdrav z nového domova.
Dobrý večer, tak zase posíláme report o Zázvorce:) Za tu dobu, co tu je, udělala obrovský pokrok a zdá se, že se tu cítí dobře a bezpečně. Dokonce už ani neutíká před ostatními členy rodiny, kteří tu nebydlí, to bereme jako velkou důvěru. Je stále moc milá, mazlivá a komunikativní, moc ráda si s námi povídá:-) Přejeme hezký večer, T.

17. 3. 2023 jsme na WhatsApp našli pozdrav a foto z nového domova.
Dobrý večer, sbližování stále úspěšně pokračuje, Zázvorka se ráda chodí mazlit. Přes den má vždycky chvíli pro sebe a pak zase chvíli s námi, takže si myslíme, že je spokojená:-) Ráda si hraje a pořád ještě zkoumá nový bydlení, nejradši kouká ven z oken:)

12. 3. 2023 jsme na WhatsApp našli pozdrav a foto z nového domova.
Dobrý večer, posíláme fotky Zázvorky. Pomalu se aklimatizuje, nechá se mazlit a je moc milá. T. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

27. 10. 2021 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, podařilo se mi zachytit Zázvorku, jinak je stále v pohybu. Má se dobře, jen je zvyklá na mámu a nás moc nechce brát. Je nervózní, když jí někdo narušuje jejich pohodu. Mějte se hezky a dekujeme za skvělého parťáka:)

24. 8. 2021 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

5. 6. 2021 jsme dostali první mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, Zázvorka si užívá zahrady a je spokojená, maminka se jí věnuje a děkujeme moc za ni.