Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žemlička II

ŽEMLIČKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 5. 10. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 12 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: klidná domácnost, raději byt
Charakteristika: Žemlička je dvanáctiletá kočička, údajně kotě nalezené někde u venkovské stodoly. Žemlička a Semiš žili se svou rodinou v domku na okraji Prahy, jenže pak se to celé nějak nějak zvrtlo… Detaily vynecháme, netýkají se koček, ale dosavadních majitelů. A tak oba skončili u nás. Žemlička je na svůj věk v kondici. Je to čistotná kočička, která od kotěcího věku žila jen v bytě. Je hodně lekavá, ale také hodně přizpůsobivá, což znamená, že zpočátku bude v novém domově hodně schovaná, ale zvykne si. V původním domově byly kočky zřejmě často samy doma, takže jsou zvyklé zabavit se tak nějak i samy. Žemlička ráda asistuje při jakékoliv činnosti, ráda se mazlí, ale také ráda odpočívá, a to ve skrýších, kde bychom ji nikdy nehledali:-) Bude nutné, aby v novém domově neexistovala skrýš, která by pro ni mohla být nebezpečná. Žemlička je vhodná do klidné domácnosti, může být jedináček, případně do společnosti další nedominantní kočičky či kocourka. Raději do bytu, od kotěcího věku nebyla venku, zahrádku by zvládla, ale muselo by se začít velmi opatrně.
Žemlička na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

29. 3. 2019
Semiše a jeho spolubydlící Žemličku jsme převzali do péče 26. 3. 2019. Žemlička je dvanáctiletá kočička, údajně kotě nalezené někde u venkovské stodoly. Semiš a Žemlička žili se svou rodinou v domku na okraji Prahy, jenže pak se to celé nějak nějak zvrtlo… Detaily vynecháme, netýkají se koček, ale jejich majitelů. Semiše a Žemličku jsme přijímali na základě akutní prosby s tím, že od dalšího dne nebudou mít kde bydlet a skončí na ulici. Evidentně neměli moc ideální podmínky už nějakou dobu před příjezdem k nám. Přijeli vyhublí a naprosto vystresovaní. Semiš s vykousanou srstí po těle a bulkou na zádech. Na obšírnější prohlídku, natož na návštěvu veteriny, zatím ale není vhodná doba, oba jsou vystresovaní, jsme rádi, že po několika dnech konečně začali jevit zájem o jídlo… Veterina přijde na řadu až poté, co se oba trochu uklidní.

7. 4. 2019
Žemlička hledá nový domov. Zjistili jsme, že se Semišem na sebe nejsou nijak zvlášť vázaní, takže je nabízíme zvlášť.

12. 5. 2019
Žemlička děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).

5. 10. 2019
Žemlička zůstává v péči jejího „provizorního“ azylu. Když jsme Semiše a Žemličku přebírali od majitelů, nebylo u nás místo, takže jsme je svěřili do péče naší občasné spolupracovnice. Semiše jsme později přestěhovali přímo k nám kvůli operaci, kterou musel podstoupit, ale Žemlička zůstala. A teď jsme se rozhodli, že ve svém dočasném příbytku zůstane. Pečovatelka, resp. nová panička, si na ni zvykla a vzorně se oni stará a Žemličce jako bytové kočce nic nechybí, je v novém domově spokojená. Za nový domov pro Žemličku děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

16. 8. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

25. 6. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

28. 5. 2021 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

16. 10. 2020 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

13. 10. 2019 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Laďko, tady jsou dvě fotky Žemličky. Bohužel, Helence focení moc nejde a ani neumí dávat z mobilu fotky do počítače (a z jejího mobilu fotky posílat nejdou), a tak se čeká na mne, až tam přijdu. Včera jsem se tam byla podívat, myslela jsem si, že si jich pár udělám do zásoby, ale potvůrka Žemlička raději byla schovaná – cizích lidí se bojí. Takže nic, odmítla pózovat… Ale je opravdu pěkná, už dávno není ta kostřička (ale naštěstí obézní taky ne). Jinak ale s Helenkou se mazlí, spí s ní v posteli, je pořád kolem ní, evidentně je spokojená a šťastná. Tak to prosím nějak dejte do textu v pozdravech z ND:-D. A.