Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zuzanka

ZUZANKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 28. 9. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaná?: ano, 7. 8. 2015
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ideálně jako jedináček, případně k jiné nedominantní kočičce či kocourkovi, do domku s bezpečným výběhem, do rodiny s dětmi i ke starším lidem
Charakteristika: Zuzanka byla nalezena na sídlišti v Brandýse nad Labem. Tam už údajně nějakou dobu žila životem bezdomovce, odchovala i koťátka, která ale i se Zuzankou někam zmizela… A pak se Zuzanka opět objevila, sama, ale opět březí…naštěstí do porodu zbývalo ještě dost času, a tak jsme přistoupili ke kastraci, protože Zuzanka rozhodně nebyla v dobrém stavu – vyhladovělá, hubená, plná parazitů… Z kastrace se rychle zotavila, běžné neduhy jsou také poléčeny, a tak Zuzanka hledá nový domov. Je to drobná, ale velmi čilá a životaschopná kočička:-) Mazlivá, vděčná, spořádaná, evidentně původně domácí. Má ráda lidi, ale není to vlezlý  mazel, neskáče na záda, nevrhá se pod nohy… Hodí se do rodiny s dětmi i ke starším lidem, ideálně jako jedináček, případně do společnosti jiné nedominantní kočičky či kocourka – z dob, kdy žila jako bezdomovec a musela se postarat o sebe i svoje koťátka, jí zůstala určitá ostražitost vůči ostatním kočkám… Určitě by také uvítala bezpečný výběh – v bytě by si zvykala jen těžko. Zuzanka je FIP negativní.
Zuzanka na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

8. 8. 2015
Zuzanku k nám její nálezkyně dovezla 6. 8. 2015 z Brandýsa nad Labem. Březí, vysílená a bezprizorná kočička hledala stín, vodu a něco k snědku… Žije na ulici, zjara prý porodila čtyři koťátka, tak však někam zmizela, stejně tak jako Zuzanka. Objevila se až teď, opět březí. Její nálezkyně volala SOS, prý je Zuzanka těsně před porodem a v tomto stavu a v tomto počasí porod nezvládne. Takže jsme ji přijali. Naštěstí se ukázalo, že porod akutně nehrozí – břicho měla Zuzanka obrovské, ale je drobná, vyhublá a začervená, takže samozřejmě vypadalo větší než ve skutečnosti bylo… Pan doktor tedy doporučil kastraci, k níž jsme přistoupili hned 7. 8. 2015. Teď se Zuzanka celkově zotaví, a pokud vše dobře dopadne, bude se moci vrátit do původní lokality – už ne jako bezdomovec, ale jako člen nové rodiny…

16. 8. 2015
Zuzanka hledá nový domov. Z možného návratu do původní lokality bohužel sešlo… Zuzanka se rychle zotavila z kastrace a teď sdílí pokoj s Fanfánem. Zpočátku z toho neměla radost, přece jen je opatrná – po delší době života bezdomovce, kdy se musela postarat nejen sama o sebe, ale i o svoje koťátka, není divu. Ale teď už chápe, že jí u nás nikdo, ani lidé, ani kočky:-), neublíží…

17. 8. 2015
Zuzančina koťátka se našla! Díky Facebooku jsme se dozvěděli, že Zuzančina koťátka jsou zatím v jednom pražském soukromém depozitu, které se s lidmi, kteří Zuzanku krmili, domluvilo na odchytu Zuzanky i jejích koťátek, krátce před odchytem však Zuzanka zmizela, a tak se podařilo odchytit jen koťátka… A Zuzanka skončila u nás. Jsme rádi, že se koťátka našla.

15. 9. 2015
Z lokality, odkud Zuzanka pochází, jsme dostali zprávu, že tam dvě koťata zemřela na FIP. Proto jsme Zuzanku nechali otestovat – a je negativní:-)

28. 9. 2015
Zuzanka našla nový domov. Na inzertním serveru se zalíbila pánovi, který žije ve vesnici nedaleko od nás. Podobnou kočičku totiž míval… A tak jsme se jeli představit a seznámit… a protože všechno bylo OK, Zuzanka zůstala. Bude teď bydlet v rodinném domku, zatím pouze uvnitř, ale časem bude moci i ven. Za Zuzančinu adopci děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

21. 8. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

18. 10. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, Zuzi je v pořádku, ale zdá se mi, že už se doma nudí, už má za sebou i druhé očkování, zítra Vám pošlu konečně nějakou kolekci fotek, pomalu jsme ji začali seznamovat se zbytkem našeho zvířecího kolektivu, s kočkama začala už pomalu kamarádit, ale s pejskem je to trošku horší, ale doufáme, že i na něho si zvykne, ven jsme ji ještě nezačali pouštět, akorát mě napadlo koupit takový ty kšíry pro kočky, abych mě jistotu, že neuteče, a zkusit ji takhle vzít na zahradu, nevím, jestli je to dobrý nápad. S pozdravem J. Z.

29. 9. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, byla úplně v pohodě, chvíli seděla před dveřmi, ale potom začala prozkoumávat prostředí a na dnešek spala se mnou v posteli. Omlouvám se že jsem napsal až teď, ale dříve to nešlo, více Vám když tak napíšu zítra. S pozdraven JZ.