Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Chroust

CHROUST OPUSTILA TENTO SVĚT 31. 10. 2015 (podobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca přelom července a srpna 2015
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí party, ideálně s Bleškou nebo Zlatohlávkem
Charakteristika: Chroust a její sourozenci Bleška a Zlatohlávek byli nalezeni na hromadě posekané trávy na kompostu v jedné opuštěné zahradě nedaleko Mnichovic. Jestli je tam dovedla jejich maminka a pak zmizela, nebo jestli je tam někdo hodil přes plot, to už nezjistíme. Naštěstí se sousedům koťátek zželelo, a tak se dostala k nám. Kromě obvyklých neduhů (vnitřní a vnější paraziti, slzící oči) se naštěstí nic zásadnějšího neprojevilo. Na tom všem jsme zapracovali, a tak je Chroust zdravé koťátko připravené hledat nový domov. Tedy – Chroust je stále ještě drobnější než její sourozenci a také srst není příliš kvalitní, ale věříme, že tohle spraví dobrá strava. Stejně jako její sourozenci ani Chroust nebyla zvyklá na lidi, takže vztah k lidem se vytváří pomalu… I tak je ale ze svých sourozenců nejodvážnější a k lidem vstřícná a ráda se mazlí, i když se stále ještě bojí. Bude potřebovat trpělivého majitele, který jí pomůže překonat fakt, že se narodila ve špatnou dobu na špatném místě… Jako každé kotě uvítá společnost kočičího kamaráda či kamarádku podobného věku a temperamentu, může to být i některý z jejích sourozenců.
Chroust na Facebooku

 
 CHRONOLOGICKY

4. 10. 2015
Sourozenci Bleška, Chroust a Zlatohlávek žili v hromadě posekané trávy na kompostě v jedné opuštěné zahradě nedaleko Mnichovic. Jestli je tam dovedla jejich maminka a pak zmizela beze stopy, nebo je do zahrady někdo hodil přes plot a koťátka si našla úkryt v trávě, to se už nedozvíme. Ale sousedům se koťat zželelo a pochytali je, a tak k nám 3. 10. 2015 dorazila Bleška a Chroust, 4. 10. 2015 pak i poslední Zlatohlávek. Koťata jsou vyděšená, evidentně nejsou zvyklá na lidskou ruku… Všichni tři jsou samozřejmě v karanténě, až se trochu uklidní, bude nezbytná návštěva veteriny.

25. 10. 2015
Chroust hledá nový domov.

31. 10. 2015
V sobotu 31. 10. 2015 brzy ráno jsme našli kočičku ve svém pelíšku mrtvou. V pátek pozdě večer, když jsme kočičky zavírali na noc, na ní nebylo vůbec nic znát, nechovala se jinak než obvykle… Ráno ale už byla mrtvá. V pelíšku vedle ní ležela Bleška a zahřívala ji… Netušíme, co bylo příčinou náhlého skonu. První nás napadla akutní forma FIP, ale průběh by byl velmi rychlý, krom toho neměla zvětšené bříško, ani průjem, nezvracela… Mohlo jít i o nějakou vrozenou vývojovou vadu, Choust byla od začátku menší než oba její sourozenci a u nás je vzrůstem nedohnala (odtud také jméno „Chroust“). Nevíme, bez pitvy se příčinu nedozvíme a pitvu jsme pochopitelně nenechali provést, Chroustovi to nepomůže a naše zdroje jsou omezené, nechť tedy poslouží raději živým… Chroustovi nebylo přáno užít i prostě na tomto světě víc, narodila se ve špatnou dobu na špatném místě.