Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Fanfán

FANFÁN OPUSTIL TENTO SVĚT 29. 3. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný?: ano, 7. 7. 2015
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem i byt, jako jedináček i do kočičí společnosti
Charakteristika: Fanfán je nalezenec z Barrandova, kde se nějakou dobu potuloval. Na jeho zhoršující se zdravotní stav upozornil jeden z místních kočkomilů, který zařídil odchyt a umístění v našem azylu. Fanfán byl poléčen, vykastrován, odčerven atd., a tak mohl hledat nový domov. Zpočátku to nevypadalo vůbec nadějně – téměř dva měsíce byl Fanfán nepříčetný, vysloužil si přezdívku Black Hot Chili Pepper. Lidí se bál a při pokusu o kontakt útočil (koneckonců první fotky z depozita hovoří za vše…). Ale když už jsme se začali smiřovat s tím, že budeme mít „skladem“ dalšího nesocializovatelného tvora, kterým se nový domov hledá těžko, Fanfán se najednou rozhodl, že si přestane hrát na „tvrďáka“, a úplně obrátil. Teď je to mazlík k pohledání, neustále se motá kolem nohou, ducá hlavičkou, nastavuje bříško… a chce hladit a hladit, nemůže se toho nabažit. Nevíme přesně, jak a proč k této změně došlo, myslíme si, že svoji roli sehrála pravidelně podávaná strava… Fanfán si hladu užil venku jistě hodně a on jí moc rád:-) Fanfán je tedy socializovaný, umí se chovat i v kočičím kolektivu – hodí se tedy jako jedináček i do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem, ale myslíme, že při dostatku podnětů zvládne i byt.
Fanfán na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

27. 6. 2015
Fanfán je nalezenec z Barrandova, u nás ode dneška. Na černou kočičku v nedobré kondici upozornil jeden z místních kočkomilů. Domů si ji vzít nemohl, a tak vyjednal azyl u nás. Zvířátko je divous, zatím ve stresu, takže jsme dosud neurčili, zda se jedná o kočičku či kocoura, podle výrazu a ran ale tipujeme spíš na kocoura. Každopádně je zvíře ve špatném stavu, obalené klíšťaty, těžce sípavě dýchá… Víc jsme zatím nezjistili, tohle stvoření opravdu nespolupracuje. Takže zatím vyčkáváme, až se přeci jen trochu uklidní.

7. 7. 2015
Fanfán byl dnes na veterině. Výsledek – Fanfán je opravdu kocour, cca rok starý, nekastrovaný, takže hned podstoupil kastraci. Kupodivu nemá svrab ani blechy, není ani extra začervený, což je poměrně milé překvapení. Horší je sípavé dýchání – podle všeho nedávno organismums prodělal kalicivirus. Ale to přeléčíme a bude zase dobře. V socializaci jsme nepokročili nikam, bohužel. Ale je tu krátce, na tyto typy kocourů se moc spěchat nesmí… Budeme krmit, krmit a krmit – a uvidíme.

27. 7. 2015
Fanfán hledá nový domov. Poléčili jsme všechno, co se dalo – už nesípe, i když sliznice jsou ještě v důsledku prodělaného kaliciviru citlivé, to bude chtít víc času, ale není to nic, co by zanechalo trvalé následky. Je stále ještě v karanténě (proto na fotkách ta klec…), protože dobírá antibiotika a entizol na srovnání střevní mikroflory, ale to už je otázkou několika dní…

25. 8. 2015
Tak Fanfána nám buď někdo vyměnil, nebo se stal zázrak… Z této líté šelmy se totiž stává parádní mazlík. Nějak si to všechno během pobytu u nás nechal projít hlavou a došel k závěru, že to s lidmi nakonec zkusí… a překonává se. Stal se z něj naprostý mazel – pořád a pořád se motá kolem nohou, vyžaduje hlazení, ducá hlavou, nechá si „valchovat“ záda – a nemůže se toho najednou nabažit. Chování v náručí ještě „neumí“, to teprve trénujeme, ale je to jen otázka času, kdy přijde na chuť i chování. A pak zachraň se kdo můžeš, protože to pak bude vyžadovat pořád:-)  Je pravda, že se mazlí obzvláště tehdy, když se nese nějaká bašta, ale umí to i bez ní… Jedničku dostává i za chování v kolektivu – nevrhá se do žádných rozmíšek, nenechá se k ničemu vyprovokovat, i když Miši-Miši s Roketkou, se kterými sdílí pokoj, na něj občas syčí… Zatím jsme tedy nezkoumali, jak by se choval v přítomnosti kocoura, ale nemyslíme, že by měl s kocoury problém. Občas se občas při prudších pohybech lekne, ale to už jsou jen pozůstatky minulého života. Domníváme se, že příčinou této změny je zřejmě pravidelná strava – hladu si venku užil dost a dost a teď se jídla nemůže nabažit.

7. 11. 2015
Fanfán se z nabídky vrací zpátky do léčení – i jeho bohužel napadl parvovirus:-(

2. 12. 2015
Fanfán epidemii kočičího moru přežil, přesto zůstává v léčení. V nejbližší době podstoupí operaci útvar v měkkém patře. Ukázalo se, že sípání, se kterým k nám přijel, není způsobeno virem, ale právě tímto polypem či tumorem. Pevně doufáme, že operace dopadne dobře a Fanfán bude moci brzy hledat nový domov.

24. 12. 2015
Fanfán děkuje za vánoční dárky, které získal v rámci akce Kočičí přání konané 15. 12. 2015–6. 1. 2015.

9. 2. 2016
Tak Fanfán je konečně po operaci – včera mu byl odstraněn tumor na měkkém patře. Operace měla proběhnout už v prosinci, ale to nás postihla epidemie parvoviru, pak byly svátky… Prostě nakonec byl operován až včera. Nebyla to jednoduchá operace, tumor byl relativně velký a těžko přístupný (za měkkým patrem), ale operace se zdařila a Fanfán (i pan doktor) si vedl skvěle. Po narkóze měl obrovský hlad a zbaštil všechno, na co přišel:-) Je šťastný, že už je zase „doma“, mazlí se a hlavně nic neřeší… Teď budeme čekat na výsledky histologie.

29. 3. 2016
Fanfán nás včera bohužel opustil:-( Dlouho jsme jeho profil neaktualizovali, poslední aktualizace bude bohužel nejsmutnější. Informovali jsme o tom, že mu byl vyoperován tumor a mysleli jsme, že tím jeho problémy končí a brzy – jen co najdeme trochu času – ho budeme moci přeřadit do nabídky k adopci. Ale několik posledních dní byl zvláštní. Rýma se dařila držet pod kontrolou, ale sípání a dušení se bylo čím dál horší. Přitom při poslední stěru se bakterie ani plísně už neobjevily… Fanoušek začal být znatelně unavený, hodně času prospal, bylo vidět, že v pořádku prostě není. Baštil dobře, na lidi také nezanevřel, tulil se, mazlil, spolupracoval… Dnes ráno, před návštěvou veteriny, ještě honil myš a hrál si jako kotě, i když to nemělo tu „páru“, co jindy… Ale na veterinu jsme jeli s tím, že bude potřeba jen mírná sedace a rinoskopie a nějaký nový stěr a nová kultivace… Prostě že situace nebude zdaleka tak beznadějná, jak se později ukázalo. Pan doktor zjistil, že za polypem, který mu byl v únoru odstraněn, je další útvar, který tam předtím nebyl – veliký tumor, který prorůstal nosohltanem a v podstatě už uzavřel nosní trubice – proto Fanoušek nemohl dýchat a sípal. Ačkoliv tento nový tumor zřejmě nebyl zhoubný, nacházel se na neoperovatelném místě. Prognóza tedy byla špatná, jakmile tumor zablokuje nosní trubici, Fanoušek se udusí. Rozhodnutí tedy bylo smutné, ale podle uvážení našeho i uvážení pana doktora nejmilosrdnější – Fanouška jsme nenechali probrat z narkózy. Pochovali jsme ho u nás na zahradě, kde mu hoří svíčka. Děkujeme všem, kteří drželi Fanouškovi palce a zajímali se o jeho zdravotní stav.