Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Fleret

FLERET OPUSTILA TENTO SVĚT 21. 1. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 9 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:
Podmínky: 
Fleret na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

21. 12. 2016
Fleretka (její „historii“ se lze dočíst na webu Kočky-online) je devítiletá kočička, kterou jsme umístili v létě roku 2009 s její bratrem Amuletem a maminkou Žiži (Žepet), ještě „pod hlavičkou“ tehdy občanského sdružení Toulavé Tlapky. Nová majitelka celé trojice kočiček se však stěhovala, a rozhodla se přestěhovat jen Fleretku (Žiži již před pár lety zemřela a Amulet zůstal v Plzni u známých). V novém domově už jedna kočička žila, ale s Fleretkou si prý nepadly do oka, Fleret začala mít problémy s čistoto, a tak se na nás dcera nové majitelky obrátil s tím, zda bychom Fleret nevzali zpět do depozita. Samozřejmě jsme souhlasili, a tak k nám Fleret 9. 12. 2017 dorazila. Když panička Fleretku dovezla, ukázalo se, že vstupní informace od majitelčiny dcery nebyly úplné. Nečistotností prý Fleretka trpí několik let. Krom toho má Fleretka bulky pod krkem, což komplikuje dýchání a polykání. Majitelka s ní byla u veterináře v Berouně, ten ale prý konstatoval, že se s tím nedá nic dělat… A to byl jen začátek. U nás jsme dále zjistili, že Fleretce občas slzí oči. Boule má nejen pod krkem, ale i na bříšku. A hodně jí páchlo z tlamičky, dalo se tedy předpokládat, že bude potřebovat i ošetření zubů. Takže jsme neotáleli s návštěvou našeho veterináře. Ukázalo se, že boule na břiše je „jenom“ kýla, s tím není potřeba dělat nic. Slzící oči jsou způsobeny ucpanými slznými kanálky. Zuby jsou také celkem v pořádku kromě jedné zkažené stoličky. Krevní hodnoty v normě. Co se bulek na krku týče, původně měl náš pan doktor podezření na nádor štítné žlázy, ale nakonec tuto variantu vyloučil, ale normální to rozhodně není, čili k tomu se budeme muset ještě vrátit. Zatím necháváme Fleretku v klidu, aby se aklimatizovala, pak se pustíme do náročnějších vyšetření. Co se nečistotnosti týče, první pokus od příjezdu k nám skutečně nedopadl dobře, ale to se stalo jen jednou. Od té doby je Fleretka vzorně čistotná…

25. 12. 2017
Fleret děkuje za dárky, které dostala v rámci vánočního Kočičího přání (15. 12. 2017–6. 1. 2018).

14. 1. 2018
Fleret jsme po skončení příjmové karantény přesunuli mezi ostatní kočky s trochou zvědavosti a napětí, jak bude soužití fungovat, co se bude dít. A nedělo se nic:-) – Fleret přišla do nového, okoukla situaci, našla si svá místa a je klid. Nikdo jí nevadí, ona nevadí nikomu. Snese se v pohodě s každým. A co víc, je naprosto vzorně čistotná. Žádné nehody se nekonají. A co je ještě lepší – vypadá náramně spokojeně. Hodně vyhledává teplo, u kamen ji najdeme nejčastěji. Pokud tedy není zrovna u misky, protože jídlo je její další velké téma:-). A taky se ráda mazlí. Co se sportu týče, tomu Fleretka moc nedá. Že by někam popoběhla, to jsem ještě neviděli. Ani do výšek se nehrne. Jednak je pohodář a kliďas, takže nemá potřebu někde svištět, ale taky je vidět, že ji nožky bolí – to odhaduje pan doktor na artrózu. Trápí ji ale také ten občasný sípavý dech – nekašle, nechrchlá, zní to spíš jako chrápání, přičemž dýchá nepravidelně a zrychleně. Je to ale jen občas, někdy dýchá zcela v klidu a čistě. Pan doktor se obává, že se bude jednat o nějakou „záležitost“ se srdcem… Proto také Fleret dosud nevytrhl zkaženou stoličku, obává se sedace… Na příští týden jsme objednaní na další vyšetření.

21. 1. 2018
Poslední dny před plánovaným kardiologickým vyšetřením byla Flerinka evidentně unavenější a hůře dýchala, ale stále ještě jedla, mazlila se, vítala… nic ještě nenapovídalo tomu, jak dramatické budou následující dny. Při sobotním vyšetření se ukázalo, že Fleret má v hrudníku vodu, která tlačí na plíce, kde už se vytvořil edém. Pravá srdeční komora byla neúměrně zvětšená a tak na veterině měli vážné podezření na onkologický nález. Není to zcela přesný a vyčerpávající popis, ale to je vcelku jedno, protože prognóza byla špatná a moc řešení se nenabízelo. Po dohodě s paní doktorkou jsme zvolili mírnou sedaci a punkci hrudníku pro přesnější diagnostiku. I s tím rizikem, že v tomto stavu se Fleret nemusí z narkózy vůbec probudit. Jiná možnost ale byla nechat ji pomalu udusit. Sedaci zvládla, z hrudníku jí bylo odsáto velké množství vody, zbytek dne strávila na veterině na kyslíku. Večer jsme si ji vyzvedli, byla unavená, ale ulevilo se jí. Dýchala mnohem lépe, hezky se i najedla. Byla moc hodná, vděčná že je zase doma. Našla si svoje místečko na kamnech a šla spinkat. Ráno ale bylo všechno špatně. Nevstala, nevítala nás, nepřišla k jídlu. Dýchala moc špatně. Jeli jsme hned na veterinu. Opět voda v hrudníku, voda v plicích. Plíce vypovídaly službu a tentokrát odcházela i játra. Další perspektiva už byla jen trápení. Nechali jsme Flerinku v pokoji odejít za maminkou Žižinkou. Tam už ji nebude nic trápit. R. I. P.