Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Salka

SALKA NÁS OPUSTILA 23. 3. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: přelom září–říjen 2014
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ideálně domek s bezpečným výběhem, ideálně se svojí sestrou Valkou, nicméně může i do společnosti jiné kočičky či kocourka podobného věku a temperamentu
Charakteristika: Salka a její sestřička Valka se jako malá koťátka objevila na jedné zahradě nedaleko Mnichovic a žebraly o jídlo o přístřeší. Majitelé zahrady jim nový domov nabídnout nemohli, ale starali se o ně do doby, než jsme je mohli převzít my. Drobné neduhy, se kterými k nám dorazily, jsou už doléčeny, a tak sestřičky hledají nový domov. Ideálně spolu – jsou na sebe hodně vázané, nyní, když jsou pohromadě s ostatními, sice vyjdou bez problému s každým, přesto ale mají nejraději jedna druhou.Obě se už hodně osmělily – zpočátku byly vyjukané a opatrné, nyní už se nechají muchlovat, i když před návštěvami se stále ještě schovávají. Je třeba počítat s tím, že zpočátku budou obě vystrašené, ale určitě se osmělí. Obě jsou velmi čistotné, spořádané, hodné, bystré a samostatné.
Salka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

18. 1. 2015
Sestřičky Valka a Salka u nás pobývají od 11. 1. 2015. Asi před dvěma měsíci se jako malá koťátka objevila na zahradě jedné z chat nedaleko Mnichovic a žebraly o stravu a přístřeší. Kde a jak dlouho se před tím putovaly, nevíme… Majitelé chaty jim trvalý domov nabídnout nemohli, ale poctivě je krmili a starali se o ně do doby, než jim našli místo aspoň u nás v azylu. Nikdo je po celou dobu nehledal, i když se nálezci ptali po okolí, nepodařilo se jim ani najít nový domov a na místě už déle zůstat nemohly… A tak jsou teď tady. Obě kočičky jsou velmi vyjukané, ostražité, opatrné – ale už se začínají osmělovat, budou to mazlivky, chce to jen trochu času. Jsou hodné, čistotné, spořádané. Zatím jsou odčervené, léčíme rýmu, se kterou přijely, a čekáme, až uplynou potřebné inkubační lhůty, zatím jsou tedy v karanténě.

3. 2. 2015
Salka hledá nový domov.

22. 3. 2015
Salka se vrací do rubriky „V léčení“. Už několik dní je na tom špatně a příčinou je pravděpodobně suchá forma FIP. Salka i Valka už byly zamluvené, minulou neděli se na ně byla podívat rodina, která oběma chtěla poskytnout vhodný domov. Se zájemci jsme se domluvili, že ještě vyčkají na revakcinaci a pak se kočičky přestěhují. Bohužel, několik dní poté Salka začala polehávat, víc se stranila, méně jedla… ale pořád to nebylo nic dramatického… Nicméně ve čtvrtek na návštěvě veteriny ji pan doktor nenaočkoval, měla teplotu. V tu dobu ještě bez dalších nálezů… Salka dostala antibiotika, ale teplota bohužel neklesla, Salka byla smutná a unavená. Včera jsme byli opět na veterině a bylo jasné, že situace je vážná – podezření na suchou formu FIP. Dnes jsme byli na veterině znovu – Salka nejí, v noci zvracela, je slabá, smutná, bolavá… Pan doktor aplikoval vše, co se aplikovat dalo a mělo smysl, uvidíme, o bude dál. Pokud je ale naším soupeřem skutečně FIP, je prognóza špatná:-(

23. 3. 2015
Salka zemřela dnes ráno. Soupeřem byla skutečně suchá forma FIP, dědičná. FIP je ve 100 % případů smrtelná, a tak jsme nemohli nic víc udělat. Nového domova se Salka nedožila, a sestřička Valka tak zůstala sama.