Jdi na obsah Jdi na menu
 


Áda

ÁDA NAŠEL NOVÝ DOMOV 3. 8. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: zatím ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: 
Podmínky: jako kočičí jedináček, do domku s bezpečným výběhem, do rodiny s dětmi, k hodnému pejskovi
Charakteristika: Áda a jeho bratr Hynek pocházejí z Prahy-Vokovic, kde žili se skupinou bezdomovců. Kočky tam dosud žily s bezdomovci v jakési symbióze a bohužel se úspěšně množily… v lokalitě se ale bude nejdříve bourat a pak stavět a s bezdomovci a kočkami se tam už nepočítá. Naštěstí se ale našli lidé, kterým osud koček není lhostejný, a tak několik z nich už našlo nový domov (podrobnosti o celé kauze lze nalézt na Facebooku). My jsme převzali do péče Ádu a Hynka, kteří byli popsáni jako velmi kontaktní a přítulní. A pověst nelhala:-) Jsou to mazlové, a i když byl zpočátku Hynek trochu bázlivější než jeho bratr Áda, dnes už je skóre vyrovnané:-) Jejich aktivity by se daly shrnout následovně: mazlení, vyvalování se na sluníčku, poctivá strava… Áda se zatím jeví jako dominantní, na Hynka už to zkouší – většinu času spolu fungují bez problémů, občas ale Áda má pocit, že si musí svou dominantní pozici znovu obhájit a dojde ke rvačce. A tak se jeví i ostatním kočičkám, které ho zatím mohou vídat za zasíťovanými dveřmi… Vůči lidem je ale nekonečně přátelský. Každé lidské ruce pro něj znamenají příležitost k mazlení. Nevytahuje drápky, neseká, v tomhle jsou s Hynečkem stejní, bezelstní mazliví moulové:-) Áda bude rozhodně spokojenější jako kočičí jedináček, na rozdíl od Hynka se nebojí psů, takže může klidně i k hodnému pejskovi. Do rodiny s dětmi, do domku s bezpečným výběhem.
Áda na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

9. 7. 2017
Áda a jeho bratr Hynek pocházejí z Prahy-Vokovic, kde žili se skupinou bezdomovců. Kočky tam dosud žily s bezdomovci v jakési symbióze a bohužel se úspěšně množily… v lokalitě se ale bude nejdříve bourat a pak stavět a s bezdomovci a kočkami se tam už nepočítá. Naštěstí se ale našli lidé, kterým osud koček není lhostejný, a tak několik z nich už našlo nový domov (podrobnosti o celé kauze lze nalézt na Facebooku). Mnoho dalších koček ale v místě zůstává. My jsme zatím přijali Ádu a Hynka, dva bratry, kteří jsou velmi mazliví a přítulní. Oba už prošli karanténou a základním ošetřením (včetně kastrace) v jiném depozitu, u nás se doléčí a budou hledat nový domov. Změnu prostředí akceptovali bez problémů, nabaštili se a teď se chtějí hlavně mazlit:-) Testovaní na FeLV i FIV s negativními výsledky.

24. 7. 2017
Áda hledá nový domov.

3. 8. 2017
Áda s Hynkem našli nový společný domov. Budou bydlet v rodinném domku v obci severozápadně od Prahy společně se svou novou rodinou. Mladá paní s dvěma dětmi si je u nás večer vyzvedla a už se zabydlují. Zprávy jdou dobré. Žádný stres se nekoná, chlapci jsou vzorně čistotní, mazlí se, hezky baští…:-) Za společný domov pro Ádu a Hynka velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

18. 6. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova (viz Hynkův profil).

21. 8. 2017 jsme našli na Facebooku novou fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

8. 8. 2017 jsme dostali sms z nového domova.
Dobrý den, paní Laďko. Určitě netrpělivě čekáte na zprávy o klukách. Jsou skvělí a dělají pokroky každý den, co se týče objevování jejich působiště. Mají pelíšky v komůrce u naší ložnice, nejdřív byli první den zalezlí, ale na zavolání se přišli pomazlit. Druhý den už objevovali ložnici a po setmění i nakoukli do dětských pokojů, a dokonce i dolů po schodech do kuchyně a obýváku, ale rychle se vraceli zpět na bezpečné místo. Ráno nám skočí do postele a mazlí se, na patře za mnou chodí jak pejsci, ale dolů se přes den ještě neodvážili, až dnes. Teď se díváme na tv a kluci přišli dolů a poléhávají v obýváku kolem nás. Jsou společenší a fakt chytrý kluci! Jsou zvědaví, chodí se na mě koukat ve vaně, pozorují televizi, zkoumají hračky dětí. A stačí jim jen ukázat a hned pochopí. Překvapivě to byl Hynek, který se víc od začátku mazlil a všude za mnou chodí jako pejsek. Adam je víc nebojácný, Hynek lekavější, ale zato teda jak miminko moje. M. W.

4. 8. 2017 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Hynkově profilu, fotografie jsou součástí Ádova fotoalba.