Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Anežka

ANEŽKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 7. 1. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca září 2015
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?:
Podmínky:
Anežka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

17. 12. 2015
Anežka je cca tříměsíční koťáko, které se hladové, s hnisem zalepenýma očima a rýmou přitoulalo 7. 12. 215 do cesty kočkomilné paní v obci Limuzy. Nálezkyně si ji bohužel nemohla nechat, ale ujala se jí do doby, než jsme ji mohli přimout k nám. Dnes k nám Anežka dorazila a samozřejmě okamžitě putovala do karantény. Kromě urputné rýmy ji samozřejmě trápí vnitřní i vnější parazité. To všechno se ale dá zvládnout, a tak doufáme, že Anežka brzy opustí karanténu a bude hledat nový domov – je to totiž hodné a mazlivé koťátko, i když zatím hubené, váží okolo půl kg, a to se jí její nálezkyně už snažila trochu vykrmit…

25. 12. 2015
Anežka děkuje za dárky, které získala v rámci vánočního Kočičího přání konaného 15. 12. 2015–6.1. 2016.

7. 1. 2016
Anežka dnes odjela do nového domova. Vyhrála konkurz na nejvhodnějšího kočičího adepta do rodiny se dvěma malými dětmi. Včera prošla výstupní kontrolou u pana doktora – je v dobré kondici, jen u pravého očka má pro prodělané infekci hůř průchozí slzný kanálek, takže dostala kapky, ale to nová rodina zvládne. Anežka bude žít v rodinném domku, později s možností volného výběhu, zatím ale stráví pár měsíců jen doma, minimálně do kastrace musí být pod dohledem. Za prima domov pro Anežku moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

24. 6. 2018 jsme dostali velmi smutný e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Laďko, píši smutnou zprávu. Anežka umřela. Nevíme, co bylo příčinou. V sobotu jsme odjeli do Itálie, Anežku chodil krmit soused. Ještě ve středu nám psal, že je vše ok a ve čtvrtek ráno ji našel mrtvou pod krbem ve venkovním posezení. Prý na na ní nebyla vidět žádná krev, do té doby normálně žrala. Napadlo mě, že 3 dny před odjezdem jsem jí nechávala očkovat a dostala od veterináře pastu do tlamičky proti červům. Jestli toho nebylo moc najednou. Každopádně nám hrozně moc chybí, děti se na ni moc těšili zpátky, mladší syn říkal, že už chce za Anežkou, že není ráda sama doma. Hned po příjezdu ji děti začaly hledat a divily se, kde je, protože nás vždy hned přišla přivítat. Že umřela, jsme klukům řekli až doma. Byla to naše první kočička, naše holčička. Byla úžasná, měla skvělou povahu, byla chytrá, přesně věděla, co smí, co ne, například lézt do postele, přesto si nemohla pomoct a potají klukům lezla ke klukům do postele (ti si jí tam samozřejmě rádi nechali), a jakmile jsem ráno já, nebo manžel šli k nim do pokoje, rychle z postele mazala, abychom ji nenachytali:-) Odnaučila se nám domů nosit myši a ptáky, což jsem velmi ocenila. Moc ráda se k nám chodila pomazlit a při drbání nám olizovala ruku. Chodila nás doprovázet, kam jen to šlo. Často jsme říkali, že je to pes a ne kočka:-) Pokud jsem byli pryč déle, pěkně nás pak „sprdla“:-) Obrečeli jsme ji všichni, já brečím i teď. Jen doufám, že moc netrpěla. Co mě na tom mrzí nejvíc, že na to umírání byla sama. Na mě je to ještě brzy, nahrazovat Anežku novou kočičkou, ale děti už to napadlo, takže pravděpodobně po prázdninách se Vám ozveme. Všichni Vás moc zdravíme a přejeme hezké léto Vám i kočičkám. M.

31. 10. 2017 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posílám slíbené fotky Anežky. Koukala jsem na Vaše stránky a zjistila jsem, že Ivan už si rok lebedí v nové rodině, to mi udělalo radost. Občas jsem si na něj vzpomněla. Kdyby jste nám tenkrát neřekla, že u malých dětí by nebyl spokojený, tak bych si ho snad odvezla. No ale místo seniora, jsme si odvezli mláďátko:-) Tak ať se daří, moc zdravíme:-)

26. 10. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, Anežka se má dobře, kastraci zvládla na výbornou:-) Už to dávno není žádné torpédo, ale mazel, co se mezi nás vždycky vmáčkne, když sedíme třeba na gauči, a pěkná pavlačovka, co nás nemá problém „zmňoukat“ za cokoliv: když hned ráno, nebo večer nemá v misce, když jsme na víkend pryč, když venku zmokne…:-) Také má ráda literaturu. Když si čtu a položím si knihu, nebo nějaké papíry na stůl, hned mi na to skočí a zalehne, jako by nemohla ke mně na klín:-) Je s ní sranda, je to náš zlatík:-) Teď lítá někde venku, tak Vám pošlu fotku později. Moc Vás zdravíme a doufám, že se Vám vede dobře. DM

16. 7. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den do Kocourkova:-) Škoda, že Anežka neumí mluvit, aby nám řekla, jak se má, ale já doufám, že by řekla, že parádně. Děláme pro to, co můžeme. Z Anežky vyrostla krasavice, že se nás i pan doktor vždy ptá, jestli jí nenecháme koťátka:-) Před 3 měsíci dostala antikoncepční injekci, že byla, podle pana doktora, na kastraci ještě malá. V pondělí jsme byli na další injekci, protože léto je takové rozlítané, že chci, aby na to měla klid. Jinak je to lovkyně. Poprvé, když jsme ji pustili ven, nám domu přinesla zakouslou myš a ptáka. To je věc, na kterou se snažím zvyknout, protože jsme jí udělali do dveří do domu kočičí dvířka. Občas přinese ještě živou myš a to je pak honička pro celou rodinu. Povahově mi občas přijde spíš jako pes:-) Předevčírem, když jsme šli ven v dešti, nás šla vyprovodit ven, a to déšť opravdu nemá ráda. Kdykoliv přijdeme, hned nás vítá u branky. Teď jsme byli 14 dní na dovolené a týden jsme ji nechali doma (tchýně chodila krmit) a druhý týden jsme si ji vzali na chatu. Hned nás pěkně sprdla, že jsme ji nechali doma (holka je i dost ukecaná:-)) a na chatě to zvládla perfektně, žádný problém se změnou prostředí. Zdravíme a přejeme krásné léto a spokojené kočičky a kocoury. M.

10. 2. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, omlouvám se, že píšu po tak dlooooooooouhé době. Je to se mnou děs. To s Obim nás celkem vzalo. Moc nás to mrzí. Některé věci člověk musí brát tak, jak přijdou, jinak by se z toho zbláznil. Snad v tom je nějaký smysl a Obi se už směje z kočičího nebe. A k Anežce. Pamatujete si, jak jsme k Vám přišli a chtěli jsme skoro bezkontaktní kočku do domku na zahradě, teda hlavně proto, aby nám u manžela kočka vůbec prošla:-) Tak to dopadlo asi tak, jak jste čekala. První, kdo pustil Anežku do ložnice, byl manžel a nedávno mi ráno s úsměvem říkal, že se probudil a Anežka spala na něm:-) Ještě že tak, protože Anežka je hodně kontaktní. Pořád s námi:-) Je krásné pozorovat, jak se pohybově zdokonaluje, jak se lepší v délkách a výškách skoků. Už se moc těšíme, až bude moc chodit ven, poznávat, pozorovat, číhat a skákat po všem, než po nás:-) Jinak granule bez úspěchu. Od začátku nežere ani ty, co jste nám dávala. Teď jsem to na čas vzdala, ale někdy ještě zkusím. Tak se mějte moc fajn a zdravíme celá rodina. M.

20. 1. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posílám report ze života Anežky. Asi to nejdůležitější – zdravotně je na tom už dobře. Od návštěvy veterináře se již druhý den měla čile k světu, začala žrát a hrát si a už nepřestala:-) Apetit má velký a vybíravý:-) Granule do ní nedostaneme. Zkoušela jsem jí je zalít vývarem, přimíchat do jiného jídla a asi půl dne nedostala nic jiného, než ty granule (déle jsem to nevydržela), jak radí google, a nic:-) Takže jí kupuji kapsičky, paštiky a vařím. Pokud byste měla ještě nějakou radu, budeme rádi, ale už jsem smířená i s variantou, že to granuložrout nebude:-) Jinak je to mazlík. Každý z rodiny touží ji mít na klíně, ale ona si vždy vybere sama a nevyvolení žárlí:-) Hravě si poradí i s naším nejmenším klučíkem, který by ji rád stále nosil, ideálně hlavou dolu. Anežce to, zdá se, ani moc nevadí a když už toho má dost, prostě uteče a schová se, ale dlouho to nevydrží a zase přijde. Často se k nám při řádění i sama přidá:-) Báli jsme se, že koťátko nám poškrábe a zničí, co se dá, ale zatím žádné ztráty. Když jsme ji viděli u Vás, vypadala jako pěkné střeštiprdlo, ale u nás je klidnější. Asi už dospívá:-) Takže ještě jednou moc děkujeme za Anežku a za práci, kterou děláte. Mějte se hezky M.