Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Arašíd (Kofík)

ARAŠÍD OPUSTIL TENTO SVĚT 25. 4. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen: cca začátek října 2014
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: byt i domek s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, k dětem
Charakteristika: Arašíd, jeho sestra Popelka (už našla nový domov) a bratři Burák a Kešú jsou nalezenci odložení v krabici na jednu zahradu rodinného domku ve Vrchlabí. Noví nedobrovolní majitelé si ale koťátka ponechat nemohli, nicméně jim zajistili stravu a dočasné útočiště do doby, než jsme je mohli přijmout k nám. Všichni sourozenci byli samozřejmě zablešení a začervení, naštěstí se v karanténě nic dalšího neobjevilo, takže dnes už jsou všichni naprosto bez parazitů i dalších neduhů. Arašíd je stejně jako Burák i Kešú hračička, mazel k neutahání. Je hodný, zcela nedominantní. S bratry pořád organizují blbiny, ale neperou se, vše v dobrém. Nejčastěji je najdeme všechny v jednom pelíšku, zamotané jeden do druhého. Jak se ale objevíme, nastává vítání, mazlení… Arašíd miluje mazlení na klíně a také úklid, zejména koště… jakmile se chopíme koštěte, Arašíd klidně nechá jídla a věnuje se koštěsti:-) Arašíd je naprosto bezproblémový a hodný kocourek, může bydlet v bytě i v domku s bezpečným výběhem, v novém domově uvítá kočičí kamarádku či kamaráda. Není záludný, hodí se i do rodiny s dětmi.
Arašíd na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

18. 12. 2014
Arašíd, jeho sestra Popelka a bratři Burák a Kešú u nás pobývají od 14. 12. 2014. Cca před dvěma týdny je někdo „odložil“ zavřené v krabici na jednu zahradu rodinného domku ve Vrchlabí. Noví nedobrovolní majitelé si koťátka sice nemohli nechat, ale poskytli jim zázemí a stravu do doby, než jsme je mohli přijmout k nám. Všichni sourozenci jsou samozřejmě zablešení a začervení, což je ale běžné. Jinak vypadají relativně zdravě, nicméně jsou samozřejmě v karanténě. Pobyt v depozitu zvládají ale dobře, jsou to kontaktní, mazlivá a hravá koťátka.

19. 1. 2015
Arašíd hledá nový domov.

3. 2. 2015
Arašíd našel nový domov společně s bratrem Kešú. Stanou se členy početné rodiny žijící v obci kousek od nás. Bude tam veselo, což bude oběma bratrům vyhovovat. Za společnou adopci Arašída a Kešíka děkujeme. 

25. 4. 2015
Kofík (Arašíd) v novém domově bohužel zemřel. Poslední týden jsme s jeho novou rodinou hodně prožívali – Kofík poslední dobou nerostl, přestal jíst, hubl, chřadl, byl unavený, vyčerpaný… I u nás byl ze všech sourozenců vždy nejmenší, ale to samo o sobě nic neznamená… Ani ne tři měsíce po odchodu do nového domova se ale ukázalo, že v jeho případě zřejmě nebylo něco v pořádku. Pan doktor určil diagnózu „jaterní selhání“, zřejmě vrozená vada. I když se všichni snažili, aby Kofík zůstal mezi námi, nedalo se nic dělat. Kofík odcházel před očima a v sobotu večer boj o život sám vzdal. Kešík tedy zůstal sám – tedy se svou rodinou a malou fenkou, takže to snad zvládne. Nové rodině patří dík za to, že se o Kofíka do poslední chvíle vzorně starala. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

25. 4. 2015 jsme na Facebooku našli poslední Kofíkovy fotografie – všechny z posledního týdne, kdy už byl nemocný.

17. 3. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 2. 2015 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Jsou úplně v pohodě. Včera schodili antenu u tv, máme tu vnitřní… Kofík je víc oráchlej, suverene si rekne, že chce na klin nebo někam otevřít dveře… Kešík je zaludnější, spíš koumá, jak obejít veškerá pravidla a udelat si to po svém.

15. 2. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobrý den, poslušně hlásím Kešík je už 4 den bez průjmu… Kofík si sundal obojek a někam ho patřičně schoval… ale už ani obojky nepotřebujem. Každej je totiž povahově jinej, tak už je poznáme i bez oboječků. Kofík je prvotřídní mazel a hladící loudil. Nemůžu si sednout, hned je u mě na klíně. Leze do koupelny na vanu a zkoumá vodu. Kešík je prostě páán domácí a jde se hladit, když se jemu chce. Ale když ho chytnu, tak se rozvrní hned. Přijela dcera na víkend, tak se na noc stehovali do jídelny, dcera dostala vynadáno od obou kocourů, že jim zalehla gauč a jejich pokojík:-) Seděli bobečci za těma dveřma a mnoukali, a tak šli spát k nám do obýváku, s dcerou pochopitelně nemluvej, koukaj na ni jak ne vetřelce. Jinak se maj fajn, jsou strašně hodní oba. Kytky, alespon hlínu ignorujou, občas strkaj tlapkou do lístku, ale nic velkýho. Oba už vědí, kde maj schovaný papání, jakmile vrznu s dveřma u spajsky, jsou u mě v kuchyni a koukaj, co by jedli, i když v misce maj furt granulky. Ale coc zkusit se to musí, co kdyby náhodou upadlo kus masa na zem. Záchudky maj dva a lezou stejne do jednoho… S Bessinkou v pohodě, ale když odcházíme, stejne jsou radsi každej jinde… přece jenom je to lovecký pes, i když po ni lezou a její pelíšek si přivlstnili za svůj. Když nejsme doma, je cubina prostě na chodbě zavřená. Mějte se zatím zas napíšu a pošlu nějaké fotky. Zdravíme z naší zoologický.

10. 2. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova.

4. 2. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova. Bohužel bez popisků, a tak nejsme schopni rozeznat, na kterých fotografiích je Kofík (Arašíd) a na kterých Kešík. Všechny fotografie jsou nahrány v Kešíkově fotoalbu.