Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kešú

KEŠÚ NAŠEL NOVÝ DOMOV 3. 2. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca začátek října 2014
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: byt i domek s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, k dětem
Charakteristika: Kešú, jeho sestra Popelka (už našla nový domov) a bratři Arašíd a Burák jsou nalezenci odložení v krabici na jednu zahradu rodinného domku ve Vrchlabí. Noví nedobrovolní majitelé si ale koťátka ponechat nemohli, nicméně jim zajistili stravu a dočasné útočiště do doby, než jsme je mohli přijmout k nám. Všichni sourozenci byli samozřejmě zablešení a začervení, naštěstí se v karanténě nic dalšího neobjevilo, takže dnes už jsou všichni naprosto bez parazitů i dalších neduhů. Kešú je stejně jako Arašíd i Burák hračička, mazel k neutahání. Je hodný, zcela nedominantní. S bratry pořád organizují blbiny, ale neperou se, vše v dobrém. Nejčastěji je najdeme všechny v jednom pelíšku, zamotané jeden do druhého. Jak se ale objevíme, nastává vítání, mazlení… Kešú navíc miluje šplhání, jeho cílem je vždy dostat se za krk a tam se držet co nejdéle, bez ohledu na pohyb okolo – prostě ideální cvičení na udržení rovnováhy:-) Kešú je naprosto bezproblémový a hodný kocourek, může bydlet v bytě i v domku s bezpečným výběhem, v novém domově uvítá kočičí kamarádku či kamaráda. Není záludný, hodí se i do rodiny s dětmi.
Kešú na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

18. 12. 2014
Kešú, jeho sestra Popelka a bratři Arašíd a Burák u nás pobývají od 14. 12. 2014. Cca před dvěma týdny je někdo „odložil“ zavřené v krabici na jednu zahradu rodinného domku ve Vrchlabí. Noví nedobrovolní majitelé si koťátka sice nemohli nechat, ale poskytli jim zázemí a stravu do doby, než jsme je mohli přijmout k nám. Všichni sourozenci jsou samozřejmě zablešení a začervení, což je ale běžné. Jinak vypadají relativně zdravě, nicméně jsou samozřejmě v karanténě. Pobyt v depozitu zvládají ale dobře, jsou to kontaktní, mazlivá a hravá koťátka.

19. 1. 2015
Kešú hledá nový domov.

3. 2. 2015
Kešú našel nový domov společně s bratrem Arašídem. Stanou se členy početné rodiny žijící v obci kousek od nás. Bude tam veselo, což bude oběma bratrům vyhovovat. Za společnou adopci Arašída a Kešíka děkujeme. 

25. 4. 2015
Kešík zůstal v novém domově sám, jeho bratr Kofík (Arašíd) dnes zemřel. Doufáme, že Kešík se se ztrátou svého bratra srovná, koneckonců má milující rodinu, která se o Kofíka vzorně starala až do posledních chvil…  

1. 7. 2015
Kešík dostal nového kamaráda – našeho Smokieho. Jsou oba stejně staří, Smokie je ještě o něco víc infantilní, takže věříme, že si budou rozumět:-)
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

16. 2. 2019  jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 1. 2016 jsme na Facebooku našli fotografie s tímto textem:
Toto jsem prostě musela vyfotit a poslat – těžkej veget…

15. 1. 2016 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova s textem:
Ten náš pes je hrozná vtěrka. Kluci s ním maji svatou trpělivost.

22. 12. 2015  jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

7. 12. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

8. 11. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

23. 10. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

13. 10. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

28. 8. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

3. 8. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii a vzkaz z nového domova.
Náš pan domácí – Kešíka si srovnal tak, že mu klidně i vezme jidlo z tlamy… a Kešík, než by se s ním hádal, tak radši dojde za mnou a veme si dalsi ode me z ruky. Každou noc jančej a honej se a perou, ale ne ve zlem, jakmile jeden z nich zakňourá, druhej ho pustí… Teda víc knourá Jack, je to taková herečka a simulant.

9. 7. 2015 jsme na Facebooku našli další fotgrafii z nového domova (viz fotoalbum).

2. 7. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie a vzkaz nového domova.
Dobrej Laďko… kluci v pohodě, parkrát si vjeli do kožíšku, ale nic hroznýho… spíš už je to formou hry… když se mi to nezdá, odháním je. Teď ráno v pohodě ležej vedle sebe, chvílema mi připomínaj starší manžele a Kešík nerudnou dámu:-), ale nevrčej, hrají si, spinkali kousek od sebe, baštěj… a hlavně Jack (Smokie) zvládá wc na jedničku s hvězdičkou, ani ty dvířka mu tam nevaděj:-), jen Kešík vždycky sedi před hajzlíkem a ťuká na něj tlapkou:-DDD Říkala jste, že Jack nikdy nežil v klasickém bytě?? Je naprostý suverén, dnes jsem luxovala, očekávala jsem paniku jako u Kešíka a on jen seděl a koukal na gauči, naprosto v klidu. Kešík vždycky mizí, jakmile vytáhnu lux, vadí mu ten zvuk či co, ale Jack ani ťuk.

1. 7. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova – seznamování Kešíka a Smokieho.

28. 6. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum). Z chatu také víme, že se Kešík chystá na kastraci.

2. 6. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

29. 5. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

3. 5. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie a krátký vzkaz z nového domova.
Vyrobila jsem Kešíkovi škrabadlo a odpočívadlo z pokáceného smrku… je z toho uplně u vytržení.

25. 4. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova – všechny z posledního týdne, kdy už byl Kofík nemocný.

17. 3. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 2. 2015 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Jsou úplně v pohodě. Včera schodili antenu u tv, máme tu vnitřní… Kofík je víc oráchlej, suverene si rekne, že chce na klin nebo někam otevřít dveře… Kešík je zaludnější, spíš koumá, jak obejít veškerá pravidla a udelat si to po svém.

15. 2. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz z nového domova.
Dobrý den, poslušně hlásím Kešík je už 4 den bez průjmu… Kofík si sundal obojek a někam ho patřičně schoval… ale už ani obojky nepotřebujem. Každej je totiž povahově jinej, tak už je poznáme i bez oboječků. Kofík je prvotřídní mazel a hladící loudil. Nemůžu si sednout, hned je u mě na klíně. Leze do koupelny na vanu a zkoumá vodu. Kešík je prostě páán domácí a jde se hladit, když se jemu chce. Ale když ho chytnu, tak se rozvrní hned. Přijela dcera na víkend, tak se na noc stehovali do jídelny, dcera dostala vynadáno od obou kocourů, že jim zalehla gauč a jejich pokojík:-) Seděli bobečci za těma dveřma a mnoukali, a tak šli spát k nám do obýváku, s dcerou pochopitelně nemluvej, koukaj na ni jak ne vetřelce. Jinak se maj fajn, jsou strašně hodní oba. Kytky, alespon hlínu ignorujou, občas strkaj tlapkou do lístku, ale nic velkýho. Oba už vědí, kde maj schovaný papání, jakmile vrznu s dveřma u spajsky, jsou u mě v kuchyni a koukaj, co by jedli, i když v misce maj furt granulky. Ale coc zkusit se to musí, co kdyby náhodou upadlo kus masa na zem. Záchudky maj dva a lezou stejne do jednoho… S Bessinkou v pohodě, ale když odcházíme, stejne jsou radsi každej jinde… přece jenom je to lovecký pes, i když po ni lezou a její pelíšek si přivlstnili za svůj. Když nejsme doma, je cubina prostě na chodbě zavřená. Mějte se zatím zas napíšu a pošlu nějaké fotky. Zdravíme z naší zoologický.

10. 2. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova.

4. 2. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova. Bohužel bez popisků, a tak nejsme schopni rozeznat, na kterých fotografiích je Kešík a na kterých Kofík (Arašíd):-)