Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smokie K7 (Jack)

SMOKIE NAŠEL NOVÝ DOMOV 1. 7. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca září 2014
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ano, chybí pravé oko
Podmínky: 

Smokie na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

18. 4. 2015
Cca sedmiměsíční kotě, zatím s pracovním názvem K7, jsme převzali 18. 4. 2015. Je to další zoufalec pocházející z „autorské dílny“ nám již dobře známé množitelky z Troubek u Kroměříže – odtud k nám již přijeli Amy (K6), Fešák (K4), Kamila (K5), Knoflík (K1), Korálek (K2) a Kulihrášek (K3). Zatím nevíme, zda se jedná o kočičku či kocourka – srst pod ocáskem (a nejen tam) je tak slepená, zdredovaná a zacuchaná, že pohlaví prostě nemůžeme určit, aniž bychom kotě ostříhali – a to v tomto stavu ještě učinit nechceme. Příběh kotětě je údajně následující – loni ho množitelka umístila k důchodcům – sousedům, kteří chtěli kotě. Ale teď už ho nechtějí. Důvody neznáme – jedním z údajných důvodů je pohlaví kotěte – noví majitelé buď chtěli kočičku, aby mohli ít koťátka, ale nakonec zjistili, že se jedná o kocourka. Nebo naopak – chtěli kocourka, aby koťátka neměli, ale teď zjistili, že se jedná o kočičku. Každopádně kotě je v hrozném stavu, vyhublé, kostnaté, kožíšek slepený a plný různých breberek. Levé oko defektní, zřejmě prý nádor, ale to se dozvíme až po pondělí vstupní prohlídce na veterině.

22. 4. 2015
Tak tento zoufalec dostal konečně jméno – dostatečně neutrální, aby se dalo použít jak pro kočičku, tak pro kocourka. Nicméně po prohlídce na veterině už víme, že je to kocourek. Další zprávy z veteriny jsou špatné – Smokie je podvyživený (váží 1,7 kg, z toho, minimálně půl kila ale tvoří škrkavky…). Uši má plné svrabu, srst bude muset pryč, stejně jako u ostatních dlouhosrstých koček z Kroměříže. Oko se zachránit nedá, bude muset pryč – zítra je Smokie objednán na zákrok. Nejí. Není ve stresu, mazlil by se rád, takže to nebude ten důvod… Spíše to vypadá, jakoby jídlo vůbec neznal, nevěděl, jak na to… Krmíme ho ručně, bez „ruční podpory“ stojí u plné misky a kouká… a neví, co s tím.

24. 4. 2015
Tak včerejší zákrok, vyjmutí oka, proběhl bez komplikací, snad se tedy Smokie bude stejně dobře uzdravovat. Rána teď vypadá hrozivě, ale až zmizí desinfekce, vytahají se stehy a Smokiemu doroste srst, bude z něj fešák. Tak zacuchaný kožich náš pan doktor ve svém „salonu“ ještě nikdy neměl, takže srst samozřejmě musela pryč. Jedno varlátko není sestouplé, ale při zákroku už nebyl čas ho hledat, budeme muset počkat, až bude Smokie v lepší kondici a bude moci dostat silnější narkózu. Čeká ho tedy ještě jeden zákrok. Co se jídla týče, to je bohužel trochu boj – jedl by rád, ale nejí:-( Musí se krmit stříkačkou, to pak spořádá všechno, co mu dáme. Ale sám prostě zatím jíst neumí:-(

30. 4. 2015
Smokie byl na veterině na kontrole a injekci antibiotik. Oko se hojí dobře, teď už zbývá doléčit rýmu. A Smokie začal sám papkat! Nejdřív začaly mizet granule, zobal je po jedné, ale ubývaly… Pak se rozhodl, že zkusí kuřecí prsíčka, ta mu velmi zachutnala. Taky zvládá krůtí šunku a Pribináčka. Jakékoliv paštiky nebo kapsičky se ale ani nedotkne. Piští a mazlí se – chytne se packama kolem krku a nechá se nosit jak mimino:-)

8. 5. 2015
Smokie děkuje za granule, které získal v Kočičím přání (1.–15. 5. 2015).

20. 5. 2015
Smokie už umí jíst sám, i když jeho repertoár se moc nerozšířil, vystačí si s granulemi, kuřecím masem a krůtí šunkou. Zpočátku měl problém s vyměšováním, střevní peristaltika moc nefungovala, ale už jsme to vychytali. Kožíšek mu začíná zarůstat. Bohužel ho stále trápí rýma, takže stále podáváme antibiotika. Také by potřeboval ještě přibrat, i když v tomto směru také udělal pokrok:-) Jinak je Smokie naprosto přizpůsobivý, hravý, nezáludný. A velmi, velmi mazlivý.

20. 6. 2015
Smokie je krasavec. Narůstá mu luxusní kožich, nasvalil, vyrostl… Rýma ustupuje, zlepšuje se zažívání, střeva pracují tak, jak mají. Baští velmi dobře:-) Doufáme, že za pár dnů bude nachystaný vyrazit do nového domova k paničkám, které už na něj hezkých pár týdnů čekají…

1. 7. 2015
Smokie se odstěhoval do městečka kousek od nás, kde bude dělat společnost našemu bývalému svěřenci Kešíkovi. Ten po smrti svého bratra Kofíka (Arašída) zůstal sám, a tak jemu i nové rodině přijde společnost vhod. Smokie je stejně starý jako Kešík, jen je o něco víc infantilní:-) První setkání proběhlo celkem v mezích normy, Kešík je pašák a nového kocourka nebral jako vetřelce, tak snad budou brzy kamarádi. Za domov pro Smokieho moc děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

16. 2. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

20. 1. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

15. 1. 2016 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova s textem:
Ten náš pes je hrozná vtěrka. Kluci s ním maji svatou trpělivost. Jinak Jack je maniak na tv,  mobily a jakekoliv jine displeje. Kdyz nejde tv, tak mi leze do mobilu.

7. 12. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

8. 11. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

13. 10. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum.

27. 9. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum. Kešík a Jack (Smokie K7) dostal nového společníka – štěňátko Cipíska.

14. 9. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

28. 8. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

17. 8. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

3. 8. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii a vzkaz z nového domova.
Náš pan domácí – Kešíka si srovnal tak, že mu klidně i vezme jidlo z tlamy… a Kešík, než by se s ním hádal, tak radši dojde za mnou a veme si dalsi ode me z ruky. Každou noc jančej a honej se a perou, ale ne ve zlem, jakmile jeden z nich zakňourá, druhej ho pustí… Teda víc knourá Jack, je to taková herečka a simulant.

9. 7. 2015 jsme na Facebooku našli další fotgrafii z nového domova (viz fotoalbum).

4. 7. 2015 jsme na Facebooku našli další fotgrafii z nového domova (viz fotoalbum).

2. 7. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie a vzkaz nového domova.
Dobrej Laďko… kluci v pohodě, parkrát si vjeli do kožíšku, ale nic hroznýho… spíš už je to formou hry… když se mi to nezdá, odháním je. Teď ráno v pohodě ležej vedle sebe, chvílema mi připomínaj starší manžele a Kešík nerudnou dámu:-), ale nevrčej, hrají si, spinkali kousek od sebe, baštěj… a hlavně Jack (Smokie) zvládá wc na jedničku s hvězdičkou, ani ty dvířka mu tam nevaděj:-), jen Kešík vždycky sedi před hajzlíkem a ťuká na něj tlapkou:-DDD Říkala jste, že Jack nikdy nežil v klasickém bytě?? Je naprostý suverén, dnes jsem luxovala, očekávala jsem paniku jako u Kešíka a on jen seděl a koukal na gauči, naprosto v klidu. Kešík vždycky mizí, jakmile vytáhnu lux, vadí mu ten zvuk či co, ale Jack ani ťuk.

1. 7. 2015, ještě v den umístění, jsme našli na Facebooku fotky z nového domova (viz fotoalbum).